SME
Pondelok, 23. máj, 2022 | Meniny má Želmíra

Zažite Veľkonočné podujatia vo Vysokých Tatrách!

Veľká noc pod Tatrami bude nabitá zaujímavými akciami, pri ktorých sa zabavia naozaj všetci.

Veľkonočné sviatky prežité slovenskými ľudovými tradíciami sú rozhodne vždy jedinečné a majú svoje čaro. Predstavujú symbol jari a znovuzrodenia. Príznačnými sú krásne vyzdobené domovy, stoly plné dobrôt i šibanie s oblievačkou. Zážitkom sa čoraz viac stávajú i zahraničné zvyklosti spojené s deťmi obľúbeným hľadaním vajíčok, ktoré ukryl veľkonočný zajko

Rozmanitosť veľkonočných podujatí v znení tradičných i moderných zvykov sa ponúka i priamo v regióne pod Vysokými Tatrami. Stačí si len vybrať!

Hudba nech znie dolinou i lesom!

Koncert na Bielu sobotu v Kežmarku odštartuje spevom, klavírom a saxofónom veľkonočné rytmy pod Tatrami. Sobotňajšia zábava však pre rodiny s deťmi bude prebiehať i vo Forum Poprad s divadlom, folklórnym súborom a foto-kútikom. Ľudová hudba spríjemní deň i na Sklanatom Plese.

Už v nedeľu rozozvučí zas nádherný Tatranský ľadový dóm na Hrebienku tónmi košická blues-rocková kapela Blues Breakers, ktoré poteší hitmi od Erica Claptona či známeho Johna Mayera. Z iného súdka bude Veľkonočná párty v Tatranskej Lomnici pod vedením skúseného DJ VIRUS či Veľkonočná zábava s hudobnou skupinou Spirit v popradskom Surprise. Ani Námestie MS na Štrbskom Plese nebude s hudobnou nádielkou zaostávať! Na Veselú Veľkú noc vystúpi folková skupina Bravo, country duo, ľudová rozprávačka a množstvo ďalších.

Vajíčko, vajíčko kdeže si?

Ukryté veľkonočné vajíčka môžu deti i dospelý objavovať od piatka až do pondelka v rôznych kútoch tatranského regiónu. Digitálna galéria Poliankovo ukryla tie svoje na rôznych miestach v Tatranskej Polianke a pre úspešných lúštiteľov je pripravená i sladká odmena. O piatku je možné vajíčka hľadať aj v Bachledke na Chodníku korunami stromo v kde je ukrytých až 500 vajíčok. S hľadaním pomôže veveričiak Emil a Gorgy. Počas soboty a nedele sa budú hľadať veľkonočné kraslice spojené s krásnymi výhľadmi priamo z Tatras Tower na Štrbskom Plese. Pripravené sú tiež sladké odmeny.

Na Veľkonočný pondelok sa vajíčka budú spoločne so šibačkou hľadať i v AquaCity Poprad od 9:30 do 11:00. V sobotu a v nedeľu sa bude hľadať zas veľkonočný poklad.

Veľkonočné čľapkanie v bazénoch.

Pestrý animačný program je počas celých sviatkov pripravený v AquaCity Poprad. Deti potešia tvorivé dielne, súťaže, minidisko, slovenský ľudový vodný aerobic a množstvo iných kreatívnych aktivít.

Neďaleko v Thermal park Vrbov sa malý aj veľký zabavia od soboty až do pondelka. Pripravený je uvítací pochod v ľudovej tematike, hľadanie veľkonočného pokladu, moderované kvízy, tanečný Aquagym, vodné rozcvičky a množstvo hudby.

A čo ešte? No kvíz, výlet i jarné trhy!

Jarné trhy v srdci Starého Smokovca privítajú stánky s výrobkami rôzneho druhu, jarnú náladu i sériu hudobných vystúpení na tému: PÍŠŤALKA, FUJARKA, HARMONIKA, HUSLIČKY KU SLÁVE ŽIVOTA až do pondelka. V Múzeu tatranskej kinematografie a fotografie bude možné si skúsiť filmový kvíz - Veľká noc vo filme a Cestovná kancelária Morava priblíži lendackú kultúru na výlete do Veľkonočného Lendaku.

Tak! Región Vysoké Tatry je naozaj plný na rozmanité zážitky – stačí ochutnať.

Určite si vyberte podujatie, ktoré poteší najviac a užite si ho plnými dúškami pod nádhernými štítmi Vysokých Tatier!

Propagácia Regiónu Vysoké Tatry je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ Československej armády v Moldave nad Bodvou.


13 h

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ P.O. Hviezdoslava vo Veľkých Kapušanoch.


13 h

V Liptovskom Mikuláši sa stavia viac, ako kedykoľvek predtým. Liptovský Mikuláš je dobré miesto pre život.


INZERCIA 22 h
SkryťZatvoriť reklamu