SME
Nedeľa, 3. júl, 2022 | Meniny má Miloslav

FAST PLUS svojim novým centrom podporuje aj zamestnanosť

Zelená energia, nové pracovné miesta či podpora elektromobility – aj s tým je spojená výstavba nového logistického parku FAST PLUS

Hlavným nájomcom CONTERA parku v Žiari nad Hronom bude FAST PLUS, a.s.Hlavným nájomcom CONTERA parku v Žiari nad Hronom bude FAST PLUS, a.s. (Zdroj: CONTERA - vizualizácia)

Obchodná spoločnosť FAST PLUS, ktorá stojí za značkouPLANEO - jednou z najvýznamnejších sietí kamenných predajní na Slovensku a tiež eshopom s elektro a iným tovarom, bude hlavným nájomcom nového logistického parku v Žiari nad Hronom, ktorý buduje developer CONTERA.

Nové priestory sú pre nás na ideálnom mieste. Centrálna logistika by mala byť v centre územia, preto je Žiar nad Hronom ideálny. Samotný CONTERA park bude stáť hneď vedľa diaľnice R1, čo je plus z hľadiska dopravnej dostupnosti,“ odôvodňuje výber lokality CEO FAST PLUS Peter Benický.

V súčasnosti je centrálny sklad veľkoobchodu s elektronikou v Bratislave, čo nie je logisticky práve najvýhodnejšia poloha. Podľa Benického pôvodné skladové priestory už prestávajú vyhovovať, potrebné sú väčšie priestory a tiež zmodernizovanie a zefektívnenie procesov.

V novom sklade budeme mať skladovaciu galériu, dopravníky a ďalšie technologické vymoženosti. Nové priestory v CONTERA parku budú prevádzkované energiou z obnoviteľných zdrojov, k udržateľnosti životného prostredia prispeje aj systém opätovného využívania dažďovej vody. K dispozícii budú aj nabíjačky na elektromobily, plánuje sa inštalácia fotovoltaických panelov, čo sú tiež atribúty, ktoré pozitívne ovplyvnili naše rozhodnutie,“ pokračuje Peter Benický.

V žiarskom CONTERA parku využije FAST PLUS v prvej fáze logistickú halu s rozlohou 25-tisíc m2 , s možnosťou expanzie o ďalších 15-tisíc m2. Stavebné práce by mali začať v treťom kvartáli roku 2022 a dokončené by mali byť o rok neskôr.

Nové logistické centrum znamená aj nové pracovné príležitosti. Osobne - ako rodák z tohto regiónu - som rád aj tomu, že vytvorením stovky pracovných miest v logistike a administratíve poskytneme prácu ľuďom z tohto kraja ,“ dodáva CEO FAST PLUS Peter Benický.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Platí, že čím väčšia je obrazovka, tým lepšie na ňu uvidíte. Praktickejší je aj pomer strán 16 : 9...

V dnešnom článku vám predstavíme niekoľko kamier a aké sú medzi nimi rozdiely. Akú „čiernu skrinku“ do auta by ste si mali vybrať?


3 h
Meranie rýchlosti v úsekoch už nebude pre vodičov vďaka MIO problémom

Vodiči budú upozornení pred úsekom, počas a na to, koľko metrov a sekúnd im zostáva a či majú spomaliť alebo ísť rýchlejšie.


2. júl
MiVue 886 – vůbec první 4K UHD autokamera od Mio

Má tiež 1,7x väčší snímač a ULTRA nočné snímanie. Rýchlejší prenos záberov do telefónu zabezpečuje 5 GHz WiFi


1. júl
SkryťZatvoriť reklamu