SME
Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Absolut spúšťa kreatívnu spoluprácu s Woodkidom

V nadväznosti na svoju dlhoročnú tradíciu práce s poprednými umelcami a hudobníkmi Absolut s potešením oznamuje štart tvorivej spolupráce s francúzskym hudobníkom, ilustrátorom, umelcom Woodkidom.

Spolupráca značky s Woodkidom je prvým krokom pod jej novým étosom Transform Today. Prostredníctvom neho Absolut vyzdvihne umelcov, ktorí dokážu ignorovať osud, prekračujú hranice a pretvárajú tak seba i svoje umelecké disciplíny.

 „Fascinuje nás Woodkidova schopnosť neustále opúšťať svoju zónu komfortu a skúmať všetky možnosti toho, kým sa môže stať. Neustále sa mení z ilustrátora na dizajnéra, režiséra, hudobníka," hovorí Jonas Tåhlin, viceprezident pre globálny marketing spoločnosti Absolut, dodávajúc: „Absolut vždy verila v transformatívnu silu umenia. Spoločne s Woodkidom teraz chceme inšpirovať aj ostatných ľudí k objaveniu svojho odvážneho tvorivého ducha, aby sa touto cestou dokázali oslobodiť od minulosti a pretvárali svoju budúcnosť.“

 Počnúc dnešným dňom tak webové sídlo absolut.com predstavuje Woodkidov profil prostredníctvom exkluzívnych videí a ďalších audio-vizuálnych materiálov prezentujúcich jeho prácu a pohľad na svet.

 „Som človek, ktorý sa začne veľmi ľahko nudiť, neustále sa preto snažím vyvíjať. Transformácia však nepopiera to, kým ste boli predtým - je to o tom, byť niečo viac, niečo nové a niečo lepšie," hovorí Woodkid. „Existujú milióny vecí, ktoré som stále nevyskúšal a tak rád by som ich preskúmal. Uvidíme, kam sa odtiaľto posuniem najbližšie.“

 Okrem spolupráce s Woodkidom Absolut oznamuje aj kreatívnu spoluprácu s americkým digitálnym umelcom Aaronom Koblinom, brazílskym tvorcom grafických románov Rafaelom Grampá a francúzskou návrhárkou haute couture Yiqing Yin. V novembri 2013 sa možnosť inšpiratívnej spolupráce rozšíri aj na globálne publikum - online a tiež v reálnom živote. Už začiatkom roka 2014 tak budú výsledky týchto transformatívnych umeleckých spoluprác ako zdroj inšpirácie prezentované celému svetu.

 „Toto sú to pre Absolut naozaj vzrušujúce časy. Už 30 rokov – odkedy Andy Warhol navrhol našu prvú umeleckú reklamu – celosvetovo uznávaní umelci vytvárajú úžasné diela inšpirované našou kultovou fľašou. Spôsob spolupráce s týmito umelcami teraz posúvame na ďalšiu úroveň,“ hovorí Tåhlin. „Chceme robiť veci inak, s vyššími ambíciami. Budeme hrať aktívnejšiu úlohu pri podpore umeleckej transformácie a posúvaní kultúrnej scény. Zajtrajšok pre nás nie je daný. Je tým, čo si sami vytvoríte.“

 Prvé video prezentujúce Woodkidov pohľad na transformáciu už dnes nájdete na www.youtube.com/absolut. Ďalšie informácie o ňom, vrátane videí, fotografií a iného audiovizuálneho materiálu hľadajte na www.absolut.com.

 

Pre viac informácií o spolupráci s Aaronom Koblinom, Rafaelom Grampá a Yiqing Yin, ako aj o výrobkoch Absolut, prosím, rovnako navštívte oficiálne webové stránky www.absolut.com.

 

 

O UMELCOVI

 WOODKID (30), FRANCÚZSKY REŽISÉR / UMELEC / HUDOBNÍK

Woodkid je globálny hudobný a vizuálny projekt vedený Yoannom Lemoinom, francúzskym ilustrátorom, grafickým dizajnérom, režisérom hudobných videí a hudobníkom. V roku 2012 získal na odovzdávaní cien MVPA v Los Angeles cenu Najlepší režisér roka a bol nominovaný aj na 6 MTV Video Music Awards za videá pre Lanu Del Rey, Drakea a Rihannu. Hudobné video, ktoré režíroval pre svoju vlastnú skladbu „Run Boy Run“ bolo nominované na najlepšie hudobné video na Grammy Awards 2013. Jeho nový album „The Golden Age“ vyšiel v marci 2013.

 

Woodkid neustále mení a posúva hranice kreativity naprieč rôznymi médiami, jeho odvážny duch a unikátna vízia formujú a ovplyvňujú populárnu kultúru súčasnosti.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Anna Boleynová bola asi najznámejšia zo šiestich žien anglického kráľa Henricha VIII.


18. jún

Odpovedá lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca.


18. jún

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


18. jún