INZERCIA

Výstava v Galérii SPP – spoMalovanie času

Slovenská výtvarníčka Jana Čepa zajtra predstaví svoje umelecké diela v Galérii SPP. Výstava s názvom spoMalovanie času potrvá do 29. marca 2013.

Mladá výtvarníčka Jana Čepa svojimi obrazmi analyzuje vonkajší svet a vzdáva poctu banálnosti. Obrazové zobrazenia tvoria výseky skutočnosti – detaily, bežne zanikajúce v komplexnom vnímaní celku ich domovského, z ktorého sú tentoraz izolované a realizované ako samostatné celky prostredia (napr. Mesiac, ktorý svieti cez deň, lietadlo v diaľke, farba oblohy odvodená z toho istého odtieňa modrej, ale v inej fáze dňa). V niektorých momentoch prechádzajú jej obrazy plynule do sveta abstrakcie, kde čistá plocha farby predstavuje substanciu, sugerujúcu významy, prípadne aj iné obsahy.

Autorka pohľady do krajiny často zaznamenáva z vyššej perspektívy, ako symbolické odpútanie sa od zeme a sveta hmotných artefaktov. Kladie dôraz na perspektívu vzťahu človeka a prostredia, rozľahlosť krajiny, či skúsenosť s priestorom ako takým. V dielach sa rozohráva hra s divákom a stereotypným vnímaním každodennosti. Kurátorkou  výstavy je Xénia Lettrichová.

Individuálne výstavy   
2012 – Vertikálne horizonty    Galéria Fontána, Pieštany
2011 – Clerestory    Batelier, Bratislava
2010 – Uhly pohľadu    Galéria GUBA, Bratislava
2007    Apollo Business Centre, Bratislava
2006    Aupark, Bratislava
Stála expozícia    Hotel TOLIAR, Štrbské Pleso, High Tatras

Skupinové výstavy
2013 – for4    Galéria Fontána, Pieštany
2012 – Women    Kressling Gallery, Bratislava
2012 – Maľba dovnútra    Turčianska Galéria, Martin
2011 – Young art show    Dom umenia, Pieštany
2011 – Retrospektrum    Tatranská galéria, Poprad
2011 – K.L.A.S.I.K.    Doprastav, Bratislava
2010 – Ateliér maľby, Koceľova 23    Dom umenia, Bratislava
2010 – Ateliér maľby, Koceľova 23    Nitrianska galéria, Nitra
2010 – Ateliér maľby, Koceľova 23    Galéria M. A. Bazovského, Trenčín
2008 – Dialog 02 Natura Morta    PF 01 Gallery, Bratislava
2007 – Návrat do krajiny    Prokop Gallery, Pezinok
2003-2007 – Výstava študentov VŠVU     Barónka, výstavná sieň, Kežmarok

Mgr. art. Jana Čepa sa narodila v roku 1981. V rokoch 2003 – 2008 študovala u prof. Bergera a v roku 2009 u Mgr. Art. Klaudia Kosziba, Art. D. V roku 2009 absolvovala Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave.
V roku 2007 sa zúčastnila na maliarskom  sympóziu “Back to the Countryside” v obci Malá Franková a v roku 2012 na maliarskom sympóziu „for4“ v Štrbskom Plese. Žije a tvorí v Bratislave.

Galéria SPP bola otvorená v roku 2000 na Drevenej ulici v Bratislave. Od roku 2009 sídli na Mlynských nivách v priestoroch SPP. Za uplynulú dekádu sa v nej uskutočnilo viac ako 100 výstav popredných domácich a zahraničných umelcov vo výtvarnom umení, sochárstve, skle, keramike, či textile. Medzi najúspešnejšie výstavy patrila výstava Andyho Warhola, Rudolfa Filu, či Jozefa Jankoviča. Galéria SPP na ulici Mlynské Nivy 44/c je otvorená denne pondelok až piatok (okrem víkendu) od 11.00 do 17.00 h.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) (www.spp.sk) je nadnárodná energetická spoločnosť a spoľahlivý dodávateľ energií a služieb. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Víziou spoločnosti je byť jednou z vedúcich energetických skupín v strednej a východnej Európe so silnou dôverou zákazníkov a obchodných partnerov. SPP poskytuje spoľahlivé a konkurencieschopné dodávky energií a s nimi spojené služby na Slovensku aj na medzinárodných trhoch. Spoločnosť ponúka riešenia pri úspore energií a podporuje iniciatívy zamerané na trvalo udržateľný rozvoj. Akcionármi SPP sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku Slovenskej republiky (51 %) a Energetický a průmyslový holding, a.s. (EPH 49 %).

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov

Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov spomedzi ostatných krajín

Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov spomedzi ostatných krajín
Tlačové správy

Prihlásili ste sa ako dobrovoľník na Olympiádu v Tokiu?

Atos pripravil úspešnú online platformu pre dobrovoľníkov, ktorí sa chcú podieľať na organizácii OH 2020 v Tokiu.

Tlačové správy

Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.

Proxenta vydáva nové emisie, k dispozícii budú o niekoľko dní

Tlačové správy

Štefánka by Pulitzer

Čo spája legendárnu bratislavskú kaviareň s Pulitzerom.