SME
Pondelok, 23. máj, 2022 | Meniny má Želmíra

Zásnubné prstene a zakázané ovocie

Zásnuby sú považované za tradičný obrad s vopred starostlivou prípravou.

(Zdroj: elements.envato.com)

K tomuto rituálu patrí aj zásnubný prsteň symbolizujúci večnú lásku.

Najdôležitejší šperk, aký kedy budete vyberať

Zásnubný prsteň je nádherným prísľubom večnej lásky, oddanosti a spoločnej cesty snúbencov životom. V minulosti bolo pritom bežné, že prsteň bol vyrobený z rastlín, kameňov a iných prírodných materiálov a neskôr aj z bronzu a železa. Obľúbeným kovom, ktorý si tento charakter uchoval až dodnes, je zlato, ktoré však v minulosti nosili najmä bohaté a vyššie vrstvy. Zlatý zásnubný prsteň na ruke ženy symbolizoval autoritu a vysoké postavenie nositeľky tohto šperku. V niektorých kultúrach pritom platilo aj pravidlo, že zásnubný prsteň na ženskej ruke bol znakom, že táto žena je už vo vlastníctve konkrétneho muža. Kov, z ktorého bol prsteň vyrobený, zároveň reprezentoval veľkosť majetku darcu.

Oddanosť, láska a zakázané ovocie

Prvé zmienky o zásnubných prsteňoch pochádzajú už zo starovekého Egypta, kde ich ženy nosili na prstenníku ľavej ruky. Zásnubné prstene na prstoch žien odjakživa informujú o tom, že takáto žena je pre iných mužov zakázaným ovocím. Prstene vďaka svojmu kruhovému tvaru všeobecne symbolizujú večnosť a nekonečnosť, vyjadrujú nekonečnú lásku a večné spojenie dvoch ľudí na jednej spoločnej ceste. Nosenie zásnubného prsteňa už v súčasnosti nemá také striktné pravidlá ako kedysi a tak je na každej žene, ako jej to je pohodlné a príjemné. V našich končinách mnohí prevzali zvyk zo starého Egypta, kde ženy nosili zásnubný prsteň na prstenníku ľavej ruky, čo okrem iného symbolizovalo spojenie so srdcom.

Výber zásnubného prsteňa a ako to nepokaziť

Kúpa alebo výroba vlastného zásnubného prsteňa je sama o sebe nádherným rituálom a ak chcete pritom prekvapiť, je potrebné zahrať sa na menšieho detektíva. Zabudnite pritom na spoločenské pravidlá a vyberajte úprimne podľa vášho vnútorného vedenia. V čase zásnub už mnohí veľmi dobre poznajú svojich partnerov a tak vedia, či ich polovička preferuje väčší kameň alebo kameň zabudovaný priamo do prsteňa, prípadne či túži po prsteni z bieleho, žltého alebo ružového zlata alebo úplne iného materiálu. Samotnú veľkosť prsteňa možno zmerať na inom prsteni, ak by však aj nesadol, v sieti klenotníctiev Amawell vám ho aj po darovaní radi upravia na mieru.

Nebojte sa experimentovať a pri výbere zásnubného prsteňa sa nechajte viesť intuíciou. Úprimná a čistá láska vás povedie správnym smerom a váš dar prinesie želanú radosť.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ Československej armády v Moldave nad Bodvou.


13 h

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ P.O. Hviezdoslava vo Veľkých Kapušanoch.


13 h

V Liptovskom Mikuláši sa stavia viac, ako kedykoľvek predtým. Liptovský Mikuláš je dobré miesto pre život.


INZERCIA 22 h
SkryťZatvoriť reklamu