SME

Uverejňujte tlačové správy na sme.sk

Skupina SHP Group spustila v Bosne a Hercegovine prevádzku

Skupina SHP Group spustila v Bosne a Hercegovine unikátnu prevádzku.

(Zdroj: Eco-Investment)

Skupina SHP Group (Slovak Hygienic Paper Group) vo svojom závode Celex v Bosne a Hercegovine úspešne uviedla do prevádzky čističku odpadových vôd. Táto environmentálne dôležitá investícia dosiahla výšku 720 000 EUR a je dôkazom záväzku spoločnosti k udržateľnému rastu a ochrane životného prostredia.

„Nová čistička odpadových vôd nielenže spĺňa vnútroštátne legislatívne predpisy, ale tiež šetrí vzácne vodné zdroje a zabraňuje znečisteniu rieky Vrbas. Takéto zariadenia majú dôležitú úlohu pri udržiavaní verejného zdravia, ochrane životného prostredia a podpore udržateľného hospodárenia s vodou. Tento krok je jasným prejavom zodpovednosti SHP Celex voči budúcim generáciám. Sme hrdí na to, že sme lídrom v oblasti ekologickej výroby a ochrany životného prostredia, keďže takéto zariadenie na čistenie odpadových vôd je niečo, čo sa v Republike Srbskej urobilo po prvý raz," uviedol Richard Žigmund, generálny riaditeľ SHPG.

 (zdroj: ECO – INVESTMENT) (zdroj: ECO – INVESTMENT)

Na otvorení prevádzky sa zúčastnil aj prezident Republiky Srbskej Milorad Dodik, ktorého vláda tiež finančne podporila túto environmentálnu investíciu. Na stretnutí s vedením spoločnosti Celex v Banja Luke označil privatizáciu tradičného výrobcu papiera známeho vo všetkých krajinách bývalej Juhoslávie za príklad úspechu. Celex v roku 2001 privatizoval česko - slovenský holding ECO – INVESTMENT, a.s., ktorý dnes cez svoju dcérsku spoločnosť SHP Group a.s. kontroluje 100% spoločnosti SHP Celex d.d.

Prezident Republiky Srbskej Milorad Dodik uviedol, že SHP Group tu plánuje investovať približne 150 miliónov eur, čo bude jedna z najväčších investícií v regióne. „Budeme podporovať všetko, čo bude súčasťou podnikateľských plánov tejto spoločnosti,“ povedal Dodik, ktorý v Banja Luke uviedol do prevádzky čistiareň odpadových vôd spolu s prezidentom holdingu ECO – INVESTMENT a.s. Milanom Fiľom. „Vždy budeme podporovať takých investorov, ktorí majú jasnú sociálnu a ekologickú zodpovednosť a sú ochotní inovovať a napredovať. Som hrdý na priateľstvo, ktoré sme si vybudovali a ktoré trvá už 24 rokov," uviedla prezident Dodik.

 (zdroj: ECO – INVESTMENT) (zdroj: ECO – INVESTMENT)

Prezident tiež vyjadril potešenie, že obchodné plány spoločnosti zahŕňajú výstavbu energetického bloku na zabezpečenie plynulej prevádzky na ďalšie roky. Podotkol, že privatizácia závodu Celex bola úspešná, o čom svedčí aj to, že firma bez problémov funguje už 24 rokov, a to aj napriek rôznym výzvam, ekonomickým krízam, ba aj výraznému požiaru, ktorý ju pred časom postihol. „Produktami papierovej hygieny, ktoré vyrábame v závode Celex, zásobujeme všetky krajiny bývalej Juhoslávie. V spoločnosti sme doteraz preinvestovali približne 50 miliónov EUR. Tak ako v každom z našich výrobných podnikov, aj tu išli financie prevažne do modernizácie prevádzok a do zlepšovania pracovných podmienok zamestnancov. V najbližšom období plánujeme investovať do kvality a objem produkcie ďalej navyšovať,“ povedal prezident holdingu ECO – INVESTMENT a.s. Milan Fiľo.

Skupina SHP Group (Slovak Hygienic Paper Group) je nadnárodná spoločnosť pôsobiaca v oblasti celulózovo-papierenského priemyslu. Skupinu SHPG tvoria 3 obchodné pobočky a 4 výrobné závody, ktoré ročne vyrobia 176 tisíc ton polotovarov a hotových výrobkov. Je najväčším výrobcom produktov z hygienického papiera v strednej a východnej Európe s viac ako 1 300 zamestnancami. Výrobky predáva v 46 krajinách. SHP Group je členom holdingu ECO-INVESTMENT a.s.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Komerčné články

  1. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  2. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  3. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  4. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  5. Plátené tašky a opakované použitie
  6. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor
  7. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  8. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy
  1. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  2. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  3. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Podpora projektov, ktoré učia ľudí postaviť sa za seba
  6. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Detox pre vaše auto. Prejaví sa v spotrebe aj vo výkone
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 9 111
  2. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 7 784
  3. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 4 686
  4. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 4 598
  5. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 316
  6. Iónske alebo Dodekanské ostrovy? Grécke leto má stovky tvárí 3 733
  7. Plátené tašky a opakované použitie 2 901
  8. Kozmetika ju najprv zachránila, dnes ňou pomáha iným 1 971
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Klinika ponúka komplexné služby od gynekológie, urológie, psychológie, výživového poradenstva, imunológie až po genetické vyšetrenia.

Umelá inteligencia, genetika, špecialisti na jednom mieste. Pozrite, ako vyzerá.


INZERCIA 13 h

Júnové číslo magazínu Index je už v predaji. Aké články si v ňom prečítate?


INZERCIA 13 h
Investovanie je pre ľudí podstatne jednoduchšie ako v minulosti.

Objem prostriedkov v podielových fondoch medzi rokmi 2018 a 2024 stúpol o 76 %.


INZERCIA 13 h
Miro Jaroš, miláčik detí aj ich rodičov, zaspieva v Leviciach

Marilyn, Bond, Kali s Mirom Jarošom mieria na Kaufland Detský festival, a čo vy?


INZERCIA 13 h
SkryťZatvoriť reklamu