SME
Piatok, 27. máj, 2022 | Meniny má Iveta

Telekom vstúpil do metaverza

Otvorenie virtuálneho mestečka oslávi sériou koncertov.

(Zdroj: Slovak Telekom)

Telekom vstúpil do metaverza a vytvoril v ňom svoje virtuálne mestečko Beatland. Návštevníci v ňom nájdu hudobný klub, kino a obchod. Telekom je tak prvým operátorom na svete, ktorý vstúpil do metaverza cez Roblox.

Že ste ešte nepočuli o metaverze?

Metaverzum je virtuálny vesmír, v ktorom sa ľudia môžu stretávať, komunikovať, pracovať, nakupovať alebo navštevovať kultúrne podujatia, a to všetko podobne ako v reálnom svete. Aktuálne sa naň sústredí takmer celá technologická komunita vrátane veľkých hráčov a snaží sa pochopiť nové možnosti, ktoré nám metaverzum môže priniesť. "Metaverzum je fenomén, ktorý je dnes ešte veľmi náročné definovať a popísať, ale môže byť revolúciou podobne ako internet v 90-tych rokoch. Vyskúšať si metaverzum je pre nás úplne prirodzeným krokom, keďže jeho masívne rozšírenie jednoducho nebude možné bez kvalitnej konektivity,” hovorí Petra Novotná, riaditeľka značky a marketingovej komunikácie Slovak Telekom.

Ako sa do mestečka dostanem?

Návštevníci sa do mestečka dostanú cez Roblox, ktorý je aktuálne prakticky najvýraznejšou platformou v rámci metaverza. Ľuďom umožňuje pripojiť sa do virtuálneho sveta, v ktorom sa môžu zabávať, komunikovať, hrať sa aj vytvárať vlastné hry a virtuálne svety, ale aj zarábať virtuálnu menu. Dostupná cez prakticky akékoľvek zariadenie od smartfónov, cez počítače a herné konzoly, po VR headsety. "Roblox je virtuálny svet, ktorým dnes žijú celé komunity a aj napriek tomu o ňom ešte veľká časť verejnosti ešte nepočula. Ak ste medzi nimi, skúste sa na Roblox opýtať svojich detí,” vysvetľuje Petra Novotná.

Hudba aj vizuálne umenie

Celé mestečko Beatland je primárne o umení. Hviezdou otváracej párty bude svetoznámy DJ Boris Brejcha, známy účinkovaním na množstve hudobných festivalov po celom svete vrátane Tommorowlandu. Svoj prvý set bude v Beatlande hrať už 22. apríla o 19:00. "Klubová scéna už dnes v podstate prepája reálny a meta svet - a zároveň neustále hľadá spôsoby ako využiť nové technológie a inovácie. Aj preto som nadšený, že si môžem vyskúšať vstúpiť do metaverza a zahrať svoj set virtuálnej komunite v Beatlande,” uviedol Boris Brejcha. Okrem Brejchu v Beatlande zaznejú aj sety od DJov HypeXta a DJ TechTom.

Návštevníci kina si môžu pozrieť krátke filmy od umelcov Haeina Kima a Aleksandry Bokovej o spoločensky relevantných témach. Okrem toho sa vo virtuálnom mestečku nachádzajú aj ďalšie prvky vizuálneho umenia a aj samotný svet Beatland vyvinulo uznávané štúdio The Gang zo Švédska v spolupráci s dizajnovým štúdiom Yukiko z Berlína a animátorom Jackom Sachsom.

Hostia si v budú v Beatlande môcť aj zahrať rôzne minihry či vyskúšať rôzne povolania: napríklad barmana, klubového promotéra, biletára, upratovača či pracovať v obchode s nahrávkami, a to aj spolu so svojimi priateľmi, s ktorými môžu v mestečku interagovať. Za všetky práce si môžu zarobiť virtuálne Beat Coins, za ktoré si môžu kúpiť tzv. "verch", virtuálne predmety pre svojich avatarov vo virtuálnom Telekom Shope.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ak plánujete kúpu nového spotrebiča, nákup v PLANEO cez víkend bude zaručená výhra!


20m

Zátoky, lagúny i dlhé pláže pre príjemný relax, zábavu aj štipku dobrodružstva.


INZERCIA 8 h

V nedeľu 5. júna v Eurovea pri Dunaji naživo odštartuje letná séria vandrovky.


INZERCIA 8 h
SkryťZatvoriť reklamu