INZERCIA

Výstava v Galérii SPP – Farby duše

Slovenská výtvarníčka Denisa Kolářová predstaví zbierku svojich umeleckých diel na dnešnej vernisáži v Galérii SPP. Výstava s názvom „Farby duše“ potrvá do 31. augusta 2012.

Mladá výtvarníčka Denisa Kolářová maľuje odmalička – radostne, hravo, svojsky, odvážne, jemne, výrazne inak. Inšpirovali a stále ju inšpiruje niekoľko velikánov výtvarného umenia. Najväčšou múzou je však príroda, najmä stromy. Má rada všetky farby, ich odtiene a rôzne tvary, línie a body, bodky. Ich kombinácia ponúka autorke nevyčerpateľný zdroj sveta fantázie, motiváciu a obdiv všetkého okolo nás.

Ako prvé, čo mi napadlo pri pohľade na jej obrazy, bola ich pestrosť farieb. Autorkiným výpovedným, ale najmä dominantným jazykom je expresia gejzírov farieb, ktorými zapĺňa centimeter po centimetri plochy svojich obrazov. Jej farebné prsty hladkajú zlaté štruktúry a jemné tóny slonej kosti. Žiarivo páliaca a oslepujúca oranžová, žltá a červená strieda následne dopĺňa širokú škálu zelenkavých, tyrkysových, modrých a fialových odtieňov. Je to naozaj pôsobivá symfónia farieb a protikladov. Maľby Denisy Kolářovej vyjadrujú dva odborné pojmy ABSTRAKCIA A EXPRESIA. Okrem vizuálnej sily obrazov pretkanej farebnosťou, odhaľuje jej svet aj myšlienkovú či obsahovú podobu diela. V obrazoch sa objavuje nekonečný a nevyčerpateľný motív prírody, zachytený v podobe živočíchov, rastlín a najmä stromov. A práve k stromom autorku viažu pozitívne energie a korene život,“ atmosféru autorkiných malieb priblížil kurátor výstavy, Roman Hvizdák.

„Každá z prác Kolářovej vedie k zamysleniu, ktoré ale nikdy nie je chladne oddelené od tvarov a odtieňov skutočných vecí, ani od farieb a radosti z jeho uplatnenia. Diela čelia kríze, a zároveň objavujú krásu aj uprostred krízy. Kolářovej umenie zreteľne dýcha východnou a strednou Európou, a je nezmazateľne jej vlastné: kľukatosť, mystika, ojedinelá farebná bohatosť, zložitosť i detail, a vynaliezavosť vo svojich kombináciách materiálov,“ o výnimočnosti umeleckej tvorby Denisy Kolářovej sa vyjadril tiež James Papp, riaditeľ manhattanského múzeu s umeleckými dielami z papiera.

PaedDr. Denisa Kolářová sa narodila sa v januári 1975, v Lučenci. Študovala angličtinu a literatúru v Bratislave, reflexológiu v Londýne. Žije a tvorí v Bratislave. Výstavy: Veľká Budafa 2008 až 2010; Bratislava 2010 až 2012.

Galéria SPP bola otvorená v roku 2000 na Drevenej ulici v Bratislave. Od roku 2009 sídli na Mlynských nivách v priestoroch SPP. Za uplynulú dekádu sa v nej uskutočnilo viac ako 100 výstav popredných domácich a zahraničných umelcov vo výtvarnom umení, sochárstve, skle, keramike, či textile. Medzi najúspešnejšie výstavy patrila výstava Andyho Warhola, Rudolfa Filu, či Jozefa Jankoviča. Galéria SPP na ulici Mlynské Nivy 44/c je otvorená denne pondelok až piatok (okrem víkendu) od 12.00 do 17.00 h.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) (www.spp.sk) je nadnárodná energetická spoločnosť a spoľahlivý dodávateľ energií a služieb. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Víziou spoločnosti je byť jednou z vedúcich energetických skupín v strednej a východnej Európe so silnou dôverou zákazníkov a obchodných partnerov. SPP poskytuje spoľahlivé a konkurencieschopné dodávky energií a s nimi spojené služby na Slovensku aj na medzinárodných trhoch. Spoločnosť ponúka riešenia pri úspore energií a podporuje iniciatívy zamerané na trvalo udržateľný rozvoj. Akcionármi SPP sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku SR (51 %) a spoločnosť Slovak Gas Holding B.V. (49 %), konzorcium spoločností E.ON Ruhrgas AG a GDF SUEZ.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Prihláste sa a vložte PR článok

Najčítanejšie tlačové správy


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Slovenské mestá môžu využiť eurofondy na zelené strechy

Na ochranu pred horúčavami môžu mestá získať eurofondy, výzva je stále platná, termín uzávierky ďalšieho kola je 29. september.

Tlačové správy

Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať

Zvažujete prechod od spaľovacieho motora k elektrickému? Toto by ste mali predtým vedieť.

Tlačové správy

Program obnovy chodníkov v Starom Meste schválený

M. Borguľa predložil uznesenie s návrhom Programu obnovy chodníkov na území Starého Mesta. Uznesenie bolo zastupiteľstvom prijaté.

Tlačové správy

Stavebná fakulta STU získala certifikát EUR-ACE

Zväz slovenských vedeckých spoločností udelil štyrom fakultám dvoch slovenských univerzít prvé certifikáty EUR-ACE.