SME
Utorok, 31. január, 2023 | Meniny má Emil

8 najčastejších problémov ústnej dutiny a zubov

Každá ústna dutina potrebuje iné zloženie zubnej pasty, s ktorou sa dostaví želaný výsledok.

(Zdroj: © Biela perla)

Po ktorej siahnuť, ak:

1. Máte sklon k vyššej kazivosti zubov, zubnému povlaku alebo tvorbe zubného kameňa

Vyberte si zubnú pastu :coconut, ktorej synergický efekt kokosového oleja, xylitolu a fluóru zabraňuje vzniku zubného kazu. Chráni pred demineralizáciou zubnej skloviny, udržiava prirodzené pH v ústnej dutine, chráni pred baktériami, ktoré spôsobujú vznik zubného kazu a práve 100 % panenský BIO kokosový olej udržuje zubnú sklovinu bielu.

V prípade tehotných žien siahnite po špecializovanej zubnej paste :pre tehotné a dojčiace mamy, ktorej zloženie je prispôsobené špecifickým problémom v tomto období. U testovaných 44 žien (z toho bolo 75 % tehotných a 25 % dojčiacich mám) až 88 % z nich v prieskume uviedlo výrazné zníženie tvorby zubného plaku.

2. Trápia vás citlivé zuby, no túžite po prirodzene belších zuboch

V tom prípade je pre vás ideálna bieliaca zubná pasta pre citlivé zuby :sensitive whitening, ktorá prirodzene zosvetľuje zubnú sklovinu a jej zloženie predovšetkým uľavuje od bolesti citlivých zubov, ktorá je spôsobená konzumáciou teplých i studených jedál a nápojov, ako aj od bolesti citlivých zubov spôsobenej čistením zubov. Táto zubná pasta obsahuje hydroxyapatit a vápnik. Kryštály hydroxyapatitu sú súčasťou kostí a zubov. Hydroxyapatit v zubnej paste vyhladzuje štruktúru zubnej skloviny a zabraňuje jej demineralizácii. Zubná pasta má veľmi nízky index abrazivity – RDA 9, čo znamená, že je šetrná k zubnej sklovine, vyčistí ju, no nepoškriabe.

TIP : Ak túžite po prinavrátení viditeľne belšieho úsmevu, je vhodné kombinovať :sensitive whitening práve so zubnou pastou :intenzívne bielenie. Vďaka nízkemu RDA 13 je veľmi šetrná k zubnej sklovine, nepoškriabe ju a je vhodná aj pre citlivé zuby. Môžete si zvoliť tzv. dennú a nočnú pastu.

3. Máte začervenané či až krvácajúce ďasná

Práve na tento problém bola vyvinutá špecializovaná zubná pasta :zdravé ďasná, ktorá pri pravidelnom používaní (cca 4 týždne) eliminuje príznaky gingivitídy či až parodontitídy. V čom je špeciálna? Obsahuje zložku resveratrol (hroznový extrakt), ktorej jedinečnosť v zubnej paste ocenila aj zubná lekárka MDDr. Karin Ráczová:

„Nová špecializovaná zubná pasta od bielej perly :zdravé ďasná predstavuje zaujímavú kombináciu aktívnych látok pre prevenciu a liečbu ochorení v ústnej dutine. Antioxidačné a antimikrobiálne účinky zabezpečuje netradičný hroznový extrakt – resveratrol. Táto protizápalová látka spolu v kombinácii s ďalšími bylinnými extraktmi, ako je napríklad šalvia, repík, ale aj mnoho ďalších, sú vhodné pre pacientov trpiacich ochoreniami mäkkých tkanív - ďasien. Zubnú pastu odporúčam pre pacientov so zapálenými ďasnami alebo parodontitídou. Tieto látky spoločne v zubnej paste pôsobia protizápalovo, a tak pri pravidelnom používaní znižujú základné symptómy týchto ochorení ako krvácanie a citlivosť ďasien. Pozitívne hodnotím obohatenie zubnej pasty aj o aktívne látky v prevencii zubného kazu, hydroxyapatit a fluoridové ióny v koncentrácii 1300 ppm. Zmes týchto aktívnych látok v jednej zubnej paste pomáha pacientom v prevencii ochorení ďasien, ale aj pred vznikom zubného kazu. V neposlednom rade by som chcela vyzdvihnúť jej výbornú hroznovú chuť a vôňu.”

TIP: Môžete ju kombinovať aj s bieliacou zubnou pastou :kurkuma & Q10 a antibakteriálnou ústnou vodou s obsahom kurkumy! Opäť ako tzv. dennú a nočnú pastu.

4. Trápi vás zlý dych

Zubná pasta :white & fresh moringa sa vyznačuje výrazne sviežou chuťou a obsahuje 7 bylín, moringový olej a aloe vera. Táto kombinácia posilňuje ďasná a dodáva dlhodobo svieži dych. Problém zlého dychu je spôsobený predovšetkým s oslabenými a zapálenými ďasnami. Klinické testovanie ukázalo, že až u 80 % testovaných sa odstránil pocit zlého dychu po 4 týždňoch používania. Vedeli ste, že moringa je ázijský strom, ktorého olej je bohatým zdrojom mikro a makro prvkov, vitamínov (D, E, C, A) a antioxidantov, ktoré majú antibakteriálne vlastnosti a podporujú regeneráciu ďasien?

Aktívne látky a ich účinky:
· Moringa – antioxidant, má antibakteriálne vlastnosti a pomáha regenerovať ďasná
· Zinok, Tymián, Eukalyptus, Klinček – kombinácia účinných látok, ktoré pôsobia antibakteriálne a dodávajú svieži dych
· Repík, Šalvia, Bisabolol, Aloe vera – regenerujú a posilňujú ďasná
· Enzým glukózo-oxidáza – pomáha vytvárať prirodzenú ústnu mikroflóru, prirodzene bieli zubnú sklovinu
· Xylitol – chráni pred prekyslením ústnej dutiny
· Fluór – chráni pred zubným kazom

5. Obľubujete zafarbujúce nápoje ako napr. káva či červené víno a chcete belšie zuby

Ak sa nedokážete vzdať týchto obľúbených pochutín a zároveň túžite po belšom úsmeve, vyskúšajte bieliacu zubnú pastu :kurkuma + Q10. Obsahuje kombináciu kurkumového extraktu a antioxidantu koenzým Q10. Regeneruje ďasná, posilňuje zubnú sklovinu, udržuje prirodzenú mikroflóru v ústach a odstraňuje zafarbenia z kávy, čaju alebo červeného vína. Má veľmi nízku abrazivitu – RDA 11, vďaka čomu je veľmi šetrná k zubnej sklovine. Obsahuje až 94 % prírodných látok vrátane fluóru & prírodného kalcia, enzým Glukóza Oxidáza pre prirodzené bielenie a správnu mikroflóru, prírodný olej z eukalyptu a citrónu sa stará o svieži dych.

Výrazná žltá farba kurkumy v spojení s bielymi zubami sa môže na prvé počutie javiť ako nezmysel, no nie je to tak. V bieliacej zubnej paste kurkuma + Q10 sa používa prírodný, klinicky testovaný kurkumový extrakt, ktorý je certifikovaný COMOS a získavaný šetrnou extrakciou pomocou CO2. Tento extrakt je bezfarebný, čiže nehrozí žiadne zafarbenie zubnej skloviny.

TIP: :kurkuma & Q10 sa môže sa kombinovať so zubnou pastou :intenzívne bielenie alebo potom aj s abrazívnejšími pastami :coconut a čiernou bieliacou pastou :bamboo carbon & aloe. Ak sú zuby a ďasná zdravé, môžete skúsiť aj :bieliace pero (2-4 dni používania) či :systém na bielenie zubov (14-dňová kúra).

6. Ste fajčiar, máte tabakové škvrny a zároveň túžite po belšom úsmeve

Tabak spôsobuje vznik tmavého povlaku na zuboch a ich zažltnutie. V prvom rade by ste mali siahnuť po bieliacej zubnej paste :pre fajčiarov, ktorá vďaka esenciálnym olejom odstraňuje tabakové škvrny a prinavracia dlhotrvajúci svieži dych. Vyznačuje sa veľmi vysokou abrazivitou – 139, ktorá odstráni silné tabakové škvrny, je vhodná aj pri vytváraní nadmerného zubného plaku.

TIP: Zubnú pastu :pre fajčiarov je ideálne kombinovať s pastou :intenzívne bielenie alebo čiernou bieliacou zubnou pastou :bamboo carbon & aloe, ktorá absorbuje zafarbenia nachádzajúce sa na vonkajšej strane zubov. Odstraňuje staršie a hlbšie zafarbenia spôsobené pitím kávy, čaju alebo fajčením, chráni pred vznikom zubného kazu. V konečnom dôsledku zanecháva zuby lesklé a hladké.

7. Ste tehotná a trápia vás krvácajúce ďasná alebo reflux

Už v prvom trimestri u väčšiny žien dá o sebe bábätko vedieť. Rannou nevoľnosťou trpí podľa štatistík relatívne vysoké percento žien. Zvracanie niekoľkokrát denne je pre sklovinu pohromou. Zubná sklovina sa skladá z minerálu hydroxyapatitu, ktorý sa však pri nízkom pH rozpúšťa.

Rovnako nebezpečný je aj reflux v posledných mesiacoch tehotenstva. Kyslá žalúdočná šťava rozpúšťa povrchovú vrstvu skloviny, preto je dôležité, ako sa po zvracaní zachováte. Ideálne je nečistiť si zuby hneď, pretože horná vrstva skloviny je zmäknutá a mohli by ste si s kefkou uškodiť. Vypláchnite si ústa čistou vodou a s čistením počkajte minimálne 20 minút. Za ten čas sliny upravia pH do pôvodnej hodnoty. Zubná pasta vám so zvracaním síce nepomôže, no niektoré ženy napína už zo samotnej chuti zubnej pasty. Špecializovaná zubná pasta :pre tehotné a dojčiace mamy od bielej perly má jemnú nedráždivú príchuť, aby vás pri čistení zubov nenapínalo.
Ďasná citlivo reagujú na zmeny hladín hormónov v organizme a tehotenská gingivitída potrápi nejednu ženu. Zápal spôsobený tehotenskými hormónmi je našťastie len dočasný a po pôrode spontánne odoznie. Bojovať s takýmto zápalom je náročné, pretože ani úplné odstránenie povlaku nemusí pomôcť. Pasta od biela perla obsahuje zložky, ktoré napomáhajú k regenerácii ďasien. Patrí medzi ne napríklad panthenol, ktorý je provitamín B5 a má lokálny efekt na sliznice. Ďalej je to olej z japonskej kamélie, ktorý má hydratačné účinky.
Siahnite po špecializovanej zubnej paste :pre tehotné a dojčiace mamy, ktorej zloženie je prispôsobené špecifickým problémom v tomto období. U testovaných 44 žien (z toho bolo 75 % tehotných a 25 % dojčiacich mám) až 93 % z nich v prieskume uviedlo výrazné zníženie citlivosti a krvácania ďasien.

Zubná pasta obsahuje 100% BIO panenský kokosový olej, pantenol, ružový íl, japonskú kaméliu, ktoré pomáhajú regenerovať ďasná a zároveň chránia zuby pred zubným kazom. Xylitol zabraňuje prekysleniu ústnej dutiny.

8. Trápia vás afty a iné zápaly v ústnej dutine, no chceli by ste zároveň aj belší úsmev

Zubná pasta :kurkuma + Q10 a ústna voda s kurkumou biela perla® majú vďaka obsahu prírodného extraktu z kurkumy potenciál v zubnom lekárstve. Najnovšie výskumy naznačujú, že kurkuma má výrazné antioxidačné, protizápalové a antimikrobiálne účinky, ktoré možno využiť aj pri liečbe rozličných systémových ochorení. Pri lokálnej aplikácii v ústnej dutine má najmä vplyv na sliznice. Vďaka týmto vlastnostiam dokážu produkty s obsahom kurkumy napomôcť v liečbe počiatočných štádií parodontálnych ochorení. Antimikrobiálny účinok zníži počet baktérií a protizápalový účinok bojuje proti začervenaniu, opuchu a krvácaniu ďasien. Protizápalový efekt je vhodný pre ľudí, ktorí bojujú so zápalom ďasien, majú problém s aftami, sú po dentálnej hygiene,“ hovorí MDDr. Andrea Hrubá.

TIP: Ideálne je kombinovať ju aj so špecializovanou zubnou pastou :zdravé ďasná, ktorá pri pravidelnom používaní (cca 4 týždne) eliminuje príznaky gingivitídy či až parodontitídy.

Keď afty zmiznú, môžete kombinovať aj so zubnou pastou :intenzívne bielenie pre ešte väčší bieliaci efekt.

Viac informácií o jednotlivých produktoch nájdete na www.bielaperla.sk. Kúpite v drogériách, vybraných lekárňach a na e-shope s poštovným zadarmo.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Spoločnosť TJ-Legal má bohaté skúsenosti so žiadosťami o získanie a vrátenie prídavkov na dieťa v Nemecku (tzv. Kindergeld).


INZERCIA 12 h

Napriek tomu, že na Slovensku máme kvalitnú vodu z vodovodu, mnohí si kupujú tú balenú. Spočítajte si, koľko za ňu zaplatíte!


30. jan

Chcete schudnúť, no to počítanie kalórií je oveľa ťažšie, než cvičenie? Tak sa netrápte a nechajte to na inteligentnú váhu Sencor!


30. jan
SkryťZatvoriť reklamu