SME
Štvrtok, 11. august, 2022 | Meniny má Zuzana

Nechcete prísť o vozidlo do pár sekúnd? Vyhnite sa tejto chybe.

Továrenské zabezpečovacie systémy vo vozidlách neuľahčujú život len ich majiteľom, ale častokrát aj zlodejom. Tu je hlavný dôvod.

Ukradnúť auto je dnes jednoduchšie ako hocikedy predtým. Aj v Prešove. Zlodejom stačí malá krabička, trochu šťastia a v priebehu pár minút odchádzajú s vozidlom v hodnote niekoľkých desiatok tisíc eur.

Pozrite si video.

Načítavam video...

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=uxzm_6SYBFo

V tomto prípade ide o zneužitie technológie KESSY (keyless entry, start and exit system), taktiež známej ako bezkľúčové otváranie a štartovanie automobilu.

Odcudzenie vozidla funguje nasledovne: Zlodej predĺži signál originálneho kľúča, ktorý máte odložený niekde pri vchodových dverách alebo položený na stole v kaviarni, čím navodí dojem, že stojí priamo pri aute s originálnym kľúčom. Systém v aute ho preto ochotne vpustí dnu a dovolí mu naštartovať.

Ako sa chrániť pred touto metódou kradnutia áut?

Najlepšou ochranou je prevencia. Preto by každý majiteľ auta s bezkľúčovým systémom mal uvažovať nad dodatočným zabezpečením. Ideálne takým, ktorý funguje na mechanickom aj elektronickom princípe zároveň.

Jedným z nich je práve VAMPIRE Lite od VAM systému. Ide o najmodernejšiu verziu zabezpečovacieho systému postavenom na technológii, ktorú žiaden zlodej áut neprekonal už skoro 30 rokov. Pobočku VAM nájdete aj v Prešove.

VAMPIRE Lite je 7-cestný imobilizér, ktorý naraz dokáže v aute blokovať až 7 častí vozidla pod mechanickou kombináciou, čím zaručuje 100 %-nú ochranu automobilu pred akýmkoľvek spôsobom krádeže.

Navyše každá inštalácia je unikátna, preto neváhajte a zarezervujte si termín v prešovskej pobočke VAM systému čo najskôr. Nájdete ju na Strojníckej 9.

O nezáväznú cenovú ponuku môžete požiadať na tomto mieste.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež


INZERCIA 8 h

Shell predstavil svoju stratégiu rozvoja Powering Progress, ktorá v sebe spája enviromentálne aj spoločenské ciele.


19 h

Sladké, extra veľké maliny či melóny bez jadierok nájdete v BILLA.


21 h
SkryťZatvoriť reklamu