SME
Utorok, 31. január, 2023 | Meniny má Emil

Dôležitosť duševnej pohody

Duševné zdravie ovplyvňuje každú oblasť nášho života – naše správanie, emócie i myšlienky.

(Zdroj: Unsplash)

Priamo ovplyvňuje to, ako sa denne cítime a konáme vrátane našich vzťahov. Duševné zdravie je hlavným faktorom pri všetkých životných rozhodnutiach. Je dôležité v každej fáze nášho života – od detstva až po dospelosť. Musíme ho brať na vedomie každý deň a zaobchádzať s ním opatrne. Máme len jedno a je naše.

Komunikácia je cesta

Blíži sa Svetový deň duševného zdravia, ktorý každoročne pripadá na dátum 10. október. Šíriť povedomie o duševnom zdraví je veľmi dôležité počas celého roka, ale obzvlášť v tento deň. Aj značka Magne B6®, ktorá ako prvá priniesla na trh účinnú kombináciu horčíka s vitamínom B6, chce pri tejto príležitosti prispieť k zvýšeniu povedomia o dôležitosti duševnej pohody, ktorá ovplyvňuje náš každodenný život. Len spoločným úsilím o šírení tejto témy môžeme totiž pracovať na tom, ako premýšľame o duševných problémoch, ako k nim pristupujeme a ako ich v našej spoločnosti definujeme. Otvorená komunikácia je cesta, vďaka ktorej si dokážeme ako jednotlivec priznať, že existuje nejaký problém, čo v konečnom dôsledku vedie k tomu, že na každý duševný problém spolu dokážeme nájsť riešenie.

Požiadať o pomoc

Existuje mnoho spôsobov, ako zlepšiť svoje duševné zdravie či duševnou pohodu. Môžete vyhľadať terapiu, začať pravidelne športovať, otvorene sa o svojich pocitoch rozprávať so svojím partnerom, blízkymi, deťmi, zmeniť prácu, zmeniť svoje stravovacie návyky, zvýšiť príjem tekutín... Ak však nič nepomáha, dôležité je vedieť, že požiadať o pomoc svojich blízkych alebo lekára nie je znak slabosti, práve naopak. Je to znak vašej vnútornej sily a uvedomenia si, že sa vo svojom živote chcete cítiť lepšie. Rovnako je dôležité uistiť sa, že váš denný́ príjem potrebných vitamínov a minerálov je správny. Je dokázané, že pre zvládanie každodenného stresu je dôležité mať dostatok horčíka v tele. Príznaky jeho nedostatku sa prejavujú podobne ako pri strese.

Príznaky nedostatku horčíka:
❖ duševná a fyzická únava
❖ poruchy koncentrácie a pozornosti
❖ zhoršenie pamäti a vnímania
❖ poruchy spánku
❖ nervozita
❖ vnútorná podráždenosť

Denná dávka zdravia

Do nášho tela môžeme horčík dostať aj vďaka niektorým potravinám. Napríklad mandle, tekvicové, slnečnicové či ľanové semienka obsahujú vyššie množstvo horčíka. Rovnako aj káva a kakao. Dôležité je dodržiavať pravidelný pitný režim a pridať aj pohyb na čerstvom vzduchu. Ak však máte podozrenie, že vaše telo volá po vyššej dávke horčíka, nebojte sa siahnuť po výživovom doplnku. Na trhu je množstvo výživových doplnkov, hoci na prvý pohľad môže byť ťažké sa v nich vyznať. V žiadnom prípade neurobíte chybu, keď sa rozhodnete pre variant obsahujúci aj kombináciu s vitamínom B6. Naším tipom je Magne B6 Forte. Horčík spolu s vitamínom B6 prispievajú k zníženiu vyčerpania a únavy a správnemu fungovaniu nervového systému. Pri strese naše bunky vo zvýšenej miere vylučujú horčík, preto je veľmi dôležité ho dopĺňať, predovšetkým v prípade opakovaných stresových situácií. Vitamín B6 zvyšuje vstrebateľnosť horčíka v črevách, zvyšuje prienik horčíka do buniek a sám o sebe prispieva aj k správnemu fungovaniu imunitného systému.

Magne B6® Forte je výživový doplnok

Horčík a vitamín B6 prispievajú k správnemu fungovaniu nervového systému, správnej funkcii psychiky, správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie a k zníženiu vyčerpania a únavy. Horčík prispieva k správnemu fungovaniu svalov.

Ak máte záujem dozvedieť sa viac o duševnom zdraví, navštívte stránku https://www.loono.cz/prevence/dusevni-zdravi

MAT-SK-2200281-1.0-09/2022

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Spoločnosť TJ-Legal má bohaté skúsenosti so žiadosťami o získanie a vrátenie prídavkov na dieťa v Nemecku (tzv. Kindergeld).


INZERCIA 11 h

Napriek tomu, že na Slovensku máme kvalitnú vodu z vodovodu, mnohí si kupujú tú balenú. Spočítajte si, koľko za ňu zaplatíte!


30. jan

Chcete schudnúť, no to počítanie kalórií je oveľa ťažšie, než cvičenie? Tak sa netrápte a nechajte to na inteligentnú váhu Sencor!


30. jan
SkryťZatvoriť reklamu