SME
Nedeľa, 23. január, 2022 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Hľadáte čisto prírodnú kozmetiku? Vyskúšajte Liptaviu.

Značka Liptavia vám prináša to najlepšie, čo príroda Liptova ponúka a mnoho viac. Zistite, prečo jej zloženie také výnimočné.

(Zdroj: https://www.naureus.sk/)

Značka prírodnej kozmetiky Liptavia sa zrodila v srdci Liptova v lone jej čarokrásnej prírody. Vychádza z bylín a surovín, ktoré nám príroda ponúka využívajúc ich účinnú silu. Zistite, čo robí túto značku výnimočnou.

Kvalita na prvom mieste

Všetky látky, ktoré produkty obsahujú sú starostlivo vybrané tak, aby spĺňali najvyššie nároky na kvalitu.

Cieľom značky do budúcnosti je získať certifikát Ecocert, preto tomu podriaďuje aj zloženie svojich produktov. Držitelia tohto certifikátu spĺňajú tie najprísnejšie kritériá v oblasti prírodnej kozmetiky.

Slovenská značka

Kompletná výroba produktov prebieha na Slovensku. Ich kúpou si môžete byť istý, že podporujete slovenskú značku, ktorá vyrába produkty konkurujúce svojou kvalitou tým medzinárodným.

Ručná výroba

Všetky produkty sú vyrábané a balené ručne na Slovensku.

Lokálne aktívne látky

Inšpiráciou pri zložení výrobkov bola bohatá liptovská príroda, ktorá obsahuje mnoho aktívnych látok. Preto produkty majú starostlivo vybraté zloženie, v ktorom sa nachádzajú aktívne látky, ktoré rastú na Liptove.

Dôkazom lásky k Liptovu sú aj QR kódy na obaloch výrobkov, ktoré odkazujú na niektorú z krás Liptova.

Netestované na zvieratách

Liptavia povedala stop testovaniu na zvieratách. Postavila sa zásadne proti akémukoľvek testovaniu na zvieratách a verí, že toto by mal byť štandard pre všetky kozmetické značky.

Veganske zloženie

Produkty Liptavia neobsahujú žiadne živočíšne produkty, ani ich prísady či deriváty. Preto sú vhodné aj pre ľudí vyznávajúci veganský spôsobom života.

V týchto produktoch nenájdete ani žiadne GMO organizmy.

Gluten free

Výrobky s týmto označením môžu spokojne používať aj ľudia s lepkovou intoleranciou. Neobsahujú totiž žiadne zložky s obsahom lepku.

Bez sulfátov

Sulfáty sú v komerčnej kozmetike veľmi obľúbenou a často využívanou zložkou, predovšetkým látka s názvom Sodium Lauryl Sulfate. Ak uvidíte v zložení túto látku, určite by ste si mali rozmyslieť, či si tento produkt zakúpite.

Sulfáty sú látky so silným odmasťovacím účinkom a používajú sa preto v chemickom priemysle ako rozpúšťadlo. V kozmetických produktoch dráždia pokožku, oči i dýchacie cesty. A nielen to. Negatívne vplývajú na fungovanie imunitného systému.

Keďže sú sulfáty pre naše telo škodlivé, v zložení produktov Liptavia ich rozhodne nenájdete.

Bez parabénov

Úlohou parabénov v kozmetických produktoch je zabrániť výskytu a rastu baktérií i plesní. Avšak môžu stáť za radom zdravotných problémov. Parabén je ropný produkt a preto môže vyvolať alergickú reakciu alebo začervenanie kože, ale aj negatívne ovplyvniť hormonálny systém a môžu spôsobiť hormonálnu nerovnováhu. Ak sa dostanú do tela, zvyšujú riziko vzniku rakovinového ochorenia.

Značka Liptavia sa vyhradila voči používaniu nielen sulfátov, ale aj parabénov vo svojich kozmetických výrobkoch.

Bez silikónov

Silikóny dokážu vyvolať radu vážnych zdravotných problémov. Preto aj Európska komisia pristúpilia k regulovaniu ich množstva v kozmetických produktoch.

Liptavia však povedala rozhodne nie aj silikónom a v ich produktoch by ste ich hľadali márne.

Bez ropných derivátov

Do prírodných produktov ropné deriváty nepatria. Preto všetky produkty Liptavia sú bez nich.

Bez palmového oleja

Okrem silikónov, sulfátov, parabénov či ropných derivátov, sú všetky produkty Liptavia aj bez palmového oleja.

Recyklovateľné obaly

Značka Liptavia zašla pri ochrane životného prostredia a zdravia ďalej než len k zloženiu svojich produktov. Preto sú všetky ich produkty balené v recyklovateľných obaloch bez PBA.

Presvedčili sme vás, že sa tieto skvelé prírodné kozmetické produkty oplatí vyskúšať? V ich ponuke nájdete všetko, čo pre dennú či nočnú starostlivosť o pleť potrebujete - krém, sérum, tonikum, odličovací olej, peeling i masku, ale aj šampóny a sprchové gély.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Odkladať kúpu nehnuteľnosti v hlavnom meste môže vyjsť draho vzhľadom na dlhodobý rast cien.


21. jan

Minulý rok sa niesol v znamení boja s ochorením COVID-19.


21. jan

Union zdravotná poisťovňa ako jediná prepláca diabetológom štyri nové výkony v oblasti edukácie pacientov.


21. jan
Skryť Zatvoriť reklamu