SME
Piatok, 27. máj, 2022 | Meniny má Iveta

Naši mladí hokejisti si pod stromčekom našli nečakaný darček

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov strávila Vianoce v Kanade. Hoci sú to silní chlapci, neubránili sa nostalgii.

Na náročný šampionát U20 sa v Kanade pripravovali už od 15. decembra. Naša hokejová nádej sa v prípravnej fáze musela popasovať aj s časovým posunom a s ním spojené tréningy v čase, keď je u nás ešte noc. Čím dlhšie sa chlapci pasovali s niekoľkohodinovým medzikontinentálnym rozdielom a tvrdou prípravou na ľade, tým viac ich trápila jedna vec – blížiace sa sviatky, ktoré strávili tisícky kilometrov od domova, svojich blízkych a priateľov. „Veľa chalanov hrá v zahraničných kluboch a sme zvyknutí byť sami, ale na Vianoce chce byť každý doma s rodinou. Hlavne pre našich najmladšich spoluhráčov to bol dosť zaberák,“ otvorene priznáva košičan Jakub Demek, ktorý už boduje v juniorskej kanadskej WHL, a myslí pritom na iba 16-ročného Maxima Štrbáka a Dalibora Dvorského.

Slovenský zväz ľadového hokeja sa preto rozhodol našim juniorským hokejovým esám odlúčenie od rodiny spríjemniť prekvapením, aké nečakali. „V spolupráci s PLANEO Elektro sme chlapcom vyskladali vianočný balíček, ktorý si našli pod stromčekom spolu s darčekmi od ich blízkych. Z tvrďasov na ľade sa na chvíľu stali chlapci, ktorí veria na Ježiška. Bolo to naozaj dojemné,“ netají Peter Janovský, marketingový riaditeľ SZĽH.

„Nájsť vhodnú darčekovú „zostavu“ pre všetkých 25 hráčov bola výzva, ale nakoniec sme to zvládli a reakcia našich hokejových talentov potvrdila, že úspešne,“ hovorí marketingový riaditeľ PLANEO Elektro Martin Siblík. V balíčku si slovenskí reprezentanti našli slúchadlá JBL a power bank Yenkee.

Odteraz sa už nemôžem vyhovárať, že sa mi vybil mobil, ale ani nemusím počúvať tuc-tuc hudbu spolucestujúceho v autobuse,“ smeje sa jedna z našich najväčších hokejových nádejí, Juraj Slafkovský.

Úvodné buly kanadského Svetového šampionátu hokejistov do 20 rokov sa vhodilo 26. decembra a záverečný hvizd odznie 5. januára. Naši chlapci si zahrali proti USA, v skupine súperia so Švédskom, Ruskom a Švajčiarskom. Držme im palce!

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ak plánujete kúpu nového spotrebiča, nákup v PLANEO cez víkend bude zaručená výhra!


51m

Zátoky, lagúny i dlhé pláže pre príjemný relax, zábavu aj štipku dobrodružstva.


INZERCIA 8 h

V nedeľu 5. júna v Eurovea pri Dunaji naživo odštartuje letná séria vandrovky.


INZERCIA 8 h
SkryťZatvoriť reklamu