SME

Uverejňujte tlačové správy na sme.sk

Logistika už dávno nie je len o preprave

V rýchlo sa meniacom svete je základom kvalitných logistických služieb ich komplexnosť.

Skladové a baliace priestory, logistické centrum Sereď Skladové a baliace priestory, logistické centrum Sereď (Zdroj: FM Logistic)

Dnes je nesmierne dôležité, aby logistické firmy ponúkali v rámci dodávateľského reťazca čo najširšie spektrum omnichannelových a najmä udržateľných služieb a produktov. O tom, že logistika dnes už neznamená len prepravu tovaru z bodu A do bodu B, sme sa porozprávali s Antonom Jasenovcom, Senior Business Development Manažérom spoločnosti FM Logistic, jedného z najväčších logistických a co-packingových centier v strednej Európe.

Anton Jasenovec, Senior Business Development manažér spoločnosti FM Logistic (zdroj: FM Logistic) Anton Jasenovec, Senior Business Development manažér spoločnosti FM Logistic (zdroj: FM Logistic)

Čo považujete za najdôležitejšie v rámci poskytovania logistických služieb?

Je našou zodpovednosťou spolu s našimi partnermi a zákazníkmi vytvoriť a rozvíjať nové omnichannelové dodávateľské reťazce, ktoré umožňujú a podporujú udržateľnejšiu spotrebu pre každého. Sme priekopníkmi konceptu zdieľanej prepravy a komplexných služieb na jednom mieste. Vyvíjame inovatívnu a udržateľnú omnichannelovú distribúciu v rámci našich mestských riešení alebo našej ponuky pre hromadné finálne výrobky.

Na Slovensku pôsobíte už viac ako 25 rokov. Akú službu vyhľadávajú vaši klienti najviac?

Našou najväčšou konkurenčnou výhodou je co-packing a co-manufacturing. Ide o veľmi rôznorodé aktivity, ktoré plnia jednu z najvýznamnejších úloh pri samotnom predaji tovaru. Práve tieto služby na Slovensku tvoria až 65 % nášho biznisu. V rámci našej platformy dokážeme zrealizovať aktivity od štítkovania produktov, cez blistrovanie, prípravu gift-packov na propagáciu výrobkov, až po tzv. shrinkovanie, teda spájanie viacerých druhov tovaru zmršťovacou fóliou. Taktiež vieme spracovať tzv. displeje, ktoré sa priamo umiestňujú na predajné miesta a obsahujú samotné produkty určené na predaj.

Akým spôsobom prebieha vývojový proces pre co-packing?

V FM Logistic sme vytvorili flexibilné a reakcie schopné baliace riešenia pod názvom Lean Design. Umožňujú nám optimalizovať všetky procesy, znižovať objem odpadu, rýchlo a kvalitne tovar doručiť a čo je najdôležitejšie, mať kontrolu nad všetkými procesmi v rámci systému. Dokážeme zrýchliť implementáciu prevádzkovej etapy, ale aj eliminovať oneskorenia či doplnkové náklady na prepravu. Väčšina našich aktivít je automatizovaná, používame univerzálne roboty bezpečne spolupracujúce s ľuďmi, ale aj plne automatizované stroje, ktoré napríklad triedia produkty a balia ich do blistrov alebo tašiek.

V čom vidíte najväčší prínos komplexného poskytovania služieb?

Naši zákazníci, medzi ktorých patria mnohí významní klienti z oblasti FMCG, priemyselnej výroby či distribúcie produktov, oceňujú, že ušetria najmä čas a peniaze. Keďže dostanú komplexný logistický servis šitý na mieru, nemusia si hľadať dodávateľov na čiastkové aktivity. Dokážeme napríklad uskladniť tovar aj v chladenom režime, pripraviť ho presne podľa požiadaviek zákazníka a doručiť na miesto predaja s maximálnou presnosťou. Naše priestory sú naozaj štedré, v centre v Seredi máme k dispozícii plochu o viac ako 55 000 m² a iba pre nášho najväčšieho klienta realizujeme co-manufacturingové aktivity na ploche takmer 6 500 m². No a samozrejmosťou, na ktorej našim klientom záleží, je aj udržateľnosť.

Aké kroky podnikáte smerom k spomínanej udržateľnosti?

Máme vypracovanú komplexnú politiku udržateľnosti, ktorá je implementovaná naprieč všetkými štruktúrami FM Logistic. Snažíme sa posúvať hranice, aby sme v roku 2030 boli lídrom udržateľných omnichannelových dodávateľských reťazcov. Podporujeme environmentálne co-packing riešenia a uhlíkovo neutrálne sklady. Vynakladáme veľké úsilie na optimalizáciu spôsobu využívania zdrojov kontinuálnym monitorovaním a zlepšovaním našej uhlíkovej stopy. Vyhýbame sa používaniu plastových a iných toxických látok, veľkosť obalov prispôsobujeme s cieľom minimalizovať používanie materiálov aj prepravu. Používame predovšetkým recyklovateľné a opakovane použiteľné materiály. V súlade s naším programom sme už uviedli do prevádzky aj plne elektrické a hybridné doručovacie vozidlá určené najmä na tzv. last mile delivery. Náš sklad na Slovensku bol prvým skladom FM Logistic v strednej Európe, ktorý v roku 2019 podpísal zmluvu so Slovenskými elektrárňami o dodávkach zelenej elektriny. Znamená to, že sklad v Seredi využíva energiu výlučne z obnoviteľných zdrojov.

Logistické centrum, Sereď  (zdroj: FM Logistic) Logistické centrum, Sereď (zdroj: FM Logistic)

Aká rozsiahla je sieť FM Logistic v rámci Európy?

V strednej Európe (Poľsko, Česká republika a Slovensko) prevádzkujeme viac ako 17 platforiem s celkovou plochou približne 1 milión m². Na Slovensku momentálne spravujeme 1 sklad v Seredi s viac ako 88 000 paletovými pozíciami. Našou technickou výhodou je dokonalý dizajn konštrukčného riešenia, ktoré vyvinula naša spoločnosť a ktoré nám umožňuje veľmi efektívne využívať priestor.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Komerčné články

  1. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  2. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  3. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  4. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  5. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  6. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  7. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji
  8. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas?
  1. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  2. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  3. Kam smerujú peniaze bohatých?
  4. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  5. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  6. Záver vojny bol pre mnohých Slovákov životnou skúškou
  7. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá
  8. LESY SR otvorili Poľanu: Nová cesta pre ľudí aj prírodu
  1. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 15 889
  2. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry 7 497
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 5 971
  4. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 3 806
  5. Nová možnosť investovania s garantovaným rastom až 6 % 3 341
  6. Majiteľka Boxito: Podnikanie zvláda vďaka multifunkčnému vozidlu 2 712
  7. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas? 2 517
  8. NESTO ponúka nadštandardné bývanie na hranici mesta a prírody 2 298
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Týždeň francúzskeho filmu v kinách po celom Slovensku.


INZERCIA 5 h

Dvaja oddaní psičkári už mali dosť krmív dostupných v obchodoch.


INZERCIA 5 h

Osobný bankár, špeciálne produkty a exkluzívne služby na mieru.


INZERCIA 5 h

Globálne trendy očami slovenských milionárov


INZERCIA 5 h
SkryťZatvoriť reklamu