SME
Pondelok, 23. máj, 2022 | Meniny má Želmíra

V snahe pomôcť nemá konkurencia miesto. Spoločne dokážeme viac

Keď ide o ľudské životy, súťaživosť ide bokom a prichádza spolupatričnosť - spolu totiž dokážeme viac.

(Zdroj: Shutterstock)

Dva najznámejšie elektro domy na našom trhu NAY a PLANEO sa v týchto dňoch rozhodli zanechať konkurenčné súťaženie. „V prípade pomoci Ukrajiny máme rovnaký cieľ. Tam, kde ide o ľudské životy, nie je priestor na konkurenciu, práve naopak. Spoločne sa pomoc násobí, spoločne sme silnejší, spoločne dokážeme viac. Koniec-koncov, odkazuje na to aj naša vlastná história v legende o Svätoplukových prútoch,“ hovorí generálny riaditeľ PLANEO Elektro Peter Benický.

Stačil jeden telefonát

Predseda predstavenstva spoločnosti NAY Peter Zálešák prezrádza, že stačil jeden krátky telefonát Petra Benického a dohoda bola okamžitá. „Sme v prvom rade ľudia a ako ľudia si musíme pomáhať. Dohodli sme sa, že spoločne venujeme čiastku 100 000 eur na pomoc Ukrajine a utečencom prostredníctvom slovenskej zdravotníckej humanitárnej organizácie MAGNA, ktorá od roku 2001 poskytuje pomoc deťom a ich rodinám v núdzi.“

Pomoc bude potrebná aj naďalej

Peter Benický a Peter Zálešák spoločne deklarovali, že týmto pomoc nekončí. „Pomoc ľuďom z Ukrajiny bude potrebná aj v najbližších týždňoch a mesiacoch. Teraz sme spravili prvý rýchly krok a uvažujeme o ďalších adresných formách pomoci v spolupráci s inými organizáciami,“ dodávajú zástupcovia elektropredajní PLANEO a NAY.

Malá pomoc s obrovskou silou
Už 30 eur pomôže zabezpečiť zdravotnícky materiál pre 20 pacientov . Slovenská humanitárna organizácia MAGNA zabezpečuje dodávky liekov a zdravotníckeho materiálu priamo v centre bojov, kde je zranených mnoho nevinných dospelých a detí.
Pomôcť im môžete aj vy:

  • zaslaním SMS v hodnote 10 eur na číslo 836
  • vkladom na účetIBAN: SK5811000000002943004292
  • priamo cez stránku magna.org.

Každá pomoc sa počíta.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ Československej armády v Moldave nad Bodvou.


14 h

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ P.O. Hviezdoslava vo Veľkých Kapušanoch.


14 h

V Liptovskom Mikuláši sa stavia viac, ako kedykoľvek predtým. Liptovský Mikuláš je dobré miesto pre život.


INZERCIA 23 h
SkryťZatvoriť reklamu