SME
Utorok, 17. máj, 2022 | Meniny má Gizela

Orange predstavil nový portál beznastrah.online

V Deň pre bezpečnejší internet tak nadväzuje na svoje dlhodobé aktivity v oblasti prevencie a bezpečnosti v online svete.

V online priestore trávime čoraz viac času a mimoriadne zraniteľné sú v ňom predovšetkým deti a mládež. Orange si všetky nástrahy kyberpriestoru dlhodobo uvedomuje a už viac ako 15 rokov sa intenzívne venuje podpore bezpečného a zodpovedného používania komunikačných technológií. V spolupráci s odborníkmi realizuje v programe Deti na nete bezplatné workshopy a informačno-vzdelávacie aktivity, ktoré pomáhajú rodičom, pedagógom, deťom i mladým ľuďom. Dnes predstavil nový portál, ktorý má na všetky tieto aktivity nadväzovať a priniesť nový a komplexnejší prístup k téme.

Dlhodobo kladieme dôraz na kvalitu našich sietí a spoľahlivosť služieb, preto je otázka bezpečnosti našich zákazníkov v online prostredí prirodzene jednou z našich najvyšších priorít. V boji proti kybernetickým útokom a zločinom chceme vystupovať čo možno najaktívnejšie. Súčasťou tohto sú nielen konkrétne technologické riešenia, ale aj široké spektrum aktivít s cieľom vzdelávať a viesť verejnosť k bezpečnému a zodpovednému používaniu technológií,“ povedal Martin Hromkovič, riaditeľ úseku marketingu pre rezidenčných zákazníkov a značky spoločnosti Orange Slovensko.

Práve dnešný Deň pre bezpečnejší internet má verejnosť upozorniť na existujúce nástrahy a má byť v medzinárodnom meradle osvetou v oblasti bezpečnosti v online priestore. Orange si tento deň pripomína každoročne, tentokrát ho spojil s uvedením nového portálu beznastrah.online.


Uvedomujeme si, že nesmierne rýchly technologický vývoj prináša stále nové nástrahy a riziká. Naším cieľom nie je len poskytovať pragmatické informácie a dáta, naopak – náš program od začiatku dopĺňame o tzv. psychologický rozmer. Ako prvá telekomunikačná spoločnosť sme začali hovoriť nielen o bezpečnostných nastaveniach, ale aj pomenovávať riziká a rizikové správanie na internete, a prinášať odporúčania, ako ich eliminovať. Ak sa internet a technológie využívajú správne, vedia mať pozitívny vplyv na všetkých používateľov, na ich vzdelávanie a rozvoj, deti nevynímajúc. Práve v tomto smere má byť nový portál nápomocný, najmä rodičom a pedagógom, ktorí sa v online svete sami potrebujú zorientovať a pomáhať deťom, aby aj pre nich bol internet bezpečným svetom,“ povedala Andrea Ungvӧlgyi, manažérka CSR a sponzoringu spoločnosti Orange Slovensko.

Bezpečný digitálny svet pre všetkých
Portál prichádza s jasne definovanou a jednoduchou grafickou štruktúrou tak, aby každý používateľ našiel oblasť, ktorá ho zaujíma. Nachádzajú sa tu užitočné informácie rozdelené do 6 hlavných oblastí, na ktoré Orange kladie dôraz:

  • Začíname s internetom,
  • Závislosť od internetu,
  • Kyberšikana,
  • Nevhodný obsah,
  • Online predátori,
  • Sebahodnota.

Používatelia na portáli nájdu tiež Online poradňu, ktorá bude v spolupráci s odborníkmi z IPčko poskytovať bezplatné, anonymné, non-stop poradenstvo v otázke bezpečnosti a správania detí na internete priamo od psychológov. Učitelia a pedagógovia nájdu v sekcii Pre učiteľov užitočné materiály, vďaka ktorým sa žiaci a študenti v škole môžu hravou a pútavou formou dozvedieť viac o téme, otvoriť diskusiu a budovať si správne návyky. Rovnako sú tu dostupné aj informácie o relevantných grantových programoch Nadácie Orange ako je e-Školy pre budúcnosť či Zdravá duša školy.

V rámci komplexného prístupu k téme bezpečnosti na internete nový portál ponúka aj informácie o produktoch Orangeu, ktoré majú chrániť používateľov v online priestore, medzi nimi aj nedávno uvedenú službu Online ochrana. S ňou prichádza Orange ako vôbec prvý operátor na Slovensku. Nová služba poskytne bezpečnosť zákazníkov v online prostredí, či už ide o mobilné alebo pevné internetové pripojenie. Dokáže zablokovať škodlivý obsah ešte predtým, ako by sa mohol dostať do zariadenia. Bez námahy tak chráni pred čoraz častejšími rizikami, ktoré v súčasnosti neohrozujú len veľké firmy, ale aj bežného zákazníka. Unikátne na tejto službe je, že zákazník si do mobilu, tabletu, laptopu či iného zariadenia nemusí inštalovať žiadnu špeciálnu aplikáciu. Nová služba Online ochrana bude od 5. marca automatickou a bezplatnou súčasťou nového portfólia služieb Orangeu. Viac informácií o službe nájdete na www.orange.sk/online-ochrana.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Hypoglykémia je u diabetikov „bežná“, nepredvídateľná a potenciálne nebezpečná komplikácia inzulínovej liečby.


7 h

Nová verzia softvéru pre rodinu modelov ID prináša rýchlejšie nabíjanie, vyšší dojazd, vylepšenú navigáciu a veľa ďalších funkcií.


INZERCIA 20 h
Jiří Procházka.

Jiří Procházka, jeden z najlepších bojovníkov MMA súčasnosti, sa stal novým globálnym ambasádorom spoločnosti XTB.


16. máj
SkryťZatvoriť reklamu