SME
Piatok, 27. máj, 2022 | Meniny má Iveta

Vianoce pre fajnšmekrov

V predvianočnom zhone častokrát zistíme na poslednú chvíľu, že sme opäť podcenili prípravy na Vianoce čo sa týka pitia.

(Zdroj: Víno Matyšák)

Všetci to poznáme. Predvianočné dni plynú veľmi rýchlo. Z každej strany na nás vyskakujú vianočné ponuky a reklamy, až sa tým mierne otupuje naša schopnosť rozlíšiť, čo naozaj potrebujeme a o čom sú Vianoce. V práci zhon pred uzatvorením roka, ešte dokončiť toto a tamto, potreba nadľudských výkonov zohnať deťom to, čo si do listu Ježiškovi zase napísali, až si nakoniec uvedomíme, že o dva dni je Štedrý deň.

Ide predsa o najkrajšie sviatky v roku, kedy sa stretávame s najbližšími a chceme si tieto krásne chvíle čo najviac užiť. Každý chceme mať aspoň sviatočnú večeru dokonalú a k tomu patrí aj dokonalý prípitok. Vhodný výber kvalitného pitia môže tú vzácnu chvíľu povzniesť a celkový dojem z gastronomického zážitku, na ktorý sa všetci tešíme, posunúť na vyššiu úroveň. Máme tu preto pre vás tip ako si tieto chvíle naozaj vylepšiť, aby bol zážitok dokonalý.

Ako ideálny prípitok na Štedrý večer vám odporúčame dezertné víno portského typu Matyšák Portito rosso 10-ročné. Toto lahodné dezertné víno určite poteší okrem milovníkov vína aj tých, ktorí víno možno až tak často nepijú. Nejedná sa totiž o klasické víno, ale o tzv. fortifikované víno. Rozkvasený mušt sa doalkoholizuje vínnym destilátom, fermentácia sa zastaví a proces tvorby a zrenia prebieha dlhodobo v kvalitných drevených sudoch niekoľko rokov. Výsledok je vskutku očarujúci a hodný najkrajších chvíľ v roku.

(zdroj: Víno Matyšák)

Nie je to však jediný prípitok, ktorý nás čaká. Neunavuje vás už piť počas sviatkov či špeciálne na Silvestra stále tie isté nudné bublinky, ktoré na vás vypadávajú každoročne z regálov supermarketov? Doprajte si niečo jedinečné, čím príchod nového roku oslávite na úrovni. Sekt Matyšák Methode traditionelle 2017 je vyrobený tradičnou metódou sekundárnej fermentácie vo fľaši známou od 17. storočia, kedy mních menom Dom Perignon objavil spôsob výroby šumivých vín. Od tých čias sa metóda zachovala a využíva sa dodnes ako klasická francúzska metóda výroby šumivých vín. Touto metódou sa penivosť a perlivosť sektu získava vplyvom sekundárnej fermentácie ušľachtilých kvasiniek, kde vzniká prirodzený pretlak CO2. V tomto prípade fermentácia prebieha v jednotlivých sklenených fľašiach (tradičná metóda, tzv. Methode Traditionelle), kde je každá fľaša sektu doslova jedinečná. Sekt Matyšák zreje a zušľachťuje sa po dobu minimálne 18 mesiacov. Jeho verzia 2015 získala historické zlato pre Slovensko na prestížnej súťaži v Paríži. Toto je extáza v ústach pre všetkých milovníkov bubliniek.

(zdroj: Víno Matyšák)

A nemusíme ostať iba pri prípitkoch. Ak sa aj vy ešte trápite s darčekmi, máme tu pre vás zopár tipov, ktoré zaručene nič nepokazia a milovníkov vína len potešia:

Zberateľská edícia archívnych vín k 30.výročiu založenia vinárstva

Unikátny projekt k 30.výročiu založenia vinárstva Matyšák prináša 3 dokonale vyladené archívne vína s umeleckými etiketami, ktoré pripravili traja šikovní slovenskí umelci. Každé dielo nesie príbeh spojený s vinárstvom a má svoju zberateľskú hodnotu. Bolo ich totiž nafľašovaných iba limitovaný počet v pár stovkách.

(zdroj: Víno Matyšák)

Archívne červené vína v majestátnej 1,5l MAGNUM fľaši

Exkluzívne archívne červené vína, ručne číslované, v limitovanom množstve doslova pár desiatok kusov. Vyladené ročníky 2009 a 2011 odrôd Cabernet Sauvignon, Merlot a Matyšákovho legendárneho cuveé Camerlon. Dokonalý vianočný darček pre milovníkov červených vín.

Brandy VSOP

Brandy VSOP je vyrobené z vínneho destilátu získaného destiláciou Matyšákovych kvalitny´ch vín Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Vyzrieva v 350 litrovy´ch sudoch z limousinsky´ch dubov najmenej po dobu piatich rokov. Vy´sledkom je lahodná chuť, vôňa a jemnosť získaná dlhodoby´m zrením. Dokonalý pôžitok pre všetkých milovníkov brandy a cognacov.

(zdroj: Víno Matyšák)

Svetovo oceňované vína a destiláty, ktoré v supermarketoch bežne nenájdete, môžete kúpiť v Matyšák shopoch, vo vinotékach Matyšák alebo cez e-shop. Viac na www.vinomatysak.sk.


Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ak plánujete kúpu nového spotrebiča, nákup v PLANEO cez víkend bude zaručená výhra!


Teraz

Zátoky, lagúny i dlhé pláže pre príjemný relax, zábavu aj štipku dobrodružstva.


INZERCIA 7 h

V nedeľu 5. júna v Eurovea pri Dunaji naživo odštartuje letná séria vandrovky.


INZERCIA 7 h
SkryťZatvoriť reklamu