SME
Utorok, 6. december, 2022 | Meniny má Mikuláš

Zdravotná poisťovňa zostala prekvapená. Zaplatila už 30 mil. eur

V roku 2022 vyplatí svojim poistencom príspevky v hodnote 15 miliónov eur.

Keď zdravotná poisťovňa Dôvera oznámila, že svojim poistencom bude prispievať na zubné ošetrenia a dentálnu hygienu, tento benefit sa okamžite stal hitom. V roku 2019 dostala takmer štvrť milióna žiadostí a svojim poistencom za ne vyplatila takmer 5,5 milióna eur. Vtedy ešte nevedela, ako bude táto suma narastať.

O rok neskôr bola suma príspevkov ešte vyššia, a v roku 2021 sa dokonca zdvojnásobila na takmer 13 miliónov eur. Priebežné čísla ukazujú, že Dôvera v roku 2022 vyplatí svojim poistencom príspevky na zubné ošetrenia a dentálnu hygienu v hodnote minimálne 15 miliónov eur.

„Benefit Zdravé zuby je najpopulárnejšou výhodou, ktorú poskytujeme. Počas jej existencie sme poskytli viac ako 1,2 milióna príspevkov a ich celková suma už dnes dosahuje 32,5 miliónov eur. Nás to veľmi teší, pretože to ukazuje, že benefit Zdravé zuby poskytuje poistencom skutočnú výhodu. Mnohým pomáha finančne zvládnuť návštevu zubného lekára a dokonca nepriamo motivuje poistencov k účasti na preventívnych prehliadkach,“ povedal riaditeľ úseku služieb poistencom v Dôvere Branislav Jendroľ.

Poukazuje však na to, že príspevok na zubné ošetrenia a dentálnu hygienu nie je vyplatený automaticky každému, kto oň požiada. „Podmienky čerpania sú transparentné, ľahko čitateľné a pochopiteľné. Prosíme poistencov, aby im venovali chvíľku pozornosti pred návštevou zubnej ambulancie,“ vysvetlil Branislav Jendroľ. Ako príklad spomenul potrebu priložiť k žiadosti doklad o úhrade za ošetrenie, pretože bez neho nie je možné príspevok poskytnúť. Stačí ho odfotiť a odoslať prostredníctvom mobilnej aplikácie Dôvera.

Rovnako je to so správnym vykázaním vyšetrenia zo strany zubného lekára či s podmienkou absolvovania preventívnej prehliadky u všeobecného lekára. Sú súčasťou kritérií na vyplatenie príspevkov, ktoré poisťovňa stanovila a otvorene ich aj komunikuje.

„Mrzí nás, keď pre problémy pri vykazovaní zdravotnej starostlivosti nemôžeme poistencovi poskytnúť príspevok, pretože chceme, aby klienti pocítili na vlastnej koži, že byť poistení v Dôvere sa oplatí. Uvedomujeme, že nastavené pravidlá nemusia vyhovovať každému, no trváme na ich dodržiavaní,“ uviedol Branislav Jendroľ. Dodal však, že v Dôvere budú viac komunikovať so zubnými lekármi a upozorňovať ich na potrebu správneho vykazovania zdravotnej starostlivosti aj preto, aby ich poistenci mohli využívať výhodu Zdravé zuby. „Podiel žiadostí o preplatenie príspevku, ktoré boli skutočne zamietnuté, teda nie tých, ktoré sú v štádiu overovania podkladov, a ani tých, ktoré klienti pri vypĺňaní nedokončili, nedosahuje ani štyri percentá,“ vysvetlil Branislav Jendroľ na margo nedávno medializovaných chybných štatistík.
Na záver dodal, že hoci v niektorých prípadoch nemohol byť príspevok poskytnutý, poistenci o výhodu neprišli, ale mohli ju využiť pri ďalšom ošetrení.

Celkovo môžu poistenci Dôvery každý rok využiť až päť príspevkov na zubné ošetrenie alebo dentálnu hygienu v sume 30 eur, teda ročne až 150 eur. Viac informácií o benefite nájdete v tomto odkaze .

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

eFaktúra – jednoduchý a okamžitý prístup k účtom za vodné a stočné.


INZERCIA 7 h

Budúci rok bude patriť k náročným, no vidíme nádej na zlepšenie.


INZERCIA 15 h

Špeciálne vydanie denníka SME epickým komiksom si môžete kúpiť už dnes.


INZERCIA 15 h
SkryťZatvoriť reklamu