SME
Pondelok, 19. apríl, 2021 | Meniny má JelaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Orange prinesie svojim zákazníkom sieť skutočne novej generácie

Orange už čoskoro prinesie svojim zákazníkom sieť a služby skutočne novej generácie – s najvyššou možnou kapacitou, bez technologických obmedzení a kompromisov

Orange už čoskoro prinesie svojim zákazníkom sieť a služby skutočne novej generácie – s najvyššou možnou kapacitou, bez technologických obmedzení a kompromisov. V aukcii totiž získal jedinečnú kombináciu dostatočného množstva spektra nielen pre pokrytie miest a vidieka (pásmo 800 MHz), ale aj pre maximálne rýchlosti, ktoré LTE ponúka (pásmo 2600 MHz). Navyše, skutočný 4G zážitok bez kompromisov bude môcť ponúknuť v plnom rozsahu kapacity, ktorú tieto pásma ponúkajú, nakoľko frekvencie získal v konkrétnych blokoch pásma, kde bude vplyv rušenia inými službami najmenší.

4G siete na nových frekvenciách prinesú podstatné zvýšenie rýchlostí a kapacity v porovnaní s možnosťami a obmedzeniami, s ktorými sa súčasné provizórne LTE siete poskytované na starých frekvenciách stretávajú. Okrem pokrytia chce však Orange ponúknuť zákazníkom aj najvyššie rýchlosti, ktoré siete novej generácie umožňujú. Kým pásmo 800 MHz je vhodné na budovanie pokrytia v odľahlých oblastiach, pre dosahovanie maximálnych rýchlostí v mestách sú potrebné frekvencie 2600 MHz alebo 1800 MHz minimálne v rozsahu 2 x 20 MHz.

Orange získal optimálnu kombináciu frekvencií vo všetkých pásmach. Vďaka výsledkom aukcie má ako jediný operátor k dispozícii kombináciu 2 x 10 MHz vo frekvenciách v pásme 800 MHz, 2 x 30 MHz v pásme 2600 MHz, ako aj 2 x 20 MHz v pásme 1800 MHz.

„Podobne ako pri 3G sieti, Orange nevníma príchod 4G sietí ako preteky o prvenstvo, ale o kvalitu služieb. Práve preto sme sa snažili získať najlepšie frekvencie, čo sa nám aj v plnej miere podarilo. Sme radi, že vďaka tomu budeme môcť zákazníkom poskytnúť skutočný 4G zážitok. Zároveň chceme oceniť priebeh aukcie a jeho profesionálnu organizáciu, ktorá umožnila férovú súťaž všetkých uchádzačov,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Orange Slovensko Pavol Lančarič.

V súlade s právoplatným povolením Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb Orange spustí komerčnú prevádzku v súlade s podmienkami individuálneho povolenia už v prvom polroku 2014.

 

Čo je 4G?

4G je označenie pre mobilné siete novej generácie, ktoré podľa Medzinárodnej telekomunikačnej únie (ITU) majú umožniť hlasové, dátové služby a streaming multimédií pri rýchlostiach najmenej 100 Mbit/s v pohybe a až 1 Gbit/s pri statickom (príp. nomádskom) pripojení.

Súčasné LTE siete v pásme 800 MHz umožňujú maximálne rýchlosti približne 70 Mbit/s (pri použití pásma 2x10 MHz)  a 4G siete v pásmach 1800 MHz a 2600 MHz vďaka 2 blokom o šírke 20 MHz rýchlosti do 150 Mbit/s.

 

Šírka pásma (MHz)

Maximálne teoretické  rýchlosti sťahovania (MIMO 2x2) v Mbit/s

Maximálne teoretické rýchlosti sťahovania (MIMO 4x4) v Mbit/s

20

150

300

15

110

220

10

73

147

5

36

73

 

Čo znamená 4G pre zákazníkov?

  • Obrázky a videá je možné sťahovať a odosielať v HD kvalite, na väčších obrazovkách a s väčším rozlíšením, bez oneskorenia a s okamžitým prístupom. Mobilné zariadenia môžu byť pripojené neustále, či umožňuje okamžité zdieľanie informácií a rýchle odozvy.
  • Veľké súbory, ktorých sťahovanie si doteraz vyžadovalo pevné pripojenie môžu byť sťahované, odosielané a zdieľané v pohybe a z mobilných zariadení.
  • Realitou sa stane skutočná mobilná kancelária so smartfónmi, tabletmi a laptopmi pripojenými do 4G siete s rýchlosťami pripojenia v desiatkach megabitov za sekundu. 
  • Multi-tasking bez obmedzení - streaming HD videa počas posielania prezentácie či IP videokonferencie v reálnom čase prostredníctvom mobilného zariadenia.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

V COOP Jednote aj počas pandémie vybavíte všetko – nakúpite, uhradíte šeky a vyberiete hotovosť.

4 h

DPDgroup zanalyzovala, ako sa zmenilo správanie zákazníkov e-shopov počas pandémie.

4 h

Tento rok získate stavebné povolenie len na dom s takmer nulovou potrebou energie. Projektanti tvrdia, že nároky nie sú extrémom.

4 h