INZERCIA

Britské bakalárske štúdium informatiky už aj na Slovensku

Na slovenský trh vzdelávania vstupuje prestížna Middlesex University of London.

logo middlesex university of london a aptech europeNapriek neustále rastúcej nezamestnanosti na Slovensku zostávajú IT špecialisti žiadaným a vysoko nadpriemerne plateným trhovým artiklom. Popri existujúcich domácich vysokých školách vstupuje na slovenský trh aj prestížna Middlesex University of London. V spolupráci s Neziskovou organizáciou Aptech Europe  ponúka britská univerzita prvé medzinárodné bakalárske štúdium aplikovanej informatiky (BSc.) na Slovensku, otvárajúce dvere do najväčších IT firiem kdekoľvek vo svete.

Výhodou programu je možnosť stráviť úvodné dva ročníky na Slovensku, čo výrazne znižuje náklady na štúdium a pobyt v zahraničí a vďaka flexibilnému študijnému plánu môžu študenti počas štúdia pracovať, resp. popri práci študovať. Počas tohto obdobia absolvujú poslucháči kariérny vzdelávací program Aptech Certified Computer Professional (ACCP) a získajú prestížny certifikát Advanced Diploma in Software Engineering (ADSE). Vďaka nemu študenti nadobudnú praktické poznatky vo vývoji webových a mobilných aplikácií so zameraním na programovacie jazyky Java a .NET.

Tretí ročník už absolvujú priamo na pôde Middlesex University of London, pripravuje sa aj alternatíva formou online štúdia zo Slovenska. Tu si môžu vybrať hneď z troch študijných programov:

Informačné technológie – program poskytne absolventom uplatnenie v oblasti riadenia IT projektov s odbornými schopnosťami v oblasti praktického webu, databáz a multimédií. Štúdium je zamerané na dosiahnutie schopnosti analyzovať, definovať základné požiadavky, vytvoriť špecifikáciu, navrhnúť riešenie a následne ho implementovať  a otestovať. Absolventi budú vedieť celý proces vývoja, ako aj implementáciu výsledného produktu odkomunikovať IT profesionálom a získajú vedomosti o prepojení sveta informačných a telekomunikačných technológií so svetom biznisu a e-commerce.

Biznis informačné systémy – program zahŕňa širšie spektrum tém od strategického manažmentu informačných systémov cez databázový manažment, až po interaktívny dizajn. Poskytuje informácie o najnovších trendoch v sektore informačných systémov a naučí kľúčové zručnosti pomocou najnovších komunikačných technológií. Absolvent si osvojí holistický prístup k informačným systémom. Štúdium je vhodné pre tých, ktorí nepreferujú programovanie ako hlavnú náplň svojej práce, ale orientujú sa skôr na manažment informačných systémov.

Informačné technológie a biznis informačné systémy – program je vhodný pre študentov so záujmom o informačné technológie a ich aplikáciu vo svete biznisu, predovšetkým však v informačných systémoch. Štúdium sa zameriava na hlavné trendy v oblasti IT ako sú internet a webové technológie, na spôsoby ich využitia v obchodnom prostredí, najmä však v odvetví nových  interaktívnych multimédií. Absolventi nadobudnú súbor kľúčových vedomostí a zručností v oblasti IT, ktoré budú doplnené o napojenie na reálne biznis prostredie.

„Spojenie dvoch medzinárodných vzdelávacích inštitúcií v oblasti IT dáva mladým Slovákom jedinečnú šancu naštartovať svoju medzinárodnú kariéru v jednej z najžiadanejších pracovných oblastí. Úzko spolupracujeme s veľkými IT spoločnosťami a poznáme ich požiadavky, z čoho vychádzajú  naše učebné osnovy. Je to vôbec prvé medzinárodné vysokoškolské štúdium v oblasti IT na Slovensku,“ zdôrazňuje Tomáš Božik, riaditeľ Neziskovej organizácie Aptech Europe, ktorá spolupracuje aj s IT gigantmi ako napr. Microsoft.

„Sme hrdí na spoluprácu s Aptech Europe, vďaka ktorej si môžu absolventi  kariérneho vzdelávacieho programu ACCP vybrať zo širokej ponuky bakalárskych programov na Middlesex University of London. Vzdelanie poskytované spoločnosťou Aptech Europe pripravuje študentov na výzvy vyššieho vzdelania a dáva im široké možnosti ďalšieho akademického smerovania, a  zároveň otvára dvere ku kariére vo viacerých oblastí IT. Middlesex University of London a Aptech Europe sa spoločne snažia zlepšiť kariérne vyhliadky svojich absolventov,“  vyjadrila sa Stephanie Heilmann z Middlesex University of London.

“Microsoft si cení a podporuje každú iniciatívu, ktorej cieľom je skvalitňovanie vzdelávania študentov s ohľadom na ich budúcu zamestnateľnosť, a zároveň získanie kvalitnej a dobre zaplatenej práce. Vzhľadom na to, že stále vnímame nedostatok  pripravených IT profesionálov na našom trhu, vítame otvorenie medzinárodného bakalárskeho štúdia v odbore aplikovanej informatiky aj na Slovensku,” povedala manažérka akademických programov spoločnosti Microsoft Slovakia Paula Kozubíková Okániková.

Najbližšie ACCP štúdium na Slovensku začína už v septembri 2013.

Prihlásiť sa na štúdium a viac informácií o štúdiu možno získať v centrále Aptech Europe v Bratislave, prípadne na www.aptech-europe.com alebo www.studiumit.sk do konca júna.

O Aptech Europe
Aptech Europe je nezisková organizácia poskytujúca kvalitné vzdelanie pre IT špecialistov a úzko spolupracujúca s kľúčovými korporáciami z tejto oblasti. Je súčasťou globálnej  spoločnosti Aptech Limited, jedného zo svetových lídrov v IT vzdelávaní s viac ako 1000 vzdelávacími centrami v 40 krajinách. Okrem 2-ročného vzdelávacieho programu Aptech Certified Computer Professional je aj administrátorom platformy Students to Business spoločnosti Microsoft, ktorá prepája IT priemysel so študentami a uchádzačmi o prácu. V spolupráci s Nadáciou Pontis a neziskovou organizáciou Aidmatrix Foundation pripravuje medzinárodný projekt IT vzdelávania pre oblasť strednej a západnej Európy pre výučbu IT špecialistov na základe konkrétnych požiadaviek IT firiem.


Viac informácií na www.studiumit.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov

Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov spomedzi ostatných krajín

Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov spomedzi ostatných krajín
Tlačové správy

Prihlásili ste sa ako dobrovoľník na Olympiádu v Tokiu?

Atos pripravil úspešnú online platformu pre dobrovoľníkov, ktorí sa chcú podieľať na organizácii OH 2020 v Tokiu.

Tlačové správy

Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.

Proxenta vydáva nové emisie, k dispozícii budú o niekoľko dní

Tlačové správy

Štefánka by Pulitzer

Čo spája legendárnu bratislavskú kaviareň s Pulitzerom.