SME
Pondelok, 30. január, 2023 | Meniny má Ema

Atos má „platinovú“ medailu EcoVadis za postoj k udržateľnosti

Spoločnosť Atos znova získala platinové ocenenie EcoVadis za svoj postoj v oblasti spoločenskej zodpovednosti podnikov.

Paríž, Bratislava, 27. septembra 2022 - Spoločnosť Atos znova získala platinové ocenenie EcoVadis za svoj postoj v oblasti spoločenskej zodpovednosti podnikov. Skóre 84 bodov zo 100 je zároveň dosiaľ najlepším výkonom spoločnosti.

Atos tak potvrdil svoju pozíciu v top 1 % firiem, ktoré organizácia EcoVadis hodnotila v odvetví „počítačové programovanie, poradenstvo a súvisiace činnosti“.

EcoVadis posudzuje firmy podľa štyroch kritérií: životné prostredie, pracovné a ľudské práva, etika a udržateľné obstarávanie. Atos dosiahol vo všetkých štyroch kategóriách vynikajúce výsledky, predovšetkým však v oblasti životného prostredia.

„Hoci to stojí veľké úsilie, čas a náklady, byť na dekarbonizačnej trajektórii sa každej firme oplatí,“ vysvetľuje Andrej Hrazdil, odborník spoločnosti Atos v oblasti dekarbonizácie.

Atos osem rokov po sebe získal zlatú medailu EcoVadis. Ako uznanie za nasadenie v oblasti udržateľnosti je však spoločnosť od roku 2020 oceňovaná platinovou medailou. Spolu s vynikajúcim skóre v kategórii životného prostredia to potvrdzuje pozíciu spoločnosti Atos ako globálneho lídra v oblasti digitálnej dekarbonizácie a odzrkadľuje záväzok skupiny splniť svoje ambiciózne ciele v oblasti klímy.

„Týmto výsledkom spoločnosť Atos potvrdzuje svoje ambície v oblasti udržateľnosti a poukazuje na vplyv solídneho programu udržateľnosti, ktorý pokrýva všetky oblasti v kontexte životného prostredia, sociálnych vecí a riadenia,“ povedala Diane Galbe, senior výkonná viceprezidentka v spoločnosti Atos.

Environmentálny program spoločnosti Atos a jej vedúce postavenie v oblasti klímy rok čo rok oceňujú medzinárodné organizácie. V oblasti životného prostredia, sociálnych vecí a riadenia (ESG) má Atos popredné postavenie v indexe DJSI v odvetví informačných technológií. Spoločnosť získala aj hodnotenie „A“ v projekte Carbon Disclosure Project.

O Atos

Atos je globálnym lídrom v digitálnej transformácii so 112 000 zamestnancami a s ročným obratom približne 11 miliárd eur. Skupina, ktorá je európskou jednotkou v oblasti kybernetickej bezpečnosti, poskytovania cloudových služieb a výpočtovej techniky s vysokým výkonom, poskytuje end-to-end riešenia na mieru pre všetky odvetvia v 71 krajinách sveta.

Spoločnosť Atos, priekopník v oblasti dekarbonizačných služieb a produktov, sa zaviazala poskytovať svojim zákazníkom bezpečné a dekarbonizované digitálne riešenia.

Atos je európska spoločnosť (SE, Societas Europaea) a je kótovaná na Euronext Paris.

Cieľom spoločnosti Atos je napomáhať pri vytváraní budúcnosti informačných technológií. Svojimi odbornými znalosťami a službami podporuje rozvoj vedomostí, vzdelávania a výskumu multikultúrnym prístupom a prispieva k rozvoju vedecko-technickej excelentnosti. Atos na celom svete umožňuje svojim zákazníkom a zamestnancom, ako aj členom spoločností, aby žili, pracovali a rozvíjali sa udržateľne v bezpečnom informačnom priestore.

Spoločnosť Atos pôsobí v Slovenskej republike od 1. októbra 2011 po akvizícii spoločnosti Siemens IT Solutions and Services, s.r.o.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Napriek tomu, že na Slovensku máme kvalitnú vodu z vodovodu, mnohí si kupujú tú balenú. Spočítajte si, koľko za ňu zaplatíte!


9 h

Chcete schudnúť, no to počítanie kalórií je oveľa ťažšie, než cvičenie? Tak sa netrápte a nechajte to na inteligentnú váhu Sencor!


9 h

Bezplatné poradenstvo „Žiť energiou“ je v januári dostupné v každom krajskom meste.


INZERCIA 10 h
SkryťZatvoriť reklamu