SME
Piatok, 7. október, 2022 | Meniny má Eliška

Appka, ktorá hľadá predražené platby, je už v slovenskej verzii

Patron GO pomáha zistiť, či nemíňate veľa za služby, ktoré sú na trhu lacnejšie.

Tím Patron GOTím Patron GO (Zdroj: Patron Go)

Úspešná česká aplikácia, ktorá pomohla nájsť zákazníkom viac než 70 tisíc predražených platieb, je už aj v slovenskej verzii a spolupracuje so slovenskými bankami.

Appka Patron GO, ktorá sa označuje za „finančný antivírus“. Pomáha zistiť, či nemíňate veľa peňazí za služby, ktoré sú na trhu lacnejšie. Patron GO pochádza z Čiech, kde nedávno oslávil rok pôsobenia a za ten čas získal 35 tisíc používateľov, ktorým analyzoval 3,5 milióna platobných transakcií a našiel viac ako 70 tisíc predražených platieb.

Finančný antivírus Patron GO sa dá bezplatne stiahnuť na App Store aj Google Play, a na Slovensko expanduje vďaka investorovi Zero Gravity Capital, ktorý startup podporil investíciou 40 miliónov českých korún (1,6 milióna eur).

Slovensko je na európskej ceste pre Patron GO prvou krajinou.

Aplikácia Patron GO pochádza z dielne dvojice technologických inovátorov, Jiřího Patáka, ktorý stojí napríklad za populárnym porovnávačom finančných produktov ChytryHonza.cz a Lukáša Vršeckého, ktorý vybudoval vernostnú platformu Rondo.

„Ľudia jednoducho nemajú čas a chuť riešiť svoje financie. Vadí im chodiť na pobočky a s niekým sa stretávať. Tiež majú obrovskú nedôveru v spoločnosti ponúkajúce rôzne finančné produkty. My sme si povedali, že to vieme a chápeme. Preto vznikol Patrón. Jednoduché riešenie v jedinej appke. Všetko na jednom mieste a niekto to zariadi za nich,“ hovorí o dôvodoch vzniku aplikácie jeden zo zakladateľov, Jiří Paták.

Patron GO našiel doposiaľ 70 tisíc predražených platieb. O ktoré platby najčastejšie ide, vysvetľuje Lukáš Vršecký: „Aplikácia nachádza predražené pôžičky, hypotéky, nevýhodné volania, drahé energie a všetky druhy poistenia. Najčastejšie zo všetkého nachádzame zle nastavené telefónne tarify“.

Ako funguje Patron GO?

1. Používateľ si stiahne aplikáciu Patron GO a zaregistrujte sa (všetko je bezplatné).

2. Prepojí aplikáciu so svojou bankou. Nemusí sa obávať, prístup je pasívny, peniaze má v bezpečí. Prístup k výpisom z účtu umožní algoritmom v Patron GO nájsť predražené platby.

3. "Finančných vírusov" sa zbaví používateľ priamo v aplikácii. Patron GO ponúkne lacnejšiu alebo výhodnejšiu variantu úverov, hypoték, poistení, telekomunikačných služieb...

4. Bonus: Za vyliečenie platieb získava používateľ viráky - body, za ktoré si môže zabezpečiť hodnotné ceny.

„Finančný antivírus“ Patron GO funguje na princípe pasívneho náhľadu na bankový účet, kde pomocou špeciálneho algoritmu identifikuje predražené, ale zároveň aj nebezpečné transakcie, zvyčajne rýchle pôžičky. Stráži tak finančné zdravie používateľa. Identifikované platby potom označí ako „finančné vírusy“ a majiteľa účtu na ne upozorní a navrhne riešenie.

Pokiaľ bude užívateľ aplikácie chcieť vírusy odstrániť, pri jednoduchších službách mu stačí pár klikov. V prípade zložitejších produktov, ako je napríklad poistenie, majiteľa účtu prepojí so špecialistom priamo v aplikácii a ten mu pomôže s výberom porovnateľnej, ale pritom lacnejšej služby. Zároveň môže pomôcť nájsť takú službu, ktorá bude nielen stáť menej, ale svojím rozsahom bude ešte výhodnejšia.

Ďalšie informácie sú na webe https://www.patrongo.sk/

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ceny energií a chladná jeseň nás nútia hľadať cesty, ako ušetriť na kúrení.


INZERCIA 19 h

Pláž Varadero zvolili cestovatelia ako druhú najlepšiu na svete.


INZERCIA 19 h

Nové číslo magazínu Historická revue už v predaji.


INZERCIA 19 h
SkryťZatvoriť reklamu