SME

Uverejňujte tlačové správy na sme.sk

Papierom proti ohňu ?

Myslíte si, že to nejde ? Iste, veď papier predsa horí! Avšak výrobky vychádzajúce z výrobných hál firmy CIUR a.s., dodávané a aplikované firmou VUNO HREUS s.r.o. už viac ako 30 rokov vyvracajú tento mýtus. Aj keď ide o novinový papier pochádzajúci zo zberu, jeho vlastnosti prevtelené do tepelnej a akustickej izolácie CLIMATIZER PLUS sú takmer neuveriteľné. Zohrievajú a nehoria.

Aplikácia celulózovej izolácie CLIMATIZER PLUS metódou voľného fúkania Aplikácia celulózovej izolácie CLIMATIZER PLUS metódou voľného fúkania

Princíp technológie výroby

Unikátna celulózová izolácia vzniká za pomoci patentovej výrobnej technológie patriacej v súčasnej dobe k najmodernejším svojho druhu vo svetovom meradle. Prevýrobu celulózovej izolácie CLIMATIZER PLUS je využívaný starý novinový papier, ktorý je vo veľkých patentovaných centrifúgach rozvlákňovaný. Pri teplote 80 °C napokon prebieha impregnácia jednotlivých celulózových vlákien minerálnymi soľami: bórovou soľou a síranom horečnatým. Vzniknutý „púder“, ktorý je tvorený touto nezávadnou potravinárskou chémiou !, je pri výrobe dokonale spojený, natavený na celulózové vlákno. Tým je zaistená dostatočná odolnosť voči ohňu, plesniam, biologickým škodcom a tiež dlhodobá životnosť. Celý systém výroby je riadený a kontrolovaný počítačom. Výsledný produkt je určený na fúkanie do stropov, stien, podláh, novostavieb alebo aj starších domov.

Balenie celulózovej izolácie CLIMATIZER PLUS Balenie celulózovej izolácie CLIMATIZER PLUS

Technické vlastnosti

Po aplikácii tejto fúkanej tepelnej izolácie do stavebného objektu je chránený pred zimou, ale aj letným prehrievaním. Ako izolácia bráni prehrievaniu objektu počas letných mesiacov? Vrstva tepelnej izolácie funguje tak, že vydrží nahrievanie slniečkom celý letný deň, energiu akumuluje a neprepustí teplo dovnútra obytných priestorov. Tepelná zotrvačnosť celulózy je v porovnaní s ostatnými izolantmi dvojnásobná. Tak dlho nedokáže odolávať žiadny iný izolačný materiál. CLIMATIZER PLUS má totiž vysokú mernú tepelnú kapacitu: cd = 1.919 až 2.142 J/kg.K, čo je dvakrát viac ako pri minerálnej izolácii, pene alebo polystyréne. Rovnako funguje i v zime – schopnosť zadržať teplo a neprepustiť ho von v zimných mesiacoch je podobná a bezkonkurenčná.

Takže kým svieti počas dňa slnko, ste chránení pred teplom, nie je potrebné obytné priestory nijak chladiť a môžete si tak dopriať pokojný a spokojný spánok. V prípade kúrenia počas chladných dní izolácia, naopak, spoľahlivo uchováva teplo v obytných priestoroch.

Regulácia vlhkosti

Ako neprekonateľná sa dá charakterizovať schopnosť celulózovej izolácie pracovať s vlhkosťou. Keď je v miestnosti príliš vlhko, dokáže stav regulovať tým, že časť vlhkosti pojme do svojej štruktúry. Akonáhle sa situácia obráti, vypúšťa CLIMATIZER PLUS vlhkosť späť do ovzdušia. Udržuje sa tak nielen stála a príjemná, ale aj zdraviu prospešná mikroklíma. Zaujímavo funguje schopnosť celulózových vlákien pri eliminácii tepelných mostov a vlhnutí prvkov stavebnej konštrukcie. Ak sa napríklad v niektorom zo stavebných detailov vyskytne rosenie (rosný bod, občasné hromadenie vlhkosti, vlhké steny a pod.), celulóza vlhkosť vstrebe, a podobne ako pijak, distribuuje ju do väčšej plochy s nižším percentom nasiaknutia. Miesto tak zostáva suché, vlhkosť prakticky zanikne tým, že sa „roztiahne“ do veľkej plochy a po zmene klimatických podmienok sa stratí spôsobom, aký bol popísaný vyššie. Na rozdiel od iných izolácií teda vlhkosť nezostáva v mieste a vám sa tak nevytvoria doma plesne.

Aj Vila Záhorské Sady má steny zateplené celulózovou izoláciou CLIMATIZER PLUS Aj Vila Záhorské Sady má steny zateplené celulózovou izoláciou CLIMATIZER PLUS

Papierom proti plameňu

Najpôsobivejšia vlastnosť izolácie CLIMATIZER PLUS je práve jejvysoká požiarna odolnosť. Tá je paradoxne oveľa lepšia ako u mnohých iných typoch izolantov. Izolácia je priamo „pálená“ plynovým horákom (viď obrázok uvedený nižšie). Tejto teplote a priamemu ohňu dokáže odolávať až 30 minút (u samozhášavého polystyrénu a sklenej vaty môžeme hovoriť o odolnosti v rade niekoľko minút). Ako je v prípade papiera vôbec možné? Je to o stavebnej chémii. Kryštalická voda obsiahnutá v prísadách minerálnych solí, použitých pri výrobe izolácie, sa vplyvom teploty uvoľňuje a vytvára tzv. reakciu náhleho navlhnutia. K tomu sa pridáva pomalé odhorievanie vlákniny – jav podobný ako u masívneho dreva, keď zuhoľnatená vrstva bráni rýchlemu odhoreniu. Dodajme len, že majiteľ ruky na obrázku je stále medzi nami a autor článku ju mal možnosť veľakrát pri osobných stretnutiach aj stisnúť.

Načítavam video...

Ekológia

Celulózová izolácia CLIMATIZER PLUS je ekologicky šetrný výrobok, o čom svedčí certifikát Nature Plus No. 0107-1502-135-1. Toto ocenenie bolo udelené vzhľadom k využívaniu zberového papiera pri výrobe izolácie. Keď napokon po niekoľkých desiatkach rokov životnosť izolácie zanikne, môžu ju vaši vnuci a vnučky ekologicky a bez vysokých nákladov zlikvidovať. A nie spálením – táto na dotyk príjemná a zdravotne neškodná celulózová vlna sa dá uložiť na kompost alebo ideálne využiť ako hnojivo na záhony, kde sa rozloží. Množstvo stavieb zateplených fúkanou tepelnou izoláciou CLIMATIZER PLUS je príkladom toho, že takto zateplené stavby ekologickým izolačným materiálom slúžia k spokojnosti majiteľov domov aj bytoviek desiatky rokov.

Viac informácií nájdete na www.climatizer.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Komerčné články

  1. V podzemí sa skrýva poklad nezmenený už 182 rokov
  2. Kondičný tréner: Motivácia na zmenu nestačí
  3. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  4. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  6. Konferencia eFleet Day 2025 hlási posledné voľné miesta
  7. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje
  8. Realitný fond IAD IRF dosiahol historicky najvyššie zhodnotenie
  1. Kondičný tréner: Motivácia na zmenu nestačí
  2. Najlepšia dovolenka s deťmi pri mori: Kam letieť z Košíc?
  3. Na koho myslíš, keď si pripínaš narcis?
  4. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu
  5. Na Marka oharka do jarka
  6. Najlepšie okamihy svojho života zachytené s HONOR 400 Lite
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  1. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 19 018
  2. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje 9 903
  3. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 9 098
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 369
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 3 842
  6. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 3 136
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 2 736
  8. Elektrické autá v zahraničí: poplatky za nabíjanie a diaľnice 2 481
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Marek Rechtorík trénuje vytrvalostných športovcov i ubolených ľudí so sedavou prácou.


INZERCIA 3 h

Kam letieť na nezabudnuteľnú rodinnú dovolenku? Objavte top destinácie pri mori s odletom z Košíc!


3 h

Liga proti rakovine pomáha na Slovensku onkologickým pacientom a ich blízkym už 35 rokov.


12 h

Na základe cenových rozhodnutí ÚRSO dôjde od 1. júla 2025 k zmene spôsobu výpočtu poplatkov za distribúciu elektriny.


INZERCIA 13 h
SkryťZatvoriť reklamu