SME
Štvrtok, 26. máj, 2022 | Meniny má Dušan

Developer predstavuje víziu zelenej Petržalky bez áut

Projekt Petržalka City vnesie do Petržalky modernú ľudskú mierku, zelené priestory a stane sa novým centrom pravého brehu Dunaja.

Dôraz na zeleň a človeka by mal byť v súčasnosti alfou a omegou každého spoločensky zodpovedného developerského projektu.
Realita je rôzna, ale projekt Petržalka City je unikátnym príkladom, kde je táto línia absolútne priorizovaná.
Projekt sľubuje v blízkosti Chorvátskeho ramena vybudovať mestský park s novou zeleňou a lákavými verejnými priestranstvami pre obyvateľov modernej štvrte.


Doprava a parkovanie 21. storočia
Rozšírenie zelených plôch bude možné najmä vďaka veľkorysému riešeniu parkovania a dopravy v lokalite. Developer počíta s investíciou do vytvorenia „carfree“ zóny. Tá má stáť na veľkokapacitnom podzemnom parkovaní, vedľa novej električkovej trate. Park, pešie korzá a priechodnosť celej štvrte cez novovybudované lávky až k električke otvárajú projekt Petržalka City pre všetkých obyvateľov.


Bývanie, kde komunita hrá dôležitú rolu
Každé živé mesto potrebuje ľuďom ponúkať kultúrne a športové zážitky a zároveň možnosť pracovať vblízkosti svojho domova.
Preto projekt počíta s vybudovaním kultúrno-spoločenského a športového centra ako aj kancelárskych priestorov.
Tie sú dôležité preto, aby ľudia mali príležitosť pracovať v blízkosti svojho domova.


V rámci projektu vznikne multifunkčná sála pre viac ako 2 000 ľudí, kde sa budú odohrávať divadelné predstavenia či kongresy, pribudne aj vonkajší amfiteáter či knižnica. Vzniknú indoorové aj outdoorové športoviská, bežecká dráha, ihriská pre deti a dokonca aj lezecké centrum. Samozrejmosťou je napojenie na všetky dôležité cyklistické tepny.
V neposlednom rade Petržalka City ponúkne aj kultúrne a vzdelávacie priestory, škôlku, či obchodné a administratívne priestory. Vznikne tak atraktívna oáza zelene, športu a kultúry na pravom brehu Dunaja, ktorá poteší nielen Petržalčanov všetkých vekových kategórií, ale priláka aj návštevníkov z celého mesta, vďaka čomu sa z Petržalka City stane lokalita plná života.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Takmer dvaja z troch mladých zvažujú štúdium v zahraničí alebo tam už študujú.


INZERCIA 4 h

Originálne bombičky SodaStream zaručujú bezpečnosť. Rozoznáte, kúpite aj vymeníte ich jednoducho a dovezú vám ich až domov.


19 h

Stavebných pozemkov na výstavbu je v Bratislave čoraz menej.


INZERCIA 25. máj
SkryťZatvoriť reklamu