SME
Piatok, 7. október, 2022 | Meniny má Eliška

Na plastiku chodia hlavne obyčajné ženy

Keď plastický chirurg Vladimír Pikula začínal s estetickou chirurgiou, na Slovensku nebolo viac ako 25 odborníkov. Za tridsať rokov jeho praxe sa počet plastických chirurgov zdvadsaťnásobil.

Štyri ženy sedia v čakárni a oči klopia k zemi. Ani sa na seba nepozrú. Akoby sa každá hanbila, že chce byť krajšia. “Tak čo by ste odo mňa chceli?”, pýta sa plastický chirurg Vladimír Pikula a klientka odpovedá polohlasom. Až humor doktora Pikulu, uvoľňuje atmosféru. Jedna zo žien chce opäť pekné prsia po dojčení dvoch detí, ďaľšia si praje upraviť špičku nosa a ostatné odstrániť prevísajúce očné viečka. Niet sa za čo hanbiť. Po operácii sebavedomie ženy stúpa a to je dôležité.

Rukami Bystričana Vladimíra Pikulu prešli tisícky obyčajných žien, ale i známe osobnosti. Operuje aj vo zvolenskom Medicentre

Prsia znamenajú pre ženu veľa

Ak klientky neprichádzajú pre ich zväčšenie, nechávajú sa operovať pre modelovanie poprsia alebo zmenšenie. Vladimír Pikula hovorí, že “prsia znamenajú pre ženu veľa. Nie všetkým prekáža, že majú malé. Ale každej prekáža, ak má svoje prirodzené prsia priveľké.” Vladimír Pikula si zaspomínal aj na časy, keď pracoval v nemocnici a pomáhal k novým prsníkom ženám po amputácii. Ide o náročnejšie zákroky, ktoré trvajú celé hodiny. “To bola pekná robota, keď žena príde o prsník a spravíte jej nový.”

pikulakonzultaciamedicentrum-r486_res.jpgFoto: Vladimír Pikula pri konzultácii v MEDICENTRE 

 

Prsné implantáty sú už modernejšie, kvalitnejšie, bezpečnejšie. Aké boli začiatky, keď ste dávali prvé prsné implantáty?

“Začiatky boli náročné. Vtedy implantáty vyzerali ako guma na gumovanie ceruziek, aj na dotyk boli také.  Bol som pri jednom zákroku v Bratislave, keď sme takéto implantáty museli vymieňať. Bolo to hrozné. Materiál stvrdol, mrvil sa, museli sme ho vyškrabávať.”

 

Moderné implantáty už netreba vymieňať. Majú ich vaše klientky doživotne?

“Nie! (smiech) Po roku, dvoch niektoré dobehnú zas, že chcú ešte väčšie. Veľa klientiek má najprv strach. Po čase si na implantáty zvyknú, sebavedomie urobí svoje a ony si uvedomia, že by to mohlo byť ešte lepšie.”

 

Môže si žena, ktorá má úplne plochý hrudník dať implantáty na “Déčkovú” podporsenku?

“Sval sa vie natiahnuť, ale prsia potom nevyzerú dobre. Ja také niečo nerobím. Je to aj moja reklama, aké bude mať klientka prsia. Ak chce klientka neúmerne veľké poprsie, neodhováram ju. Poviem jej svoje stanovisko a môže si predsa nájsť iného plastického chirurga. Ja nie som taký, že by som musel operovať za každú cenu. Je to jej rozhodnutie, jej zodpovednosť. Ja chcem robiť ženy krajšími, nie naopak. Mal som klientku, ktorá plánovala vymeniť svoje pol litrové implantáty za dvojnásobné. Odmietol som ju a druhý deň som sa z bulváru dočítal, že iného chirurga na to nahovorila.”

Chodia k vám teda aj celebrity?

“Záleží od toho, koho považujeme za celebritu. Občas mám napríklad fitnesky. Robil som prsia napríklad aj jednej vicemajsterke sveta, alebo televíznej moderátorke.”

Fotky “pred a po” vašich klientiek vyzerajú prirodzene.

“Základom je neprehnať veľkosť a ostatné je tajomstvom (smiech). Asi som mal šťastie na klientky.”

vymenaimplantatumedicentrum-r194_res.jpg

Foto : Vladimír Pikula pri práci 

Vplýva vek klientiek na to ako ich telo prijíma silikónové implantáty?

“Na veku nezáleží. Najstaršia žena, ktorej som zväčšoval prsia mala 56 rokov. Zvyčajne však zväčšujeme do štyridsiatky a po päťdesiatke zas zmenšujeme.”

 

Čo je druhá najčastejšia operácia v Medicentre?

“Opäť prsia. (smiech) Zmenšovanie a dvíhanie poprsia. Potom ovisnuté brucho a očné viečka. To sú vo zvolenskom Medicentre najčastejšie zákroky plastickej chirurgie. Potom vrásky na tvári,  nosy, odstávajúce uši. 

 

Prečo napríklad očné viečka operujete v lokálnej anestézii?

“Netreba zakaždú cenu uspávať. To sú celkom zbytočné riziká. A navyše, keď si rez plánujem, kreslím, potrebujem, aby klientka otvárala a zatvárala oči, aby som vedel, koľko tkaniva si môžem dovoliť zobrať. Keď spí, nedá sa s ňou spolupracovať. Injekcia je síce nepríjemná, ale potom už klientka nič necíti a viečkom nedokáže pohnúť.”

liftingviecokmedicentrum-r522_res.jpg Foto:  Lifting horných viečok, plánovanie rezu

A čo vy, máte za sebou nejakú plastickú operáciu?

“Kolega navrhoval, že mi spraví viečka, (úsmev) ale ja som radšej na operačke v tej opačnej úlohe.”

 

 

Viac fotografií, videí a informácií nájdete na stránke www.medicentrum.sk a na Facebooku.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ceny energií a chladná jeseň nás nútia hľadať cesty, ako ušetriť na kúrení.


INZERCIA 17 h

Pláž Varadero zvolili cestovatelia ako druhú najlepšiu na svete.


INZERCIA 17 h

Nové číslo magazínu Historická revue už v predaji.


INZERCIA 17 h
SkryťZatvoriť reklamu