SME
Pondelok, 16. máj, 2022 | Meniny má Svetozár

Vasky pre všetkých! VEGAN tenisky, ale aj nadrozmerné veľkosti

Česká obuvnícka značka ručne vyrábaných kožených topánok uvádza tenisky z vegánskej kože a topánky mimo bežne dostupných veľkostí.

Samotný zakladateľ, teraz už 24-ročný Václav Staněk, sa pred šiestimi rokmi rozhodol vyrábať topánky, ktoré budú pre všetkých, pretože sám mal problém vybrať si topánky, ktoré by spĺňali to, čo vtedajší trh ponúkal. Kvalitné, lokálne produkty, ktoré v sebe ukrývajú poctivú a tradičnú „ševcovinu“, ale sú zároveň nadčasové, vhodné na (takmer) každú príležitosť a taktiež pre ľudí, ktorí si len ťažko hľadajú topánky v štandardných veľkostných tabuľkách. Topánky na ľahkú turistiku, do práce, na potulky mestom, rande či dokonca na svadbu. Teraz značka prichádza aj s vegánskymi topánkami, ktoré potešia nielen potenciálnych zákazníkov, ale aj planétu.

Šanca vybrať si medzi hovädzou a vegánskou kožou

Vasky doposiaľ vyrábali všetky topánky z pravej kože, avšak prichádza s alternatívou pre tých, ktorí idú radi svojou cestou. Dopyt ľudí po alternatívnom riešení produktov z kože sa neustále zvyšuje, čo značku ešte viac motivovalo k tomu, aby prišla v rámci každoročnej jarnej kolekcie tentokrát s naozaj veľkou novinkou – ich najpredávanejší model Teny bude vo vegan verzii.

Cesta za nájdením alternatívy nebola jednoduchá

„Hľadali sme alternatívny materiál, ktorý bude kvalitný, bude pochádzať z Európy, je certifikovaný, čo najviac v súlade s planétou a v našich možnostiach. Prišli sme s možnosťou, ktorá sa veľmi podobá živočíšnej koži, je vyrábaná s ohľadom na nízku produkciu CO2 a bez škodlivých látok. Je nám jasné, že sme v tomto ohľade na začiatku, ale snažíme sa robiť postupne kroky k tomu, aby boli naozaj pre všetkých a boli zároveň čo najmenšou záťažou pre planétu,“ približuje Martin Brna, hlavný dizajnér Vasky.

Kvalita materiálu vždy na prvom mieste

Zvršok z vegánskej kože je priedušný, pružný a odolný. Je vyrobený z 90 % z recyklovateľného vlákna polyamidu a z 10 % z polyuretánu. Stielka topánok je z korku a latexovej peny a práve udržateľný korok je príznačným materiálom pre túto novinku. Podošva je z gumy, ktorá neobsahuje olej živočíšneho pôvodu. Na topánkach bude aj nové logo, ktoré zákazníkom napovie, že ide vegánsky produkt. Teny Vegan budú zatiaľ k dispozícii v čiernej a ružovej farbe, tam to však nekončí.

O ďalších farbách Teny Vegan rozhodnú zákazníci

Ide o vôbec prvý vegánsky model v portfóliu značky, no už teraz oznamuje, že nezostane len pri tom. Vasky plánujú do budúcnosti rozšíriť aj iné modely topánok o vegan verziu. Okrem toho si ako „love brand“ zakladajú na vzťahu so zákazníkmi.

„Pretože prianie našich zákazníkov je pre nás veľmi dôležité, rozhodli sme sa dať im šancu vybrať si medzi pravou (hovädzou) a vegánskou kožou. Do budúcna plánujeme pridávať veganský variant aj k ďalším modelom,“ popisuje plány zakladateľ značky Václav Staněk a dodáva: „Hneď po uvedení Teny Vegan na trh urobíme anketu, kde si zákazníci budú môcť zvoliť tretiu farbu, ktorú pridáme do predaja.“

Vasky obujú všetci – „príliš veľké“ či „príliš malé“ nohy nie sú pre značku problém. Vyberie si u nich každý!

Vedeli ste, že, nadmerná veľkosť sa u žien počíta od čísla 42 a u mužov začína veľkosťou 47?

Inakosť a potreby ľudí vnímajú vo Vaskách individuálne už od samotného začiatku, a preto myslia nielen na tých, ktorých veľkosť nôh je priemerná, ale aj na tých, ktorí potrebujú väčšie či menšie čísla topánok než je bežný štandard. Zohnať topánky, ktoré sú štýlové, pohodlné, s anatomickou stielkou a zároveň aj dostatočne veľké, je náročné aj v dnešnej dobe. Vasky vychádzajú takým zákazníkom v ústrety a ponúkajú svoje modely až do veľkosti 49 a 50. Pre zaujímavosť až 3,7 % ich zákazníkov v roku 2021 potrebovalo topánky vo veľkosti 47+.

Opačný problém majú ženy, ktorých veľkosť topánok zodpovedá číslu 35, u mužov je to veľkosť 38. Keďže je väčšina modelov svojím tvarom a farebnosťou unisex, nie je problém, aby si svoje Vasky našiel naozaj každý.

V prípade, že niekto potrebuje ešte menšie topánky, nemusí sa cítiť nekomfortne, pretože ich kategória detských topánok sa od dospelej obuvi odlišuje iba v tom, že má zapínanie na suchý zips – farby, strih a tvar sú rovnaké! Svoje Vasky si nájde naozaj každý.

Vždy vyrobené s láskou k remeslu, potrebám zákazníkov a planéte.
www.vasky.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

AlpexaVit PROBIO ponúka v každej kapsule vyvážený pomer vitamínov, minerálov a probiotík špecificky pre jednotlivé vekové skupiny.


INZERCIA 9 h

Ceny za stavebné materiály či energie rastú závratným tempom.


INZERCIA 9 h

Župné dni už tri piatky v rade ukazujú rôznorodosť Košického samosprávneho kraja v jeho najrôznejších podobách.


10 h
SkryťZatvoriť reklamu