SME
Utorok, 17. máj, 2022 | Meniny má Gizela

Rodičom čo ostali na výchovu detí sami, pomáha JEDEN RODIČ

Matku Michaelu prehovorili jej štyri deti, aby sa rozviedla, už viac nedokázali trpieť. Otec Juraj sám vychováva dvoch synov.

Jednorodičovstvé rodiny majú každá iný príbeh. Niektorí sú rozvedení, iní ovdovení, alebo ostali od začiatku sami. Však všetci majú jedno spoločné. Rodičia sú na výchovu a starostlivosť o deti sami, jednorodičovstvo si neplánovali. Často krát sú vyčerpaní, nemajú kedy nabrať nových síl, ale všetci sa zhodujú na tom, že ich deti sú pre nich ich život. Každodenný kolobeh povinností ich núti k neustálemu výkonu. Niektorí si nevedia nájsť prácu, iní majú zasa dve, aby ekonomicky utiahli náklady rodiny. Ak sa im aj niečo stane, nemá ich kto zastúpiť, pomôcť im. Rodičia nemajú čas kedy stáť na námestiach aby štrajkovali, preto je táto téma politicky nezaujímavá a spoločnosť nemá pre nich zatiaľ systémové riešenie. Najviac však na to doplácajú najmä deti.

Organizácia JEDEN RODIČ, ako jediná zatiaľ poskytuje komplexnú odbornú, humanitárnu, potravinovú pomoc a vzdelávanie pre členov jednorodičovských rodín. Rodiny, kde chce rodič svoju situáciu riešiť a je odhodlaný aktívne pristupovať k svojim problémom, chce zmenu a snaží sa byť pozitívnym vzorom pre svoje deti. Vtedy ich špecialisti organizácie sprevádzajú cez toto náročné obdobie a poskytujú im odborné poradenstvo a služby tak, aby sa naučili a získali nové zručnosti, ktoré im v živote pomôžu.

Michaela a jej deti boli jedny z prvých, ktorí prešli ročným programom komplexnej pomoci a dnes mama Michaela hovorí, že je im oveľa lepšie. Napätie v rodine sa upokojilo, deti a mama sú psychicky na tom už lepšie, našla si novú prácu a začala si aj privyrábať. Dnes si už nepožičiava peniaze od druhých. Napriek pandémie si mama s deťmi dokážu pomôcť a poradiť už sami. Juraja tento proces zmien ešte len čaká, našli mu program cez ktorý tieto odborné služby pre neho a deti prefinancujú.

Klientska zóna ako nástroj poradenstva a samovzdelávania jednorodičov

V organizácií JEDEN RODIČ sa stále snažia zlepšovať služby pre svojich registrovaných klientov a preto spustili Klientsku zónu na ich webstránke www.jedenrodic.sk. Rodičia tak majú prístup k vzdelávaciemu programu Môj život a ja. „Inšpirovaní zahraničnými skúsenosťami sme vytvorili online priestor na vzdelávanie rodičov a ich detí z pohodlia domova. Zosúladiť výchovu a starostlivosť detí počas dňa je pre jedného rodiča časovo náročné. Po aktivovaní vstupu do klientskej zóny si môžu pozerať videá, prednášky a odporúčania, ako zvládať rôzne životné situácie, napríklad v oblasti psychického zdravia, výchovy, práce, práv, financií a vzťahov,“ dodáva Eva Marková, zakladateľka organizácie

Registrovaní rodičia nemusia nikam chodiť, za nič platiť. Stačí, ak sa prihlásia do klientskej zóny a budú čerpať jej výhody. Je určená pre všetkých jednorodičov, ktorí sami vychovávajú svoje deti bez podpory a pomoci inej dospelej osoby, a majú záujem o informácie a vzdelávanie sa v téme jednorodičovstva. Tento unikátny vzdelávací program Môj život a ja je súčasťou projektu “Podporujeme jednorodičov online” a je financovaný z ACF Slovakia, Finančného mechanizmu EHP 2014-2021.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Hypoglykémia je u diabetikov „bežná“, nepredvídateľná a potenciálne nebezpečná komplikácia inzulínovej liečby.


7 h

Nová verzia softvéru pre rodinu modelov ID prináša rýchlejšie nabíjanie, vyšší dojazd, vylepšenú navigáciu a veľa ďalších funkcií.


INZERCIA 19 h
Jiří Procházka.

Jiří Procházka, jeden z najlepších bojovníkov MMA súčasnosti, sa stal novým globálnym ambasádorom spoločnosti XTB.


16. máj
SkryťZatvoriť reklamu