SME
Sobota, 28. máj, 2022 | Meniny má Viliam

7 nepríjemných vecí, ktoré sa stali ľuďom počas home office

Home office so sebou prináša aj trapasy a nepríjemnosti. Čo zažili slovenskí zamestnanci a ako niektorým situáciám predchádzať?

V posledných dvoch rokoch sa stal z home office „nový normál“ a výhody takéhoto fungovania si pochvaľuje mnoho zamestnávateľov i zamestnancov. Kým si však na to všetci zvykli, prinieslo to aj úsmevné trapasy i niekoľko väčších nepríjemností zapríčinených práve prácou z domu. Podobné ste možno zažili na vlastnej koži aj vy.

Poistite si zariadenie, ktoré používate v rámci home office

1. Pozor na zapnutú kameru

S hromadným prechodom na home office začalo mnoho zamestnancov po prvý raz používať aplikácie ako Zoom či Microsoft Teams – a bolo to vidieť. Menšie či väčšie trapasy s kamerou zapnutou v nevhodnej chvíli zažil na vlastnej koži takmer každý. Ak ste sa v tom našli, možno vás upokojí vedomie, že sa to stalo aj profesionálom: k viacerým zahraničným politikom vrátane novozélandskej premiérky Jacindy Ardern sa počas videohovorov neplánovane pripojili ich deti, texaský právnik Rod Ponton si počas online vypočúvania omylom zapol (a nevedel vypnúť) mačací filter a kanadskému poslancovi Willovi Amosovi sa dokonca „pošťastilo“ prezliekanie pred zapnutou kamerou .

2. Domáci miláčikovia a ich 5 minút slávy

Takmer každý majiteľ domáceho miláčika sa stretol s vyskakovaním na klávesnicu, hlasným štekaním či zvukmi spojenými s pitím vody práve počas dôležitých videohovorov. Zvieratká však dokážu spôsobiť aj väčšie škody, ako to bolo aj v Agátinom prípade.

Jej hlasné „Prestaň!“, ktoré adresovala svojej mačke, prijali kolegovia s vlastnými domácimi miláčikmi s chápavým porozumením. Mačke sa však podarilo prehrýzť a poškodiť hneď niekoľko káblov, ktoré Agáta musela nahradiť novými. Vedeli ste, že aj proti takejto situácii sa dá poistiť? ČSOB v rámci poistenia bývania pokrýva aj poškodenie vecí od zamestnávateľa, ktoré využívate na prácu z domu.

Zistite, čo všetko pokrýva poistenie Home office od ČSOB

3. Mikrofón dokáže zachytiť aj to, čo nechcete

Koľkokrát ste už počas videohovorov upozornili kolegov, aby si vypli mikrofón, keď práve nerozprávajú?„Ešte dôležitejšie je vypínať si ho vtedy, keď rozprávate niečo, čo by ste so svojim tímom zdieľať nechceli. Napríklad vyjadrenie svojho názoru na to, aký je tento meeting zbytočný,“ hovorí zo svojej skúsenosti Agáta. Našťastie, jej kolegovia tento menší trapas prijali s úsmevom.

4. Z bytov a izieb sa stali pracovne

Pri pravidelnom home office sa pracovný kútik stal nevyhnutnosťou. Okrem stola a stoličky niektorí k svojej práci potrebujú aj ďalšie zariadenia od zamestnávateľa, čo môže pri obmedzenom priestore spôsobiť rôzne komplikácie.

Svoje o tom vie aj Pavol, ktorý si musel vo svojom jednoizbovom byte zriadiť provizórny fotokútik s technikou na tvorbu fotiek pre e-shop. Netrvalo dlho a v malom priestore omylom zakopol o natiahnuté káble, čím zhodil a poškodil fotoaparát, ktorý si vyžadoval opravu. Keďže Pavel nemal uzatvorené poistenie, opravu si musel zaplatiť z vlastného vrecka.

Poistite si bývanie a hrajte o stoličku NESEDA

5. Wifi a technika prestanú fungovať v tej najnevhodnejšej chvíli

Kým pri práci v kancelárii sa pri nefungujúcom internetovom signáli alebo problémom s počítačom obraciame na IT technikov, doma sa to musíme snažiť vyriešiť sami. Vypadávajúci wifi signál zažil počas videohovorov takmer každý. Navyše, často prichádza v tej najnevhodnejšej chvíli. Klaudia to zažila počas videohovoru, ktorý bol súčasťou jej prijímacieho pohovoru. Neustále vypadávanie pripojenia bolo nepríjemné obom stranám, príbeh mal však nakoniec šťastný koniec a Klaudia vysnívanú pozíciu dostala.

6. Multitasking sa vždy nevypláca

Pri práci z domu sa mnoho ľudí snaží okrem svojej práce stihnúť aj údržbu domácnosti. Popri práci tak dávajú prať alebo varia obed. To sa môže odraziť na zhoršenej koncentrácii, no neraz pri tom môže dochádzať aj k nehodám, najmä ak sa snažíte rýchlo preskakovať od jednej činnosti k druhej. Komu sa ešte nepodarilo poliať si notebook vodou, kávou či polievkou? Niekedy ho stačí iba nechať vyschnúť, v horšom prípade môžete prísť o zariadenie.

7. Hľadanie miesta na prácu

Nájsť si miesto na prácu z domu nemusí byť vždy jednoduché. Najmä v prípade, že človek doma „neúraduje“ sám, ale nerušené miesto si potrebujú nájsť aj ďalší členovia rodiny a deti. Martina si vyskúšala pracovať na balkóne, čo bolo veľmi príjemné až do chvíle, kedy nechala nestrážený laptop niekoľko minút na slnku. Prehrial sa a bolo po ňom.

Juraj sa zas priamo počas pracovného callu musel kvôli kriku svojich detí presúvať do inej miestnosti na prízemí. Jeho kolegovia ho následne mohli v priamom prenose vidieť padnúť na schodoch rodinného domu aj s notebookom v ruke. Jurajovi sa, našťastie, nič vážne nestalo, zato jeho počítač si vyžadoval opravu, ktorú musel uhradiť z vlastného vrecka.

Viac informácií o možnostiach poistenia pri home office nájdete na www.csob.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Túžite po obuvi, ktorá bude pohodlná na bežné nosenie do mesta, ale aj do práce? V tom prípade ste tu správne!


INZERCIA 32m

Agresívne brzdenie a spôsobenie dopravnej nehody - čí je to vina? Bez palubnej kamery to nedokážete, ako na tomto zázname!


6 h

Ako zvoliť ten správny model a čo by mal alebo nemal smartfón pre deti spĺňať


10 h
SkryťZatvoriť reklamu