SME
Piatok, 27. máj, 2022 | Meniny má Iveta

Ako si jednoducho vybaviť auto na podnikanie

Pandémia priniesla opatrnejšie rozhodovanie pri nákupe vozidiel, no riešenie existuje.

Zdroj: Tatra bankaZdroj: Tatra banka

Podnikateľské správanie a leasing

Mnoho klientov zo sektoru podnikateľov využilo počas prvého roka pandémie odklad splátok. Podľa Asociácie leasingových spoločností SR pokleslo financovanie osobných a úžitkových vozidiel v skupine podnikateľov a živnostníkov o 14 %.

V roku 2021 však sektor okrem pandémie čelil aj polovodičovej kríze, ktorá sa znásobila v druhej polovici roku nedostatkom ďalších materiálov ako oceľ a hliník, a tiež prudkým rastom cien energií.

Aj napriek tomu priniesol rok 2021 nádej

Automobilovému priemyslu sa nakoniec aj tak darilo a podľa dosiaľ zistených výsledkov sa v roku 2021 vyrobilo na Slovensku viac ako 1 000 000 vozidiel. V porovnaní s rokom 2020 ide o mierny nárast približne o 4 %. S rovnakým objemom výroby sa počíta aj v roku 2022.

Môžeme teda konštatovať, že rok 2021 naštartoval biznis oproti roku 2020 a lízingové financovanie potvrdilo svoju kľúčovú rolu, patrí medzi hlavné formy financovania vozidiel. Tatra Leasing, ako jedna z trojice najväčších lízingových spoločností na slovenskom trhu, sa intenzívne venuje zlepšovaniu podmienok pre podnikateľov. Aktuálne prináša produkt, ktorý ešte viac naplní očakávania klientov. Poskytne im výhodnejšiu ponuku financovania, slobodnejší výber vozidla a hlavne viac možností ukončenia zmluvy.

Slobodný výber možností ukončenia lízingu

Produkt Premium je určený pre podnikateľov a firmy, ide o finančný leasing už od 0 % akontácie na kúpu nového osobného alebo úžitkového vozidla podľa vlastného výberu. Klienti k nemu dostanú aj výhodné KASKO poistenie so sadzbou od 2,15 % a zároveň si vedia prispôsobiť dĺžku financovania od 36 až po 60 mesiacov.

Po uplynutí nastavenej lehoty splácania si môžu klienti zvoliť z troch možností ukončenia zmluvy. Klienti môžu vozidlo odkúpiť uhradením poslednej navýšenej splátky alebo naopak, poslednú splátku neuhradiť a vozidlo len jednoducho vrátiť Tatra Leasingu. Treťou možnosťou je rozloženie poslednej splátky formou klasického financovania na 12 alebo 24 mesiacov.

https://www.tatraleasing.sk/produkt-premium-pre-podnikatelov

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu