INZERCIA

Verejnoprospešný program SPPoločne ponúka druhú šancu

Druhý ročník programu SPPoločne prináša novinku.

Druhý ročník programu SPPoločne prináša novinku. Všetky projekty, ktoré sa neprebojovali medzi 48 podporených projektov, majú teraz ďalšiu možnosť získať finančnú pomoc vďaka partnerskej spolupráci programu SPPoločne s verejným darcovským portálom ĽudiaĽuďom.sk.

Cieľom jedinečného spojenia verejnoprospešného programu SPPoločne, ktorého vyhlasovateľom je SPP, Nadácia SPP a EkoFond a neziskovej organizácie 4people, n.o. – prevádzkovateľ portálu ĽudiaĽuďom.sk je zriadenie špeciálnej webovej stránky sppolocne.ludialudom.sk. Táto stránka je výhradne určená pre predkladateľov prihlásených projektov z druhého ročníka programu SPPoločne, ktorí nezískali finančnú podporu.

K získaniu finančnej podpory vedú tri jednoduché kroky. Prvým krokom je registrácia predkladateľa projektu na stránke www.LudiaLudom.sk (zo stránky sppolocne.ludialudom.sk bude preklik na túto registráciu). Druhým krokom je vytvorenie profilu príjemcu, ktorý umožní prijímať príspevky od darcov, aby získal čo najviac podporovateľov, napríklad profil Blogera (príspevkami môže upútať pozornosť na svoju výzvu), prípadne profil Dražobníka (môže vyhlásiť v prospech svojej výzvy benefičnú elektronickú aukciu). Tretím krokom je vytvorenie výzvy na podporu projektu – napríklad použitím anotácie projektu, ktorá bola zverejnená na webovej stránke druhého ročníka programu SPPoločne.

Každú výzvu bezodkladne po jej zverejnení na sppolocne.ludialudom.sk overí Nadácia SPP, ktorá garantuje, že príjemca nezískal finančný príspevok v rámci druhého ročníka programu SPPoločne. Nadácia SPP tiež overí, že výzva skutočne existuje a je pravdivá. Výzvy špeciálne zverejnené na sppolocne.ludialudom.sk umožnia jednoduché vyhľadávanie pre budúcich podporovateľov.

Mnohé projekty, ktorým sa nepodarilo nazbierať dostatočný počet verejných hlasov v druhom ročníku SPPoločne, nás veľmi zaujali svojimi nápadmi ako skrášliť svoju obec, zveľadiť okolitú prírodu, obohatiť voľno-časové aktivity detí. Zanietenosť, energia, ako aj rozmanitosť stoviek prihlásených projektov do nášho programu nás inšpirovali. Preto sme sa pre túto príležitosť spojili s verejným darcovským portálom ĽudiaĽuďom.sk a vytvorili tak ďalšiu možnosť ako získať prostriedky na ich realizáciu,“ zdôraznila Martina Nehézová, vedúca útvaru korporátneho imidžu, CSR a sponzoringu, SPP.

Verejnoprospešný partnerský program SPPoločne, ktorý úspešne prebieha už druhý rok pod záštitou SPP, Nadácie SPP a EkoFondu, je založený na adresnej pomoci konkrétnym ľuďom a komunitám vo všetkých regiónoch Slovenska. Podmienkou účasti v programe je prihlásenie svojho projektu do jednej z dvoch kategórií: SPPoločne pre ľudí a SPPoločne pre domovinu. Následne prebieha užší výber projektov odbornou hodnotiacou komisiou a verejné on-line hlasovanie. Počas prvého ročníka programu SPPoločne si finančný príspevok v celkovej výške 320 000 eur rozdelilo 43 projektov, druhý ročník finančne podporil 48 projektov v celkovej výške 320 000 eur.

Bližšie informácie sú k dispozícii na webovej stránke sppolocne.ludialudom.sk.

Portál ĽudiaĽuďom.sk (www.ludialudom.sk) je projekt neziskovej organizácie 4people, n. o. Ide o prvý univerzálny on-line systém darcovstva na Slovensku bez poplatkov za sprostredkovanie, a tiež bez obmedzení množstva a zamerania zverejnených výziev. Umožňuje fyzickým i právnickým osobám jednoduchú registráciu výzvy na podporu, ktorou sa následne obracajú na internetovú populáciu so žiadosťou o pomoc. Prostredníctvom portálu ĽudiaĽuďom.sk bolo k 1. júnu 2013 sprostredkovaných 4 248 darov v celkovej výške takmer 170 000 eur. Portál získal ocenenie v kategórii IT projekt roka 2012 na IT Gala 2012, rovnako bol vyhodnotený ako Najlepší internetový projekt v súťaži Byť videný 2012, ktorú vyhlásilo slovenské Fórum donorov a české Fórum dárců. Portál vznikol vďaka partnerstvu správcu národnej domény SK-NIC, a.s. s Centrom pre filantropiu, n. o. SK-NIC a vďaka tomuto projektu sa stal tohtoročným slovenským víťazom European CSR Award v kategórii Partnerstvá malých a stredných firiem.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) (www.spp.sk) je energetická spoločnosť a spoľahlivý dodávateľ energií a služieb. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Víziou spoločnosti je byť jednou z vedúcich energetických skupín v strednej a východnej Európe so silnou dôverou zákazníkov a obchodných partnerov. SPP poskytuje spoľahlivé a konkurencieschopné dodávky energií a s nimi spojené služby na Slovensku aj na medzinárodných trhoch. Spoločnosť ponúka riešenia pri úspore energií a podporuje iniciatívy zamerané na trvalo udržateľný rozvoj.

Neinvestičný fond EkoFond (www.ekofond.sk) zriadil SPP v roku 2007 za účelom napĺňania politiky Európskej únie v oblasti energetickej efektívnosti. Podpora fondu je určená pre všetky nepodnikateľské subjekty, pričom primárnou cieľovou skupinou sú najmä subjekty financované z verejných zdrojov a subjekty zaoberajúce sa verejnoprospešnými aktivitami, ako školy, nemocnice, sociálne a humanitárne organizácie či občianske združenia. EkoFond je zameraný na grantovú podporu projektov zameraných na zlepšenie parametrov energetickej efektívnosti a životného prostredia. Ďalšou oblasťou činnosti je spolupráca na partnerských projektoch, ktoré sú v súlade s účelom EkoFondu, a realizácia vlastných projektov fondu, ktoré sú zamerané na podporu vzdelávacieho procesu najmä na základných a stredných školách, formou súťaže pre  základné školy, multimediálnej platformy o energii 3. tisícročia, web hry, iniciovania vzniku a etablovania nového študijného odboru Technik energetických zariadení budov a pod. Aj vďaka financovaniu EkoFondu a jeho širokej škále projektov určených nepodnikateľským subjektom SPP v roku 2012 opäť obhájil titul TOP firemný filantrop.

Nadácia SPP (www.nadaciaspp.sk) je neziskovou organizáciou, ktorú v roku 2002 založil SPP na rozvoj občianskej spoločnosti a poskytovanie pomoci ľuďom v ťažkých životných situáciách. Nadácia SPP sa zaujíma o aktívnych ľudí, ktorí majú schopnosť meniť život okolo seba, ale aj o ľudí, ktorí sú znevýhodnení a potrebujú pomoc. Činnosť Nadácie SPP odráža úsilie o skvalitnenie spoločenskej zodpovednosti v podnikaní. Svoju Víziu nadácie napĺňa poskytovaním darov na charitatívne a filantropické aktivity, zahraničné štipendiá a dlhodobé inovatívne projekty. Pre nadáciu je dôležitá otvorenosť, transparentnosť a rovnosť šancí. Finančné prostriedky rozdeľuje prostredníctvom grantov s jasne definovanými podmienkami a prehľadným procesom hodnotenia. Výsledky našej podpory sú verejne dostupné.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Konajte čo najskôr. Pri inkontinencii pomáha tento postup

Aj intímne problémy majú riešenia.

Tlačové správy

Vaše šatstvo poputuje pre dobrú vec

Začali ste s jarným upratovaním,vyprázdnili ste šatník a zistili ste, že máte viac nepotrebného oblečenia, ako naozaj potrebujete?

Tlačové správy

Ako ďalej s obnovou Balassovho paláca

Dňa 19.2. sa o 16.00 hod v Balassovom paláci na Panskej ulici konala vernisáž „Ako ďalej s obnovou Balassovho paláca“.