INZERCIA

SPP potvrdil pre rok 2013 pozíciu najväčšieho dodávateľa energií

Výsledky úvodnej fázy predaja elektrickej energie posunuli SPP od tradičného dodávateľa plynu k multikomoditnému dodávateľovi energií.

Výsledky úvodnej fázy predaja elektrickej energie posunuli SPP od tradičného dodávateľa plynu k multikomoditnému dodávateľovi energií. V tejto fáze predaja elektrickej energie získal SPP 19 000 zmlúv v segmentoch Domácnosti a Malé podnikanie a organizácie (tzv. maloodberatelia). Pre rok 2013 spoločnosť zároveň v mimoriadne konkurenčnom prostredí potvrdila pozíciu kľúčového dodávateľa zemného plynu s celkovým podielom 66 %.

Úspešný vstup SPP do novej oblasti podnikania – predaja elektrickej energie

SPP vstúpil na trh s elektrinou minulý rok s ambíciou posilniť svoju pozíciu najväčšieho dodávateľa energií na slovenskom trhu. Od januára 2012 začal s predajom elektriny pre podnikateľov a od septembra rozšíril ponuku výhodnej elektriny aj na najpočetnejší segment Domácnosti. Pri predaji elektrickej energie SPP efektívne využíva dlhoročné skúsenosti získané v obchode s plynom a vďaka vybudovaným obslužným kanálom je SPP schopný obslúžiť aj veľký počet zákazníkov.

„Vstup SPP na trh s elektrinou hodnotíme ako úspešný, keďže doteraz sa nám podarilo v segmente maloodberateľov aj domácností získať spolu 19 000 zmlúv na dodávku elektriny. SPP je dnes na Slovensku najväčším multikomoditným dodávateľom energií na trhu, ktorý ponúka obe komodity, plyn aj elektrinu rôznym typom zákazníkov vo všetkých regiónoch Slovenska. Plán vstupu na trh sa tak SPP podarilo naplniť a pokračujeme v získavaní ďalších zákazníkov,“ uviedol Dušan Randuška, riaditeľ divízie obchodu, SPP.

Situácia na slovenskom trhu so zemným plynom

Trh s plynom v roku 2012 charakterizoval nielen v SR ale v celej Európe pretrvávajúci prebytok ponuky nad dopytom. Z hľadiska veľkosti (objemu celkovej spotreby) možno považovať slovenský trh s plynom za stabilný. Celková spotreba plynu v SR v uplynulom roku v porovnaní s rokom 2011 klesla o približne 4 %.

V oblasti predaja zemného plynu na slovenskom trhu sa rok 2012 niesol v znamení silnej konkurencie vo všetkých segmentoch – u firemných zákazníkov aj v stále regulovanom segmente Domácnosti. Z pohľadu celkového energetického trhu je zaujímavým trendom rozšírenie ponuky tradičných dodávateľov zemného plynu resp. elektriny na obe komodity. Slovenský trh so zemným plynom dnes možno označiť za úplne otvorený. V roku 2012 pôsobilo (reálne dodávalo plyn) na trhu 22 hráčov (pre porovnanie, v roku 2011 to bolo 19 spoločností), z toho 10 aj v segmente Domácnosti.

Trhové podiely SPP v jednotlivých segmentoch

SPP obhájil svoje postavenie v segmente Domácnosti, ktoré sú stále regulovaným trhom. Z pohľadu objemu plynu očakáva SPP pre rok 2013 podiel v tomto segmente 79 %. Z pohľadu celkového počtu zazmluvnených odberných miest bol v tomto trhovom segmente pre SPP dôležitý aj vstup do novej oblasti podnikania – predaja elektrickej energie. V segmente Domácnosti má tak dnes SPP zazmluvnených spolu takmer 1,3 milióna odberných miest na dodávku plynu alebo elektriny.

V segmente firemných zákazníkov je očakávaný podiel SPP na trhu pre rok 2013 na úrovni 60 %. SPP sa aj v roku 2012 podarilo ponúknuť firemným zákazníkom konkurencieschopné produkty.

O atraktivite SPP pre veľkých komerčných zákazníkov, kde o cenách rozhoduje výhradne trh, svedčí fakt, že pre rok 2013 sa SPP vďaka kvalitnejšej ponuke na dodávku plynu podarilo získať späť viacero veľkých zákazníkov, ako sú spoločnosti U. S. Steel Košice, Volkswagen Slovakia, Chemes Humenné, Služby pre bývanie alebo Národná banka Slovenska. Rovnako dôležité pre SPP je však aj zachovanie dôvery zo strany dlhoročných zákazníkov, medzi inými PPC Energy Group, Dalkia, Slovenské magnezitové závody, Mondi SCP, Železiarne Podbrezová či Slovnaft.

SPP sa tiež aktívne zaoberá podporou nových projektov, ako je napr. budovanie kogeneračných jednotiek na kombinovanú výrobu elektriny a tepla, kde sa už stal partnerom a dodávateľom v niekoľkých projektoch (napr. v Bratislave, v Bešeňovej).

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) (www.spp.sk) je energetická spoločnosť a spoľahlivý dodávateľ energií a služieb. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Víziou spoločnosti je byť jednou z vedúcich energetických skupín v strednej a východnej Európe so silnou dôverou zákazníkov a obchodných partnerov. SPP poskytuje spoľahlivé a konkurencieschopné dodávky energií a s nimi spojené služby na Slovensku aj na medzinárodných trhoch. Spoločnosť ponúka riešenia pri úspore energií a podporuje iniciatívy zamerané na trvalo udržateľný rozvoj. Akcionármi SPP sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku Slovenskej republiky (51 %) a Energetický a průmyslový holding, a.s. (EPH 49 %). 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Vaše umenie bude hýbať Tatrami. Zapojte sa do súťaže ZSSK

V hre je preukaz MAXI KLASIK a prestíž!

Dizajn exteriéru nových jednotiek môžu navrhnúť samotní cestujúci (vizualizácia).
Tlačové správy

Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci

Využívate veľkonočné voľné dni na cestovanie? Tieto destinácie sú práve v kurze.

Tlačové správy

Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky

Kde sa dvaja bijú, tablet víťazí.

Tlačové správy

Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?

Dotykový displej, GPS, radary a řada funkcí - jak dopadne autokamera Mio MiVue 785 Touch s nekompromisním testem youtubera JeezyJ?

Test youtubera JeezyJ autokamerky MiVue 785 Touch