SME
Štvrtok, 26. máj, 2022 | Meniny má Dušan

NIČ? Na to sa najviac tešia tatranské zvieratá. Splňte im sen!

Všetky zvieratá Vysokých Tatier a rovnako i domáci miláčikovia ďakujú všetkým za NIČ!

Každoročne je koniec roka spojený s oslavami príchodu toho nasledujúceho. Ohňostroje, hlučná zábavná pyrotechnika, hlasná hudba, verejné obecné či mestské ohňostroje, ale aj tie súkromné a používanie zábavnej pyrotechniky premenia na jednu noc našu krajinu na vojnovú zónu“ plnú výbuchov a svetelných efektov. Apelujeme na všetkých návštevníkov Tatier ale aj mimo nich, aby oslávili príchod Nového roka s pokorou a s ohľaduplnosťou voči všetkým živým bytostiam, ktoré tu s nami od nepamäti žijú. Pokúsme sa byť nesebeckí a využime peniaze namiesto nákupu pyrotechniky na iné zmysluplné činnosti, ktoré týmto nemým tváram naopak pomôžu.

Aj takto vyzýva návštevníkov Tatier Správa Tatranského národného parku. K nej sa pridáva aj iniciatíva od Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry. Pozrite sa, čo by si najradšej želali tatranské zvieratá na silvestrovské oslavy. Pomôžte im to splniť. Je to jednoduché!

Kamzíci si NIČ iné ako ticho na Silvestra neželajú. Doprajme im ho! Používanie pyrotechniky, nielen počas Silvestra, je pre divé aj domáce zvieratá stresujúce a okrem toho je na území TANAP-u zakázané.

Aj Líška Eliška je skromná a NIČ iné ako kľud nechce!
Silvestrovské oslavy škodia svojim hlukom i svetelnými efektami a tiež antiekologickými aspektami. Na veľmi citlivý sluch zvierat pôsobia veľmi stresujúco.

Svišť má svoje komôrky naskladnené, NIČ už nepotrebuje. Nedovoľte mu prebudiť sa zo zimného spánku kvôli ohňostrojom, či petardám!

Používanie pyrotechniky, nielen počas Silvestra, je pre divé aj domáce zvieratá stresujúce a okrem toho je na území TANAP-u zakázané. Podobné oslavy škodia svojim hlukom i svetelnými efektami a tiež antiekologickými aspektami. Veľmi citlivý sluch zvierat, skalné steny i dlhé tatranské doliny poskytujú dobré podmienky na šírenie a zosilňovanie zvukových efektov čím dochádza k zraneniam alebo usmrteniam zvierat keď sa snažia uniknúť pred zdanlivým nebezpečenstvom.

Pozrite si aj video, ktoré sme natočili ešte minulý rok s prevádzkovateľmi vysokohorských chát, lanoviek či hotelov. Odkaz je jasný.

ĎAKUJEME ZA NIČ, ZA TATRY BEZ PETÁRD

Načítavam video...

Propagácia Regiónu Vysoké Tatry je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Takmer dvaja z troch mladých zvažujú štúdium v zahraničí alebo tam už študujú.


INZERCIA 1 h

Originálne bombičky SodaStream zaručujú bezpečnosť. Rozoznáte, kúpite aj vymeníte ich jednoducho a dovezú vám ich až domov.


16 h

Stavebných pozemkov na výstavbu je v Bratislave čoraz menej.


INZERCIA 25. máj
SkryťZatvoriť reklamu