SME
Pondelok, 20. máj , 2019
INZERCIA

Najväčší problém chudnutia mladých žien?

Napriek všetkým výhodám, nie vždy sa mladým ženám podarí dosiahnuť vytúženú postavu. Najčastejšie preto, že radi podliehajú prechodným trendom a diétam, ktoré sú bez kontinuity a nie sú vyvážené.

Vek 23-30

,,Podľa našich skúseností vieme, že pre túto skupinu je charakteristický metabolizmus v dobrej kondícii, dobré zdravie, dostatok energie a dostatok času na osobné aktivity a tréning. Aj preto má väčšina mladých žien normálnu hmotnosť, možno pár kíl navyše, ale o obezite sa často hovoriť nedá. Páčiť sa sebe a iným je na rebríčku hodnôt vysoko a záujem o všetko nové a netradičné tiež. Experimenty a nové pravidlá si táto skupina dokáže výborne osvojiť, čo je výhodou aj pre zavedenie nového spôsobu stravovania,“ tvrdí Katarína Skybová z Inštitútu kompliment®.

Napriek všetkým výhodám, nie vždy sa mladým ženám podarí dosiahnuť vytúženú postavu. Najčastejšie preto, že radi podliehajú prechodným trendom a diétam, ktoré sú bez kontinuity a nie sú vyvážené. Po týždni je diéte koniec a nastupuje vyhľadávanie nového spôsobu, ako dosiahnuť osí pás. Racionálny prístup a trpezlivosť prináša úspech, a práve to mladým ženám chýba.
Hladovky, jednostranné diéty, ale aj nahrádzanie obedov zmrzlinou nie sú práve šťastné postupy.

,,Mali sme v komplimente mladú klientku, ktorá si nedokázala predstaviť deň bez sladkostí. Spoločne sa nám podarilo dostať ich príjem pod kontrolu a ona v priebehu krátkeho času zredukovala až 8,5 kg. Myslím, že to bol veľký úspech,“ konštatuje Katarína Skybová.

,,Ďalší problém je komplikovanejší. Hormonálne disbalancie, ktoré sú v tomto období pomerne časté. Napríklad nepravidelná menštruácia,“ priznáva Katarína Skybová a dodáva: ,,Ak mladé klientky dodržiavajú odporúčanú životosprávu a napriek tomu je úbytok hmotnosti minimálny, možnou príčinou môžu byť práve hormonálne zmeny v ich organizme. V takomto prípade je opodstatnené lekárske vyšetrenie.“
Nízka hladina progesterónu, alebo zvýšená hladina mužských pohlavných hormónov (androgénov) sa prejavuje pevnejšou postavou, väčšou svalovou hmotou a klasicky mužským ukladaním tuku. Pokles hmotnosti je spomalený a riešením často býva práve hormonálna liečba. Výkyvy hormonálnych hladín môžu spôsobovať inzulínovú rezistenciu čoho dôsledkom je nedostatočné využitie energie zo stravy a prichádza k ukladaniu podkožného tuku. Po redukcii pár kilogramov sa tieto problémy môžu upraviť. Ďalším hormonálnym skokom je i užívanie hormonálnej antikoncepcie. V prvých týždňoch jej užívania môže totiž prichádzať k zadržiavaniu vody, zmenám nálad, ale i zmenám vnímania hladu. Antikoncepcia však nie je dôvodom, ktorý bráni dosiahnutiu ideálnych kriviek.
Nadváha môže byť príčinou ženskej sterility, čo spôsobujú hormóny, ktoré sa vytvárajú v tukovom tkanive. Medicínske prieskumy potvrdili, že po redukcii nadbytočných kíl sa môže tento problém eliminovať.

,,Máme veľa klientok, ktoré po schudnutí alebo v priebehu redukcie otehotneli,“ potvrdzuje pani Skybová.

Ako sa stať klientom Inštitútu redukcie a prevencie nadváhy kompliment®?
Viac informácií nájdete TU.


Zdroj: Inštitút redukcie a prevencie nadváhy kompliment


O spoločnosti Vznik Inštitútu kompliment® Inštitút redukcie a prevencie nadváhy kompliment® vznikol v roku 1992 ako odborné pracovisko so zameraním na chudnutie, redukciu telesnej hmotnosti a životný štýl. Pod vedením svojej zakladateľky PhDr. Mgr.Kataríny Skybovej pôsobí v súčasnosti vo svojich pobočkách na Slovensku v Bratislave, Trenčíne, Košiciach a v Českej republike. Zameranie Inštitútu kompliment® Inštitút kompliment® poskytuje služby pre chudnutie a redukciu nadváhy, formovanie postavy, kontrolu telesnej hmotnosti a aktívny životný štýl. Poskytuje poradenstvo v oblasti výživy, dodržiavania diéty, pohybu a podpory zdravého životného štýlu. Služby Inštitútu kompliment® sú určené ľuďom,ktorí chcú byť zdraví a štíhli. Chudnutie v programoch kompliment® je vhodné aj pre klientov so zdravotnými obmedzeniami. Programy kompliment® Cieľom programov zameraných na chudnutie je dosiahnuť zmenu diéty, stravovacích a pohybových návykov klientov, znížiť ich telesnú hmotnosť, zvýšiť ich fyzickú kondíciu, zlepšiť a udržať telesné a psychické zdravie. Edukácia v oblasti výživy a pohybu je súčasťou programov pre chudnutie. Projekty Inštitútu kompliment® Inštitút redukcie a prevencie nadváhy kompliment® poskytuje svoje odborné služby zamerané na chudnutie a dodržiavanie diéty partnerom aktívne pôsobiacim v oblasti zdravia a výživy.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Do finále McDonald´s Cupu postúpili mladí Vranovčania

Krajským kolom v Sabinove prešli suverénnym spôsobom. .

Tlačové správy

Atos poukázal na spotrebu mobilných aplikácií

Atos zoradil tridsiatku najpopulárnejších mobilných aplikácií sveta podľa spotreby energie.

Spotreba 30 populárnych aplikácií
Tlačové správy

Slovenskí právnici partnermi právnickej kancelárie CMS

Petra Čorba Stark a Michal Huťan sú od mája partnermi bratislavskej pobočky renomovanej medzinárodnej právnickej kancelárie CMS.