SME
Piatok, 13. december, 2019 | Meniny má Lucia
INZERCIA

Prvá koučka chudnutia na Slovensku

Slovenské ženy chudnú úspešne vďaka Inštitútu kompliment® už dvadsať rokov.

Na Slovensko prišiel „trend štíhlosti“ pred 20-timi rokmi. V tom čase sa pod odborným vedením dalo chudnúť iba v dvoch zariadeniach na Slovensku, a to vo forme liečebných pobytov. Neuveriteľné však?

„Chudnúť tu mohli dokonca iba ľudia trpiaci vysokým stupňom obezity a mali lekárske odporúčanie. Starostlivosť o telo a wellness neexistoval napriek tomu, že nadváha trápila mnohých – mladých i starších, zdravých i chorých“ hovorí PhDr., Mgr Katarína Skybová, dnes už uznávaná špecialistka na zdravý životný štýl a chudnutie.

Ste prvou koučkou chudnutia pod odborným vedením na Slovensku. Priniesli ste celkom nové možnosti chudnutia. Kde vznikol ten nápad?
„Pri mojej práci v zdravotníctve som sa často stretávala s ľuďmi, u ktorých nadváha komplikovala priebeh ochorení a ktorí nedokázali sami schudnúť. Na Slovensku do roku 1992 neexistovala žiadna inštitúcia, ktorá by poskytovala ľuďom možnosť schudnúť v ich prirodzenom sociálnom prostredí pod odborným zdravotníckym dohľadom,“ hovorí Katarína Skybová. „Preto sa rozhodla priniesť na Slovensko nové možnosti chudnutia pod odborným vedením. Na základe poznatkom o chudnutí zo zahraničia sme vytvorili našu vlastnú metódu, šitú na mieru potrebám Stredoeurópanov. Je našim know-how nielen v oblasti chudnutia, ale i vedenia ľudí k ich cieľu.“ V Inštitúte redukcie a prevencie nadváhy kompliment® vznikli programy redukcie nielen pre tých, ktorí mali väčšiu nadváhu, ale aj pre tých, ktorí chceli schudnúť 5-6 kilogramov alebo len vyformovať postavu.
„Začiatky boli krkolomné, na Živnostenskom úrade nevedeli zadministrovať moju žiadosť, pretože vtedajší živnostenský zákon so službami na redukciu hmotnosti nepočítal,“ smeje sa. Dnes je už Inštitút redukcie a prevencie nadváhy kompliment® známou značkou s tisíckami spokojných klientov.
Začali sme s programami pre ženy, neskôr sme vytvorili programy aj pre mužov a klientov so zdravotným obmedzením,“ dodáva.

Ako schudnúť a nehladovať? Toto je otázka, na ktorú dávate odpoveď vašim klientom. Na čom je postavený úspech chudnutia u vás?
„Naše chudnutie staviame na prirodzenosti. Nechceme aby naši klienti jedli klíčky a biopotraviny, ale učíme ich ako narábať z bežnými potravinami vo vlastný prospech. Po rokoch vieme, že jedine diéta, ktorá vám chutí a je možné ju začleniť do jedálnička celej rodiny je dlhodobo efektívna. Krátkodobé výstrelky typu pôst a detoxikácia nepodporujeme,“ hovorí Dr. Skybová.

Vo vašom portfóliu sú tisícky klientov, ktorým sa podarilo zmeniť svoju postavu a životný štýl. Stretávate sa aj s osudovými životnými zmenami úspešných klientov?
„Samozrejme, zmena vizáže často súvisí aj so zmenou vnútorného života. Zaujímavý je príbeh pani Anny, ktorej manžel je zapálený športovec. Síce si na jej postavu nikdy nesťažoval, sám ale chodil dvakrát týždenne na volejbalové tréningy, kde sa pravidelne stretával s partiou mužov i žien a Anna sa zrazu začala cítiť neisto .Na jednej strane tvrdošijne odmietala chodiť na tréningy s ním - hanbila sa za svoju postavu aj kondíciu, zároveň však ťažko niesla, že sa manžel chodí odreagovať bez nej, a navyše žiarlila na jeho spoluhráčky, hoci ich vlastne nikdy nevidela. Jedného dňa sa rozhodla, že so svojim životom musí niečo urobiť - dala si za cieľ schudnúť. Podarilo sa jej to práve u nás a za štyri mesiace schudla dvadsať kilogramov. Manželstvo sa utužilo a Anka dokonca začala navštevovať spomínané tréningy a medzi spoluhráčkami z volejbalu si našla výborné kamarátky,“ hovorí pani Skybová a dodáva: „Musím povedať, že nás vždy nesmierne teší , keď sa aj vďaka nám menia životy ľudí k lepšiemu.“

Ako sa stať klientom Inštitútu kompliment®?
Viac informácií sa dozviete TU.

Zdroj: Inštitút redukcie a prevencie nadváhy kompliment®

O spoločnosti Vznik Inštitútu kompliment® Inštitút redukcie a prevencie nadváhy kompliment® vznikol v roku 1992 ako odborné pracovisko so zameraním na chudnutie, redukciu telesnej hmotnosti a životný štýl. Pod vedením svojej zakladateľky PhDr. Mgr.Kataríny Skybovej pôsobí v súčasnosti vo svojich pobočkách na Slovensku v Bratislave, Trenčíne, Košiciach a v Českej republike. Zameranie Inštitútu kompliment® Inštitút kompliment® poskytuje služby pre chudnutie a redukciu nadváhy, formovanie postavy, kontrolu telesnej hmotnosti a aktívny životný štýl. Poskytuje poradenstvo v oblasti výživy, dodržiavania diéty, pohybu a podpory zdravého životného štýlu. Služby Inštitútu kompliment® sú určené ľuďom,ktorí chcú byť zdraví a štíhli. Chudnutie v programoch kompliment® je vhodné aj pre klientov so zdravotnými obmedzeniami. Programy kompliment® Cieľom programov zameraných na chudnutie je dosiahnuť zmenu diéty, stravovacích a pohybových návykov klientov, znížiť ich telesnú hmotnosť, zvýšiť ich fyzickú kondíciu, zlepšiť a udržať telesné a psychické zdravie. Edukácia v oblasti výživy a pohybu je súčasťou programov pre chudnutie. Projekty Inštitútu kompliment® Inštitút redukcie a prevencie nadváhy kompliment® poskytuje svoje odborné služby zamerané na chudnutie a dodržiavanie diéty partnerom aktívne pôsobiacim v oblasti zdravia a výživy.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 miliónov čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Kam na výlet so svojimi známymi

Darovať možete aj kúsok Slovenska.

Tlačové správy

First moment Turecko: Využite zľavy na špičkové hotely

First moment zľavy do Turecka očakáva veľa dovolenkárov. Ušetrite za top hotely.

Tlačové správy

Slovenské Vianoce kedysi a dnes

Aké boli a aké sú Vianoce dnes.