SME
Piatok, 20. máj, 2022 | Meniny má Bernard

Kvalitné bývanie za 3 dni a 24 tisíc eur? Skúste dom z keramiky

Keramické domy v mnohých smeroch konkurujú klasickým stavbám aj domom z dreva.

Zrejme vás neprekvapíme tvrdením, že väčšina Slovákov túži bývať vo vlastnom. Potvrdzujú to aj štatistiky: Kým v krajinách eurozóny vo vlastnej nehnuteľnosti žijú zhruba dve tretiny ľudí, na Slovensku je to až 90 percent. Nájsť si vhodné bývanie však niekedy môže byť tvrdý oriešok, najmä ak je na trhu nedostatok vhodných nehnuteľností, alebo máme obmedzený rozpočet či málo času. Ani v tomto prípade však nie je všetko stratené. Na trhu je hneď niekoľko možností na vlastné, kvalitné, zdravé, ekologické, a najmä finančne prijateľné bývanie. Jednou z nich sú prefabrikované keramické domy, s ktorými sa môžete oboznámiť aj na veľtrhu stavebníctva Coneco v bratislavskej Inchebe od 23. do 26. marca.

Hoci označenie „keramické domy“ môže vyvolávať množstvo otázok, v ich prospech hovorí viacero argumentov. Ak si predstavujete dom, ktorý sa rozbije po silnejšom náraze či vetre, ste na omyle. Keramické domy ponúkajú trvácne ( s neobmedzenou životnosťou), ekologické, energeticky nenáročné a zdravé bývanie za prijateľnú cenu. Vyrábajú sa zo špeciálneho keramického kompozitu, ktorý sa odlieva do foriem pripravených podľa projektovej dokumentácie.
Montáž domu z keramických prefabrikovaných stien trvá pár hodín v závislosti od zastavanej plochy. Vďaka zabudovanej predpríprave pre rozvody vody a elektriny v stenách je aj následné dokončenie rýchlejšie a jednoduchšie. Nie je potrebné žiadne búranie, sekanie ani dodatočná inštalácia. Napríklad v interiéri postačí len tenká vrstva stierky, čo okrem času šetrí aj celkové náklady na výstavbu. Dokončenie domu je možné v priebehu pár týždňov.

Čo je pre mnohých najdôležitejšie, rýchla výroba a montáž umožňujú znížiť cenu prefabrikovaného keramického domu na minimum. Napríklad, holostavbu dvojspálňového bungalovu s podlahovou plochou 80 m² môžete mať už od 24 tisíc eur.
Na rozdiel od iných prefabrikovaných stavieb, životnosť domov z keramiky je neobmedzená, rovnako ako v prípade pálenej tehly.

Keramické prefabrikované domy, ale aj drevostavby, pasívne domy a ďalšie možnosti pre úsporu energií môžete spoznať na veľtrhoch stavebníctva Coneco a Racioanergia v bratislavskej Inchebe, ktorý od 23. do 26. marca prináša kompletný sortiment pre vašu stavbu a rekonštrukciu. Bohatá ponuka stavebných materiálov, ale aj komponentov pre váš dom či byt ako okná, dvere, podlahy, elektroinštalácie, klimatizačná technika, zariadenie do záhrady a ďalšie produkty a materiály vrátane dizajnových doplnkov vám pomôžu na ceste za vaším vysnívaným bývaním.

Partnerom tohtoročného veľtrhu je Štátny fond rozvoja bývania, ktorý na Coneco prináša aj výhodné úvery s 0 % úrokom a ďalšie možnosti pre výhodnú kúpu a obnovu bytových domov či bytov.

Viac zistíte na www.incheba.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Gestačný diabetes mellitus (GDM) patrí k závažným metabolickým poruchám počas tehotenstva.


29m

Tu si prečítate všetky ocenené články.


INZERCIA 2 h

Viac než 1000 rokov je gondola tradičným dopravným prostriedkom v Benátkach.


INZERCIA 13 h
SkryťZatvoriť reklamu