SME
Piatok, 27. máj, 2022 | Meniny má Iveta

Rýchlokurz k elektromobilom značky Volkswagen

Svet elektromobilov je trochu odlišný od toho, ktorý nám je známy z konvenčných automobilov.

Elektrické automobily síce slúžia na to isté ako bežné automobily so spaľovacími motormi, ale ich svet je trochu odlišný. Miesto litrov paliva sú tu kilowatthodiny, miesto objemu nádrže kapacita batérie a rýchlosť jej nabíjania, a v oblasti motorov nás vôbec netrápi počet valcov, ale počet samotných elektromotorov. Navyše konštrukcia elektromobilov má svoje špecifiká. A nemusia zaujímať iba nadšencov do techniky, pretože z nich ťažia bežní zákazníci.

Keď má motor veľkosť červeného melóna, nepotrebuje nasávanie ani výfuk, uvoľní sa v karosérii mnoho miesta, ktoré môže slúžiť posádke. Najväčší a najťažší komponent celého elektrického auta – batéria – sa dá uložiť do podlahy auta, čím prispieva k nízkemu ťažisku a dobrému rozloženiu hmotnosti medzi nápravy. Jej hliníkové puzdro navyše funguje aj ako pevnostný člen karosérie.

Práve na tomto princípe je postavená modulárna platforma pre elektrické vozidlá (MEB), na ktorej budú postavené všetky elektromobily značky Volkswagen. A aby ste sa v ich ponuke vedeli lepšie zorientovať,Volkswagen Slovensko si pre vás pripravil video, kde sa dozviete všetky podstatné rozdiely a možnosti jednotlivých elektrických modelov Volkswagenu, pričom mnohé z nich prichádzajú aj s názornou ukážkou.

Zistíte, aký veľký je v skutočnosti model ID.3 (nenechajte sa zmiasť tým, že zvonku má rozmery modelu Golf), aké ponúka motorizácie, batérie a dojazd. Nasadnete do ID.4, spoznáte jeho väčšiu priestorovú ponuku ako aj prémiovejší interiér, dozviete sa, ktorý model ponúka pohon všetkých štyroch kolies a ktorý zas najrýchlejšie možnosti nabíjania.

Dozviete sa aj, akým smerom sa bude rodina elektrických vozidiel ID. vyvíjať a mnoho ďalších zaujímavých vecí.

A viete, čo ID. vlastne znamená? Prvá štúdia s názvom Volkswagen ID pracovala s nápadom, že každý užívateľ bude mať vytvorené svoje Volkswagen konto (ID) a pri nasadnutí do akéhokoľvek Volkswagenu podporujúceho tento systém sa auto nastaví podľa preferencií daného používateľa. To znamená, že všetky nastavenia (rádiové stanice, pozícia sedadla, farba podsvietenia, obľúbené body v navigácii) budú rovnaké a užívateľ sa v ňom bude môcť cítiť ako vo svojom. Odvtedy sa však myšlienka názvu ID. rozšírila do ďalších dvoch rovín: „idée“ znamená nápad a zároveň I.D. vyjadruje skratku pre inteligentný dizajn.

Teraz si pozrite sľubované video:

Načítavam video...

Pre pravidelný prísun zaujímavých informácií zo sveta Volkswagenu sleduje stránku https://www.volkswagenblog.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ak plánujete kúpu nového spotrebiča, nákup v PLANEO cez víkend bude zaručená výhra!


10m

Zátoky, lagúny i dlhé pláže pre príjemný relax, zábavu aj štipku dobrodružstva.


INZERCIA 8 h

V nedeľu 5. júna v Eurovea pri Dunaji naživo odštartuje letná séria vandrovky.


INZERCIA 8 h
SkryťZatvoriť reklamu