SME
Piatok, 23. august, 2019 | Meniny má Filip
INZERCIA

Chcete podporiť imunitu? Infrasauna môže byť riešením

Podstatou infrasáun je špeciálne infračervené žiarenie z keramických či karbónových žiaričov, ktoré bolo patentované už v roku 1965. Práve saunovanie v infrasaune je spôsob ako môžete podporiť imunitu

Nie je divu, že na nás v dnešnom uponáhľanom svete choroby čakajú na každom rohu. Je to vinou rovnako tak prílišného technického pokroku, ako aj veľkého stresu. Dnešná doba sa nesie predovšetkým v duchu zhonu. Ľudia sú oveľa viac precitlivenejší na vonkajšie vplyvy, čo je dôvodom mnohých ochorení. Práve preto by sme sa mali čas od času zastaviť a zamyslieť sa nad svojou imunitou. Áno, samozrejme môžeme konzumovať veľké množstvo ovocia a zeleniny, prípadne vitamínových tabliet, a športovať. Už vás ale niekedy napadlo, že môžeme svoju imunitu posilňovať príjemne? Práve infrasauny môžu byť tým riešením. Nenechajte sa zmiasť. Preštudujte si rozdiely medzi saunou a infrasaunou.

Pokiaľ sú vám vysoké teploty v saunách nepríjemné, potom je pre vás infrasauna tou pravou voľbou. Infračervené žiarenie totiž prehrieva naše telo už od 45 °C a vyššia teplota ako 60 °C nás nečaká. Toto žiarenia navyše preniká až 4 cm pod našu kožu. Energia preniká do nášho tela a cievy sa rozširujú. To nemá za následok nič iné ako správnu cirkuláciu krvi po celom našom tele, čo je základným predpokladom pre dobré zdravie.

Počas pobytu v infrasaune si navodzujeme tzv. umelú horúčku. Vďaka nej sa spomaľuje rast baktérií a vírusov – takže sa jedná o ďalší stabilizátor našej imunity. Ako to najlepšie vysvetliť? Počas akéhokoľvek ochorenia naše telo bojuje s vírusmi a baktériami práve zvýšenou teplotou. Umelá horúčka je toto isté s tým rozdielom, že sa nepokúšame ochorenie zničiť, ale predchádzame mu.

Pobyt v saune jednak pomáha liečiť zranenia ako aj choroby, ale výrazne prispieva aj k ich predchádzaniu. Pravidelným sedením v infrasaune môžeme výrazne zlepšiť celý náš imunitný systém a nestojí nás to žiadnu námahu. Môže byť niečo príjemnejšieho ako vedomie, že robíme niečo dobrého pre naše zdravie a pritom príjemne relaxovať? Vyskúšajte posilňovať svoju imunitu v infrasaune aj vy.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Last minute tipy: Top ponuky na koniec leta

Nestihli ste ešte dovolenku? Vyberajte si z lákavých ponúk na konci sezóny.

Tlačové správy

Mimoriadny úspech na medzinárodnej súťaži v Číne

Slovenská technická univerzita v Bratislave opäť dokázala, že vie konkurovať univerzitám na svetovej úrovni.

Tlačové správy

Zaspomínajte si na detstvo s tradičnými pochúťkami

Podľa psychológov patria spomienky na jedlo medzi tie najsilnejšie.