Zohnať taxík v cudzom meste je niekedy veľmi náročné, až nereálne. Keď si navyše v časovom strese, dlhé hľadanie čísel na internete a následné volanie na každé jedno z nich ti na pohode nepridá. Niektoré čísla na taxislužby sú už neaktuálne, a tak ti neostáva nič iné, len zháňať ďalšie a znova dúfať a čakať.
Všetky tieto starosti ti jednoducho vyrieši aplikácia Zoberma, ktorá zjednocuje všetky lokálne taxislužby a vytvára jednu komunitu spájajúcu celé Slovensko. Celý proces objednávania odvozu sa tak stáva jednoduchším a rýchlejším. „Tí, ktorí pravidelne využívajú klasické taxislužby, sa k nim takto dostanú ešte pohodlnejšie a ľudia, ktorí s nimi prestali cestovať, napríklad aj kvôli tomu, že sa im nechcelo vyvolávať na rôzne telefónne čísla, sa k nim môžu opäť vrátiť. A to znie ako výhoda pre obe strany,“ hovorí Matej Mušák, zakladateľ Zoberma.
Prehľadná mapa s ponukami
Úspešná aplikácia získala v roku 2023 financovanie v televíznej show Jama Levova na TV Markíza, ktorá prezentuje biznis nápady šikovných a vynaliezavých Slovákov. Investorom do aplikácie je pán Igor Kolla a spoločnosť Antik Telecom s.r.o., ktorá je silno postavená za týmto projektom.
Appka je dostupná 24 hodín 7 dní v týždni, takže kedykoľvek sa potrebuješ niekam dopraviť, stačí ju jedným klikom otvoriť a môžeš si plánovať jazdu. A to aj v skorých ranných hodinách alebo neskoro večer. Ak ju chceš vyskúšať, je to veľmi jednoduché. Najprv si ju za pár sekúnd stiahneš — či už cez Google Play alebo z App Store a môžeš sa vydať na cestu. Po spustení aplikácie sa ti zobrazí prehľadná mapa, na ktorej vidíš svoju polohu a aj to, v akej vzdialenosti od teba najbližší taxikár je, prípadne, či má na teba čas alebo je obsadený. Zvolíš si cieľ cesty a následne máš dve možnosti — buď si dáš vyhľadať taxík automaticky alebo si ho vyberieš z ponuky manuálne.
Zákazník si vyberá cenu
„Najväčší rozdiel medzi aplikáciou Zoberma a inými taxi aplikáciami, je absolútna autonómia pre vodičov vo všetkom. Ponúkame len službu univerzálneho dispečingu pre vodičov a odvozu pre zákazníkov. Vodič má úplnú slobodu v cenotvorbe, výbere zákazníka aj v trase, akou pôjde. Zákazník cez aplikáciu vyšle objednávku do éteru a všetci taxikári v okolí na ňu vedia odpovedať a ponúknuť, za akú cenu ho odvezú a kedy najskôr vedia pristaviť taxík tam, kde zákazník potrebuje. Človek si potom môže vybrať. Napríklad či sa veľmi ponáhľa a pôjde s tým, kto príde najskôr alebo či počká o pár minút dlhšie a pôjde najlacnejšou možnosťou,“ vysvetľuje Matej Mušák.
Okrem toho Zoberma myslí aj na bezpečnosť na oboch stranách, a preto, aby si si taxík mohol objednať, musíš mať v aplikácii vyplnený svoj profil. To isté platí aj o vodičoch. Čiže, ak by si sa náhodou stretol počas jazdy s nepríjemnosťou, vieš kto konkrétne ťa viezol a problém tak môžeš riešiť.
Viac ako 600 vodičov
Pre ešte väčšiu bezpečnosť jazdy tvorcovia aplikácie pracujú napríklad na bezpečnostných prvkoch, ako sledovaní a zdieľaní cesty, vďaka čomu budeš mať počas nastupovania do auta ešte lepší pocit.
Vodičovi môžeš platiť v hotovosti alebo kartou. Zoberma – taxi aplikácia je plne funkčná a je dostupná už vo viac ako 30 mestách. Najsilnejšie zastúpenie má v Bratislave, Košiciach, Prešove, Žiline a v ďalších. Plánuje sa rozrásť do každého okresu a mať zastúpenie v každom meste aj obci na Slovensku. Appka eviduje už viac ako 600 vodičov a toto číslo stále narastá.
Začala rozsiahla regionálna kampaň v krajských mestách, vďaka čomu sa aplikácia úspešne rozrastá po celom území Slovenska.