SME
Pondelok, 23. máj, 2022 | Meniny má Želmíra

Nemocnica AGEL Košice-Šaca spustila nový urgentný príjem

Aké sú dojmy prvých pacientov?

Na novom Urgentnom príjme Nemocnice AGEL Košice-Šaca boli prví pacienti ošetrení vo štvrtok, 28. apríla 2022. Najväčšia z nemocníc siete AGEL, ktorá sa stala trikrát po sebe Najlepšou všeobecnou nemocnicou roka podľa hodnotenia INEKO, vybudovaním moderných priestorov urobila ďalší dôležitý krok k podstatnému zvýšeniu kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti a zlepšeniu medicínskych procesov od prijatia, cez triedenie pacientov až po urgentné zákroky a hospitalizácie.

Ako prvý do nových priestorov Urgentného príjmu prišiel pán František, ktorý už krátko po ôsmej hodine ráno sedel v čakárni. Čo ho trápilo? „Pravdepodobne žlčníkový kameň, čakám na vyšetrenie,“ uviedol pacient, ktorý svoje prvé dojmy z moderných priestorov zhrnul stručne. „Super.“ V poradí druhou na Urgentnom príjme bola pani Darina z Remetských Hámrov, ktorú čaká amputácia ďalšieho prsta na nohe. „Som akútny prípad. Mám veľké bolesti, už tri mesiace kvôli tomu nespím,“ uviedla a napriek obavám z očakávaného zákroku ocenila nové priestory, ktoré sú aj podľa nej super. Otto z Košíc je pravidelným pacientom šačianskej nemocnice, Urgentný príjem však navštívil prvýkrát. Dôvodom boli bolesti v pravej časti pod rebrami s podozrením na pruh. Jeho kroky preto z čakárne smerovali do chirurgickej ambulancie. „Môj prvý dojem bol prekvapujúci. Je to tu veľmi pekné a príjemné. Myslím, že zmena k lepšiemu. Tento koncept sa mi veľmi páči, videl som ho aj v zahraničí, čiže je to momentálne najmodernejšia nemocnica,“ vyjadril sa čakajúc na svoje vyšetrenie.

Na novom Urgentnom príjme predpokladá zdravotnícke zariadenie viac ako 150 ošetrených pacientov denne v 7 ambulanciách. V nepretržitej prevádzke tu bude pracovať 5 lekárov, 14 sestier, 6 záchranárov a 13 pracovníkov ostatného personálu. Permanentný vstup pre pacientov Urgentného príjmu je zabezpečený z areálu nemocnice, vchodom do nového objektu Urgentného príjmu. Vstup pre ostatných pacientov a návštevníkov nemocnice je zabezpečený hlavným vchodom cez hlavnú recepciu nemocnice denne v čase od 6:00 do 20:00 hod. Príjazd zboku, z hlavnej cesty, je vyhradený výlučne pre sanitné vozidlá (RZP).

Výstavba Urgentného príjmu

Výstavba úplne nového Urgentného príjmu začala pár dní pred vypuknutím pandémie COVID-19, 24. februára 2020. Trvala 21 mesiacov a vďaka veľmi dobrej koordinácii výstavby, súčinnosti nemocnice a zhotoviteľa pandémia ovplyvnila stavbu len minimálne. Projekt s oficiálnym názvom Urgentný centrálny príjem s operačným centrom na miniinvazívne výkony a multifunkčnou chirurgickou JIS - prístavba, rekonštrukcia. I. Etapa - Vybudovanie nového urgentného centrálneho príjmu Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromnej nemocnice bol spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja IROP vo výške 6 889 tis. € a nemocnica investovala z vlastných zdrojov 1 834 tis. €. Ostatné sprievodné investície v súvislosti s vybavením pracoviska urgentného príjmu boli financované zo zdrojov AGEL SK a Nemocnice AGEL Košice-Šaca v celkovej výške 600 tis. €. Generálnym projektantom stavby bola spoločnosť DGA s.r.o, hlavným dodávateľom MARCUS INDUSTRY, a.s. a funkciu stavebného dozoru vykonávala spoločnosť HICO s.r.o. Stavba sa skladá z dvoch hlavných stavebných objektov, ktorý tvorí dvojpodlažný urgentný centrálny príjem a 14-podlažné výškové komunikačné jadro. Celkovo zaberá plochu takmer 2000 m2.

„Som nesmierne rád, že napriek náročnému boju s pandémiou sa nám podarilo dokončiť výstavbu urgentného príjmu. Považujem to za výsledok kolektívnej spolupráce. Všetky kroky Skupiny AGEL smerujú k tomu, aby naši ľudia pracovali s čo najmodernejším vybavením, v čo najkrajších priestoroch a zároveň sa neustále snažíme zvyšovať kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti, aby sa u nás pacienti a klienti cítili čo najlepšie. Našim cieľom je vytvoriť všetky podmienky na to, aby každý, kto vstúpi do Nemocnice AGEL Košice-Šaca vedel, že prichádza do špičkového zariadenia, v ktorom poskytujeme medicínu tretieho milénia. Ďakujem všetkým, ktorí sa na tom podieľajú, a v neposlednom rade ďakujem aj našim pacientom a klientom, ktorí sa na nás s dôverou obracajú,” vyjadril sa riaditeľ Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Pavol Rusnák, MBA.

V roku 2021 Nemocnica AGEL Košice-Šaca ošetrila 911 894 pacientov, hospitalizovala 15 359 ľudí, z toho 355 bolo s diagnózou koronavírusu a zrealizovala 9 878 operácií.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ Československej armády v Moldave nad Bodvou.


14 h

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ P.O. Hviezdoslava vo Veľkých Kapušanoch.


14 h

V Liptovskom Mikuláši sa stavia viac, ako kedykoľvek predtým. Liptovský Mikuláš je dobré miesto pre život.


INZERCIA 23 h
SkryťZatvoriť reklamu