SME
Piatok, 27. máj, 2022 | Meniny má Iveta

Bezpečnostné vchodové dvere do 500€

10 dôležitých faktorov pri výbere lacných vchodových dverí + tip na overeného predajcu

vchodove-dvere.skvchodove-dvere.sk (Zdroj: Vchodove-dvere.sk)

Vchodové dvere

Výber vchodových dverí od bytu sa odvíja od niekoľkých faktorov:

1. Rozmer - Štandardné rozmery vchodových dverí do bytu sú 880x2050 mm / 980x2050mm.

2. Cena - V súčasnosti sa cena vchodových dverí s bezpečnostným uzamykaním pohybuje od 350€ nahor. Pri porovnávaní cien si treba dávať pozor na to čo komplet obsahuje. Vchodové dvere bez kovania, prahu, či zárubní vám budú na nič.

3. Stupeň bezpečnosti - Vchodové dvere sa rozdeľujú do 3 hlavných kategórii. 1 kategória sú bezpečnostné dvere. Poznáme niekoľko bezpečnostných tried dverí. Pravdou ale je, že v dnešnej dobe sú zlodeji tak prešpekulovaní, že pokiaľ nemáte najvyšší stupeň ochrany (taký aký používajú banky alebo štátne inštitúcie) tak vám dvere bez väčších problémov otvorí skúsenejší "nezvaný hosť". Druhou kategóriou sú dvere s viacbodovým uzamykaním. Takéto dvere sa vyrovnajú bezpečnostným dverám nižšieho stupňa. Dôležitá je najmä ich konštrukcia - nosníky - materiál z ktorého sú vyrobené (oceľ alebo menej odolný materiál). Treťou kategóriou sú obyčajné vchodové dvere. Tie nemajú takmer žiadnu bezpečnostnú ochranu a slúžia primárne na oddelenie priestoru (chodby) od bytovej jednotky.

4. Povrchová úprava a výplň dverí - Ak vyberáte vchodové dvere do domu, UV povrchová ochrana je pre dlhú životnosť nesmierne dôležitá. Exteriérové dvere sú vystavené poveternostným podmienkam a slnku, takže bez správnej povrchovej úpravy sa vám lak z dverí začne po pár rokoch odlupovať a vy tak môžete zvažovať kúpu nových. V prípade bytových dverí to nie je až tak dôležité, keďže sa nachádzajú v interiéri a nie sú ani z ďaleka tak zaťažované slnkom/mrazom/vetrom/dažďom ako tie vonkajšie dvere.

5. Zvuková izolácia - Ďalším faktorom pri výbere dverí je čo najväčšia nepriepustnosť hluku. Týka sa to najmä domov pri hlavných cestách ale taktiež aj bytoviek, ktoré majú výťah.

6. Protipožiarna izolácia - V prípade, že bývate pri mieste kde hrozí zvýšené riziko vzniku požiaru je dobré mať namontované dvere s protipožiarnymi vlastnosťami.

7. Strana dverí a spôsob otvárania - Každý z nás sa za svoj život stretol s niekoľkými typmi dverí. Otvárajúce sa dovnútra, otvárajúce sa dovonka, tie ktoré majú kľučku napravo a tie, ktoré majú kľučku naľavo. Výber strany a spôsobu otvárania závisí nie len od zvyku majiteľov ale aj od rozloženia nábytku za dverami, preto je dobre vedieť ako bude vyzerať vstupná chodba ešte pred výberom dverí.

8. Kľučka / Guľa - Na trhu už existujú všemožné vchodové dvere. Za peniaze si dnes kúpite aj dvere, ktoré nemajú kľučku lebo sa po zadaní odtlačku prstu alebo hesla otvoria samé. My sa v tomto článku zaoberáme primárne lacnými vchodovými dverami, takže nám ostávajú tradičné metódy - kľučka (pohyblivá / nepohyblivá) alebo guľa.

9. Farba, dizajn - Možností farebného prevedenia je naozaj veľa, avšak medzi najpoužívanejšie patrí - dub, buk, orech, jelša, biela, antracit. Čo sa dizajnu týka, v móde sú stále jednoduché tvary a čisté línie.

10. Kukátko - Posledným atribútom dverí je kukátko. Drvivá väčšina majiteľov bytov a domov sa zhodujú na tom, že je lepšie mať dvere s kukátkom než bez. Dvere bez kukátka sú o niečo nebezpečnejšie a asi tušíte prečo - nevidíte komu otvárate dvere.

V prípade, že hľadáte bezpečnostné dvere / vchodové dvere do bytu alebo do kancelárie, neváhajte nás kontaktovať na tel. čísle: 0917 678 746 . Samozrejmosťou je dovoz a montáž dverí na komplet pre celé Stredné Slovensko. Naša ponuka: www.vchodove-dvere.sk

bezpesnostne dvere do bytu (zdroj: Vchodove-dvere.sk)

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Agresívne brzdenie a spôsobenie dopravnej nehody - čí je to vina? Bez palubnej kamery to nedokážete, ako na tomto zázname!


5 h

Ako zvoliť ten správny model a čo by mal alebo nemal smartfón pre deti spĺňať


9 h

Fúkanou izoláciou sa dá zatepliť strecha či strop za pár hodín a bez odpadu. Prinášame vám odpovede na 6 najčastejších otázok.


13 h
SkryťZatvoriť reklamu