SME
Pondelok, 23. máj, 2022 | Meniny má Želmíra

Aj drevostavba môže mať nádych noblesy

Majitelia domu v Banskej Štiavnici chceli ekologickú stavbu, kde steny nezaberajú veľa z pôdorysu, pridali aj kus elegancie.

(Zdroj: Knauf Insulation)

Majiteľov novostavby v Banskej Štiavnici viedli k výberu typu konštrukcie dobre premyslené dôvody. Chceli ekologický dom, ktorého steny by nezaberali príliš veľa priestoru z pôdorysu. Ich blízky vzťah k prírodným materiálom sa premietol aj do interiéru, ktorý očarí každého milovníka glamour štýlu.

Výhody drevostavby ich presvedčili

Po dôkladnom zvažovaní a porovnávaní možných konštrukcií stavieb si majitelia sa majitelia rozhodli pre dom z dreva. Z ich pohľadu jeho pozitíva výrazne prevyšovali negatíva. „Faktorov, ktoré sme zvažovali bolo veľa, ale išlo nám hlavne o úzke obvodové a vnútorné steny, rýchlosť výstavby, prírodne materiály a nízke tepelné straty,“ hovorí majiteľ Michal. Keďže predtým obaja manželia bývali v murovaných stavbách, nemali s drevostavbami skúsenosti, no aj troch rokoch bývania v novom dome vnímajú zatiaľ samé výhody.

Dýcha aj bez tepelných strát

Dom má difúzne otvorenú konštrukciu s ekologickou minerálnou vlnou, ktorá dobre prepúšťa pary, takže sa vlhkosť nezráža na stenách a netvoria sa žiadne plesne. V zime je výhodou, že aj napriek nízkym teplotám slniečko pekne vyhreje miestnosti a tepelné straty sú minimálne. „Pre mňa je z pohľadu konštrukcie dôležité aj to, že nemusím vŕtať do steny s príklepom, ako pri murovaných stenách,“ dodáva majiteľ.

Klasická elegancia môže byť aj na chate

O záľube v prírodných materiáloch svedčí nielen obálka domu s malebnou verandou a tehličkovými lícovkami, ale aj celý obytný priestor. Majiteľom sa podarilo zladiť moderný interiér s prvkami pohodovej elegancie dávnych čias, ktorá je dnes veľmi obľúbená. Štýl zariadenia súvisí aj s tým, že aktuálne dom využívajú na rekreačné bývanie. „Pre začiatok sme dom plánovali ako chatu, neskôr pre nás bude celoročným bývaním,“ vysvetľuje majiteľ.

Kvalitná tepelná izolácia zaistí komfort

Tepelnú pohodu v dome zabezpečuje elektrické podlahové vykurovanie, moderný krb, lokálny vetrací systém s rekuperáciou a okná s izolačným trojsklom. S minerálnou tepelnou izoláciou s Ecose Technology na fasáde s celkovou hrúbkou 32 cm, v streche so šikmým stropom 40 cm a s fúkanou izoláciou v streche s plochým stropom 40 cm sa im podarilo dosiahnuť energetickú triedu A1.

Realizácia: Drevstav Slovakia

Tepelné izolácie: Knauf Insulation

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ Československej armády v Moldave nad Bodvou.


13 h

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ P.O. Hviezdoslava vo Veľkých Kapušanoch.


13 h

V Liptovskom Mikuláši sa stavia viac, ako kedykoľvek predtým. Liptovský Mikuláš je dobré miesto pre život.


INZERCIA 22 h
SkryťZatvoriť reklamu