SME

Uverejňujte tlačové správy na sme.sk

Deň lekárov s Magnesia Extra

Pri príležitosti dňa lekárov poďakovala Magnesia v spolupráci s medikmi LF UK lekárom a zdravotníckemu personálu.

(Zdroj: Magnesia)

Pri príležitosti dňa lekárov, ktorý si pripomíname 30. marca poďakovala Magnesia v spolupráci s medikmi LF UK lekárom a zdravotníckemu personálu za ich neúnavné pracovné nasadenie.

Dňa 30. marca 1933 americký lekár Crawford Long po prvý raz v histórii použil pri operácii pacienta éter ako uspávací prostriedok. Od tohto dňa si každoročne pripomíname Deň lekárov, ako aj celého zdravotníckeho personálu. Tento deň je pripomienkou a poďakovaním lekárom za ich neúnavnú prácu pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti, neustále vedecké bádanie a vzdelávanie sa, aby mohli pacientom prinášať nové a nové riešenia, ktoré im uľavia od ich zdravotných ťažkostí.

Povolanie lekára je jedným z najkrajších, spája sa však s vysokou mierou zodpovednosti, nasadenia, potreby rýchleho a správneho rozhodovania sa v krízových situáciách.

Minerálna voda Magnesia v spolupráci s medikmi Lekárskej fakulty UK si preto v deň lekárov symbolicky uctili a poďakovali za tvrdú prácu zdravotníkom v piatich univerzitných nemocniciach v Bratislave. Zdravotníckemu personálu, lekárom aj pacientom dodali pitný režim v podobe prírodnej minerálnej vody Magnesia EXTRA s bohatým obsahom horčíka. Ten pôsobí blahodarne proti stresu, únave a vyčerpaniu a zároveň podporuje sústredenie a výkonnosť, ktorú lekári pri svojej práci potrebujú neustále.

"Aspoň takouto formou sa chceme v tento deň poďakovať lekárom, ktorí dennodenne pomáhajú svojim pacientom prekonávať zdravotné ťažkosti a cítiť sa lepšie. Napriek náročnej situácii v zdravotníctve im srdce káže pomáhať, zachraňovať a liečiť ľudí. To je pozoruhodné poslanie, ktoré si zaslúži pozornosť, rešpekt a vďaku" hovorí Karol Ponesz, country manager spoločnosti Mattoni 1873.

 (zdroj: Magnesia) (zdroj: Magnesia)

Viac poslanie ako zamestnanie

Práca v zdravotníctve, a najmä v nemocniciach, je bezpochyby náročná fyzicky aj psychicky. Ťažké prípady, vypäté situácie, nedostatok spánku v nočných službách sú faktory, ktorým každý deň čelí zdravotnícky personál. Napriek tomu však musí podať 100% pracovný výkon.

"Vieme, že povolanie lekára je náročné, napriek tomu sme si túto cestu vybrali a chceme svoje poslanie plniť čo najlepšie. Je preto veľmi príjemné, keď viete, že niekto vašu snahu vníma a oceňuje. Aj preto sme sa rozhodli podporiť toto symbolické poďakovanie ku Dňu lekárov", hovorí Ivan Fuljer, zástupca študentov LF UK.

 (zdroj: Magnesia) (zdroj: Magnesia)

Horčík proti únave a vyčerpaniu

Pri každej profesii, ktorá si vyžaduje vysoké nasadenie a výkon je dôležité pravidelné dopĺňanie potrebných vitamínov a minerálnych látok, dodržiavanie pitného režimu či dostatočná relaxácia organizmu. Najdôležitejším v tomto smere je horčík, ktorý sa nie nadarmo nazýva aj antistresovým minerálom. Podieľa sa totiž na veľkom množstve metabolických reakcií organizmu. Podporuje sústredenie, prispieva k zníženiu únavy a miery vyčerpania, pomáha zvládať stres a prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy a psychickej činnosti. Okrem toho sa podieľa na procese delenia buniek, je vhodný v boji proti kŕčom - pomáha k normálnej svalovej činnosti a prispieva k udržaniu normálneho stavu kostí a zubov.

Ideálnym spôsobom, ako dopriať organizmu dostatok horčíka je jeho pravidelný príjem v malých dávkach, počas celého dňa. Pravidelné pitie minerálnych vôd s dostatočným množstvom magnézia, by malo byť súčasťou každodenného pitného režimu. Prírodná minerálna voda Magnesia EXTRA je na horčík obzvlášť bohatá. Ide o minerálnu vodu s takmer dvojnásobným obsahom magnézia. V 0,7 l obsahuje 224 mg horčíka, čo predstavuje 60 % referenčnej hodnoty príjmu tejto minerálnej látky pre dospelého človeka na deň. Obsah sodíka v Magnesii Extra je len 4,9 mg v 0,7 l (0,70 mg / 100 ml). To je ideálna kombinácia pre zdravý životný štýl, vhodná na každodennú konzumáciu bez nadbytočného zaťažovania organizmu sodíkom.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Komerčné články

  1. Detox pre vaše auto. Prejaví sa v spotrebe aj vo výkone
  2. Poškodené čelné sklo? Vieme ako si ho dáte do poriadku aj bez spoluúčasti
  3. Z ruky do úst: Viete, koľko rodín nemá žiadnu finančnú rezervu?
  4. Dubová alej prichádza s dostupnejším bývaním na predmestí
  5. Známy šéfkuchár radí: Takto budú bezlepkové pagáče dlhšie mäkké
  6. S. Moravčík: 30-dňová záruka vianočky? Ja by som ju nejedol
  7. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  8. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  1. KVITOK® – prírodná kozmetika zo srdca východného Slovenska
  2. Slovo HAUS znamená dom, budova, firma. Je to aj domov
  3. Doma v záhrade je najčítanejší mesačník na Slovensku
  4. Známy šéfkuchár radí: Takto budú bezlepkové pagáče dlhšie mäkké
  5. Z ruky do úst: Viete, koľko rodín nemá žiadnu finančnú rezervu?
  6. S. Moravčík: 30-dňová záruka vianočky? Ja by som ju nejedol
  7. Dubová alej prichádza s dostupnejším bývaním na predmestí
  8. Poškodené čelné sklo? Vieme ako si ho dáte do poriadku
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 17 557
  2. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 7 412
  3. S. Moravčík: 30-dňová záruka vianočky? Ja by som ju nejedol 6 230
  4. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 711
  5. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 4 746
  6. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 605
  7. Plátené tašky a opakované použitie 4 222
  8. Detox pre vaše auto. Prejaví sa v spotrebe aj vo výkone 2 964
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Jej domovom je obec Udavské pri Humennom, kde denne vzniká takmer 350 produktov.


4 h

V nemčine napríklad haushalten znamená dobre gazdovať, hospodáriť.


4 h

Snažia sa prežiť od výplaty do výplaty – čo im bráni ušetriť si na horšie časy?


INZERCIA 19 h

Vyšlo júnové číslo obľúbeného magazínu.


INZERCIA 19 h
SkryťZatvoriť reklamu