SME
Pondelok, 23. máj, 2022 | Meniny má Želmíra

Kawasaki Zed oslavuje 50 rokov

Päťdesiat rokov po tom, čo prvý Zed vyrazil do sveta, Kawasaki predstavila niekoľko výročných modelov Z50.

S ikonickým modelom Super Four Z1 z roku 1972 ako skvelým prarodičom, tieto stroje pokrývajú široké spektrum, ktoré podčiarkuje príťažlivosť tejto rodiny značky Kawasaki. Štýl Sugomi modelu Z900 si od svojho uvedenia získal mnoho fanúšikov svojim agresívnym prístupom s pohotovou spätnou väzbou pri jazde. Jubilejné 50. vydanie Supernaked Z900 je oblečené do farieb Firecracker Red modelu Z1100GP, dominantného vzduchom chladeného modelu z 80. rokov. Model má vidlicu v zlatej farbe a rám v lesklej čiernej farbe. Model Z900 Z50 bude pre novú sezónu dostupný aj ako model s plným výkonom aj ako A2 so 70 kW. Oba majú farebné TFT s konektivitou pre smartfóny a obsahujú režimy výkonu, trakčnú kontrolu KTRC a aj LED osvetlenie.

Model Z650 vhodný aj pre jazdcov A2 a s dvojvalcovým motorom je favoritom medzi jazdcami všetkých úrovní. Je vybavený LED svetlometom, TFT displejom a konektivitou pre smartfón. Červená farba bola špeciálne namiešaná pre tento výročný model, vďaka čomu je jeho štýl Supernaked Z ešte nápadnejší. Logá Kawasaki a Z sú v zlatej farbe, kolesá v červenej so striebornými prúžkami, má špeciálnu kožu sedadla a pamätné logo „Z 50th“ na prednom blatníku.

Kategóriu Retro zastupujú modely Z900RS a Z650RS. Farby karosérie sú aplikované vo vrstvách, aby vytvorili hlbokú textúru, ktorá zvýrazňuje krásu týchto strojov. Bohaté sfarbenie dopĺňajú rámy oboch strojov v lesklej čiernej farbe, majú materiál sedadla s textúrou odlišnou od štandardného modelu, ako aj odlišné prešívanie. Z900 má kolesá zlatej farby a emblém „Double Overhead Camshaft“ a logo „Z 50th“ na vrchu nádrže.

Je zriedkavé, aby rodina značky vydržala päťdesiat rokov. V roku 2022 túto skutočnosť pripomína sériou Z50, ktoré tvoria súčasť slávneho puta medzi Kawasaki a jej légiou verných fanúšikov.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ Československej armády v Moldave nad Bodvou.


14 h

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ P.O. Hviezdoslava vo Veľkých Kapušanoch.


15 h

V Liptovskom Mikuláši sa stavia viac, ako kedykoľvek predtým. Liptovský Mikuláš je dobré miesto pre život.


INZERCIA 24 h
SkryťZatvoriť reklamu