SME
Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga
INZERCIA

Spresnenie informácií o kúpe pozemkov - zmene územného plánu v lokalite...

OTS: Spresnenie informácií o kúpe pozemkov – zmene územného plánu v lokalite Vlčie hrdlo Bratislava 20. októbra (TASR-OTS) - Bratislavská verejnosť i médiá sa v ostatných dňoch intenzívne ...

OTS: Spresnenie informácií o kúpe pozemkov – zmene územného plánu v lokalite Vlčie hrdlo


Bratislava 20. októbra (TASR-OTS) - Bratislavská verejnosť i médiá sa v ostatných dňoch intenzívne zaoberajú témou, ktorá súvisí s navrhovanou zmenou funkčného využitia územia v lokalite Vlčie hrdlo. Totiž v práve prerokovávanom druhom návrhu zmien a doplnkov aktuálneho územného plánu slovenskej metropoly, ktorého prípravu gestorovalo bývalé vedenie mesta na čele s primátorom Andrejom Ďurkovským, sa počíta so zmenou funkčného zadefinovania územia lužných lesov, zelených, lesnatých plôch medzi Dunajom a rafinériou Slovnaft na priestor, ktorý by v budúcnosti umožnil výstavbu vodného diela – riečneho prístavu. Proti takejto zmene aktívne protestuje nielen verejnosť, ale aj niektorí poslanci mestského zastupiteľstva, ktorí navrhli, aby tento návrh bol vyradený z prerokovávaného materiálu.


O definitívnej podobe navrhnutých zmien a doplnkov územného plánu budú poslanci rozhodovať po tom, ako bratislavský magistrát získa stanovisko prokuratúry, ktorá posudzuje, či predložený dokument musí byť schválený ako celok, alebo je možné z neho vyňať akýkoľvek predložený návrh zmeny, doplnku. V tejto súvislosti je nevyhnutné zdôrazniť, že druhý návrh zmien územného plánu pripravovali a pripomienkovali poslanci, ktorých mandát skončil minuloročnými komunálnymi voľbami. Dnešné zastupiteľstvo teda prevzalo agendu, s ktorou sa v predchádzajúcom volebnom období nevedeli mestskí poslanci a ani bývalé vedenie samosprávy vyrovnať, nevedeli uzatvoriť legislatívny proces zmien územného plánu.


Zmena funkčného využitia spomínaného územia sa pritom týka pozemkov, ktoré nie sú vo vlastníctve mesta a časť z nich v minulosti získal vlastník, dedič na základe reštitučného zákona. Bývalé vedenie mesta, a teda ani vtedajší primátor Andrej Ďurkovský, preto nemohlo o predaji pozemkov reálne rozhodovať. Preto sa za chybnú informáciu o tom, že o predaji časti pozemkov rozhodovalo bývalé vedenie samosprávy, ospravedlňujeme nielen exprimátorovi, ale aj novinárom, širokej verejnosti. Nepresná informácia bola spôsobená výlučne tým, že do riešenia tejto citlivej témy vstupujú viaceré odborné útvary mesta, každé disponuje iným druhom informácií a pri časovom slede mediálnych výstupoch došlo k nepresnej interpretácii situácie.


Ľubomír Andrassy, hovorca primátora Bratislavy


mš vs

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Slávnostné otvorenie VIVO! Bratislava už o tri týždne

Bratislavčania sa konečne dočkali. 7. novembra otvorí svoje brány nové a moderné komunitné nákupné centrum VIVO! Bratislava.

Tlačové správy

Prečo Lukáš chodí po tridsiatke ešte stále na strednú školu

Lukáš Ľalík žije v Hriňovej a je známy rezbár. Má aj normálnu prácu a začal chodiť na strednú školu. Tam sú z neho nadšení.

Tlačové správy

Udržateľné úspešné podnikanie na Slovensku a v Bulharsku

Univerzita národného a svetového hospodárstva v Sofii v spolupráci s EU v Bratislave zorganizovali medzinárodnú konferenciu.