SME

Uverejňujte tlačové správy na sme.sk

Inžinierska cena 2022/2023

Poznáme víťaza najlepšej diplomovej práce.

(Zdroj: SKSI)

Slovenská komora stavebných inžinierov v Bratislave sa opäť po roku stala hostiteľom najlepších diplomových prác fakúlt technických univerzít na Slovensku.

Do 12. ročníka celoslovenskej súťaže Inžinierska cena 2022/2023 sa o najlepšiu diplomovú prácu inžinierskeho štúdia uchádzalo 14 študentov, ktorí do súťaže postúpili po fakultných kolách.

Odborná porota vybrala 4 najlepšie diplomové práce, v ktorých hodnotila originálnosť, jedinečnosť a progresívnosť riešenia, tvorivý prístup k riešenému problému a komplexnosť vyjadrenia filozofie riešenia.

Cieľom súťaže je podpora a zvyšovanie kvality diplomových prác a príprava budúcich projektantov na profesionálnu kariéru autorizovaných inžinierov.

"Som rád, že kvalita vzdelávania na technických univerzitách každým rokom rastie a vychovávajú kvalitnú generáciu budúcich autorizovaných inžinierov," vyjadril v príhovore prof. Dipl. -Ing. Dr. Vladimír Benko, PhD., predseda Slovenskej komory stavebných inžinierov (SKSI), ktorá je hlavným zriaďovateľom Inžinierskej ceny.

"Prihlásené práce splnili všetky požiadavky, ktoré vyžadujeme pri preberaní projektového zámeru. Na prácach bolo vidieť entuziazmus a osobný vklad študentov. Porota preto mala náročnú úlohu, aby vybrala prácu, ktorá spomedzi ostatných vyčnieva," zhodnotila prácu poroty jej predsedníčka Ing. Edita Cmarková.

"Našou úlohou je rozostavať Slovensko, a na to potrebujeme prvotriednych odborníkov, šikovný personál, všetkých, ktorí sa na výstavbe podieľajú. Budeme diskutovať s technickými univerzitami, Ministerstvom školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR a budeme hľadať cesty, ako pomôcť a zvýšiť počet kvalitných absolventov. Ďakujem Slovenskej komore stavebných inžinierov, že aj takouto formou podporuje kvalitu vzdelávania na technických univerzitách", vyjadril vo svojom príhovore Ivan Choma, štátny tajomník Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.

Predseda Úradu pre územné plánovanie a výstavbu SR, Martin Hypký odovzdal oceneným inžinierom posolstvo: "Ako budúci členovia Slovenskej komory stavebných inžinierov môžete participovať na zmenách, či už legislatívnych alebo odborných. Ste novou generáciou odborníkov, ktorá môže prispieť k rozhodnutiam, ako budú vyzerať naše stavby a naše mestá, a to je dosť dôležitá úloha."

Inžiniersku cenu 2022/2023 za najlepšiu diplomovú prácu získala absolventka Stavebnej fakulty Technickej univerzity v Košiciach Ing. Andrea Hrubovčáková s prácou Využitie BIM modelu pri návrhu obnovy historických budov. Vo svojej práci sa zaoberala reálnym využitím BIM modelu pri obnove historickej stavby. Komplexnosťou mapovania jestvujúcich pamiatkovo chránených budov s využitím progresívnych metód priestorového zobrazenia jestvujúcej stavby. Porota ocenila spracovanie témy z pohľadu obsahu a rozsahu prieskumov a podkladov. Práca mala prienik do realizácie a praktického využitia.

Čestné uznanie (bez udania poradia) dostali Ing. Eseniia Cheresova (Stavebná fakulta, Slovenská technická univerzita v Bratislave) za prácu s názvom Hydraulika a manažment vodných zdrojov, Ing. Dávid Šimon (Stavebná fakulta, Žilinská univerzita v Žiline) za tému diplomovky Mestská plaváreň Dubnica nad Váhom a Ing. Adam Varga (Fakulta elektrotechniky a informatiky, Technická univerzita v Košiciach) za diplomovú prácu Návrh fotovoltického systému pre pokrytie vlastnej spotreby elektrickej energie objektu.

Autori ocenených diplomových prác získali aj finančnú odmenu, za hlavnú cenu 800 € a za čestné uznanie po 400 eur.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Komerčné články

  1. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  2. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  3. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  4. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  5. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  6. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  8. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  1. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu
  2. Na Južnej triede pribudne nový mestotvorný projekt
  3. Prichádzajú investičné príležitosti s víziou aj výnosom
  4. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  5. EQUILIBRIO v Nivy Tower: S výhľadom a víziou
  6. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  7. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  8. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  1. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu 14 507
  2. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 13 334
  3. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 6 910
  4. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 3 155
  5. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 2 803
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 2 564
  7. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým 2 436
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva? 2 125
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Historicky sa viac otváralo severu. Dodnes nesie jeho vizuálnu i mentálnu stopu.


INZERCIA 18. apr

Polyfunkčný dom na Južnej triede prinesie Košičanom aj malé námestie a moderný mestský priestor.


17. apr
Ilustračný obrázok výnimočných priestorov z Nivy Tower

Bratislava, marec 2025 - EQUILIBRIO sa etablovalo ako stabilný a hodnotovo ukotvený partner na realitnom trhu.


17. apr

Populárna doručovacia služba Wolt ocenila najúspešnejšie reštaurácie a obchody.


INZERCIA 17. apr
SkryťZatvoriť reklamu