SME
Sobota, 25. jún, 2022 | Meniny má Tadeáš

Château Appony - luxusný hotel s výnimočnou históriou

Slovensko je krajina s bohatou históriou a množstvom hodnotných pamiatok, ktoré nám môže závidieť nejedna európska krajina.

Slovensko je krajina s bohatou históriou a množstvom hodnotných pamiatok, ktoré nám môže závidieť nejedna európska krajina. Navyše, ak historická pamiatka zároveň plní praktický účel, jej návštevníci môžu zažiť unikátnu symbiózu tradície, trvalých hodnôt a modernej kvality. Takouto pamiatkou je aj kaštieľ v Oponiciach, nádherná renesančná stavba, ktorá prešla v roku 2009 rozsiahlou rekonštrukciou a dnes slúži návštevníkom ako luxusný hotel. O kaštieli, jeho histórii a ponuke ubytovania sme sa rozprávali s pánom Petrom Králikom.

château appony

Mohli by ste nám predstaviť hotel Château Appony?

Hotel Château Appony ponúka luxusné ubytovanie v priestoroch historického šľachtického sídla. Celková kapacita hotela je 100 hostí, pričom na výber majú z 22 izieb kategórie Comfort room, 11 izieb kategórie Junior Suite a 6 apartmánov. Obzvlášť apartmány Prestige ponúknu hosťom luxus odpovedajúci statusu šľachtického sídla. Každá izba je samozrejme vybavená LCD televízorom, internetovým pripojením, trezorom a minibarom. Celý kaštieľ a jeho okolie prešli rozsiahlou rekonštrukciou, ktorú bola vykonaná veľmi citlivo s cieľom obnoviť a zachovať špecifickú atmosféru miesta. Naši hostia dostanú okrem luxusného ubytovania aj čosi naviac - dojem z výnimočného zážitku, ktorý ich bude sprevádzať aj po tom, ako opustia brány nášho hotela.

château appony

Návštevníci hotelov sú dnes zvyknutí na množstvo doplnkových služieb - či už ide o gastronómiu, oddych alebo zábavu. Čo ponúka svojim hosťom Château Appony?

Súčasťou hotelového komplexu je moderné wellness centrum s relaxačným bazénom, vírivkou či saunovým svetom v ktorom je fínska, bylinková a parná sauna. Klienti môžu využiť aj masážne služby. V prízemí welness centra sme otvorili aj bowling s dvomi dráhami. Samotný hotel je obklopený anglickým parkom o rozlohe 9 hektárov so vzácnymi drevinami.
Hotelová reštaurácia Songe ponúka kvalitnú a štýlovú kuchyňu. Aj tu kladieme dôraz na históriu - hostia majú na výber zo širokej palety jedál na ktorej si tu v minulosti pochutnávali významné osobnosti z rôznych kútov sveta. Paletu kvalitných vín, sektov či koňakov a iných destilátov ponúkame nielen v štýlových priestoroch reštaurácie ale aj v blízkom Lobby bare, ktorého interiér okrášľujú pruské klenby či kamenné ostenie z dôb dávno minulých.


Spomenuli ste bohatú históriu kaštieľa. Môžete o nej a prepojení so súčasným hotelom povedať viac? 

Minulosť kaštieľa je úzko spätá so šľachtickým rodom Apponyiovcov. Tí obývali kaštieľ až do roku 1935 a okrem kaštieľa vybudovali aj park a stopy ich pôsobenia nájdete v celom okolí kaštieľa aj obce Oponice. Priame spojenie so slávnou minulosťou ponúka architektonické riešenie exteriéru aj interiéru hotela. V priestoroch kaštieľa sa nachádza unikátna Apponyiovská baroková knižnica. Je to unikátna zbierka historicky významných diel z celej Európy. V origináloch sú tu diela Macchiavelliho, Petrarcu, Goetheho, Schillera, Voltaira, G. Bruna a ďalších. Celý priestor knižnice vznikol nanovo zo slovenského dubu a je vernou kópiou originálu z 19. storočia. Na Slovensku nemá tento hotel s barokovou knižnicou obdobu a teší sa veľkému záujmu návštevníkov i hotelových hostí z rôznych kútov Európy či sveta.

château appony

Vráťme sa k súčastnosti hotela. Aké priestory a služby môžete ponúknuť pre skupiny návštevníkov? Či už ide o svadby, oslavy alebo firemné akcie.

Pre spoločenské akcie alebo firemné podujatia má hotel k dispozícii rozsiahle priestory v severnom krídle. Dominantný je Svadobný salón s kapacitou 120 osôb, zdobený nádhernými krištáľovými lustrami Swarovski, s masívnou dubovou podlahou s dreveným obložením stien. V jeho susedstve sa nachádza Modrý salón pre 60 hostí. Salón je bohato zdobený štukovou výzdobou a svoj názov odvodzuje od vzácnych modrých textilných tapiet na stenách. Pre obchodné rokovania ponúkame aj menší privátny salónik. Pre uzavreté spoločnosti do 40 osôb môžeme ponúknuť aj zrekonštruované priestory bývalej kočiarne. Je to samostatne stojaca kamenná stavba v parku, vhodná pre rodinné alebo firemné oslavy.

château appony

Kam by ste nasmerovali záujemcov o ubytovanie alebo ďalšie služby Château Appony?

Všetky podstatné informácie nájdu naši návštevníci na webových stránkach. Pre rezervácie a otázky ohľadom ubytovania či kongresových služieb sa môžu obrátiť telefonicky na recepciu (+421 383 238 111) alebo e-mailom na adrese info@chateauappony.sk.

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu