SME
Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Puding Pani Elvisovej súčasťou unikátneho projektu Absolut

V nadväznosti na svoju dlhoročnú tradíciu spolupráce s inšpiratívnymi umelcami dnes značka Absolut s potešením oznamuje tvorivé spojenie s obľúbenou skupinou Puding Pani Elvisovej.

V nadväznosti na svoju dlhoročnú tradíciu spolupráce s inšpiratívnymi umelcami dnes značka Absolut s potešením oznamuje tvorivé spojenie s obľúbenou skupinou Puding Pani Elvisovej. Najúspešnejšia slovenská elektro-power-popová kapela sa tak stáva jedným zo zástupcov projektu Transform Today, aby svojim fanúšikom aj priaznivcom Absolut sprostredkovali odkaz: Budúcnosť nie je daná, je tým, čo z nej sami vytvoríme!

„PPE nás zaujali svojou schopnosťou neustále sa vyvíjať, stavať na svojich úspechoch, no zároveň sa nebáť nového a neovereného. Na scéne sú už bezmála dvadsať rokov a ich tvorba je plná originálnych experimentov, vďaka ktorým sa z alternatívnej undergroundovej kapely stali jednou z najznámejších slovenských hudobných skupín," hovorí Lenka Bačková, brand manager Absolut, dodávajúc: „Príbeh PPE je reálnym príbehom odvahy, trpezlivosti a úspechu – a presne to je aj myšlienkou Transform Today.“

Puding Pani Elvisovej sa tak spoločne s grafickou dizajnérkou a VJkou Mišou Chmelíčkovou a streetartovým umelcom Animom stávajú slovenskými tvárami novej globálnej kampane značky Absolut. V spolupráci na projekte Transform Today preberajú štafetu po štvorici globálnych umelcov – hudobníkovi a režisérovi Woodkidovi, návrhárke haute couture Yiqing Yin, digitálnom umelcovi Aaronovi Koblinovi a tvorcovi komiksov Rafaelovi Grampá.

„V hudbe stále hľadáme niečo nové. Vymýšľame pesničky a objavujeme hudbu s pocitom, ako keby sme to práve robili prvýkrát. Aj dva rovnaké zvuky a akordy totiž môžu znieť vždy inak a nanovo," hovorí za päticu PPE Pino. „Slovo transformácia ma vedie k otázke: kedy, keď nie teraz, kde, keď nie tu? Toto si treba stále pripomínať a byť otvorený zmene a novým príležitostiam.“

V spolupráci s Absolut čaká na Puding Pani Elvisovej už čoskoro napríklad tvorba unikátneho live umeleckého diela a od januára aj šnúra klubových parties, na ktorých sa členovia kapely predstavia aj ako DJi. Prvý event sa uskutoční už 16. januára 2014 v bratislavskom KC Dunaj. Viac o spolupráci Absolut s PPE nájdete na interaktívnom webe http://www.transformtoday.sk/ppe/ a tiež na www.facebook.com/AbsolutVodkaSlovakia.

PUDING PANI ELVISOVEJ

PPE (Puding Pani Elvisovej) je najúspešnejšia slovenská elektro-power-popová kapela v zložení Sylvia „Slivka“ Menyhertová, Miloš Rabatin, Viliam Lauko, Pino Ungvölgyi a Dalibor Kocián. Skupina vznikla v roku 1995 v Košiciach a dodnes má na konte 3 albumy Automati, Play/Pause/Eject a π („Pí“). Vydanie štvrtého ohlásili na rok 2014.

V rokoch 2010-2012 získali PPE na Radio_Head Awards trikrát za sebou ocenenie Najlepšia koncertná kapela roka, v roku 2011 s pesničkou Astoria aj Singel roka. Sú stabilnými hosťami množstva festivalov, medzi inými napríklad Pohoda, Grape či Žákovic Open.

Začiatky PPE sa niesli v znamení britpopu a hľadania vlastného štýlu, ktorý bol už vtedy viditeľne odlišný od čohokoľvek, čo sa na slovenskej scéne hralo. Jedinečný rukopis kapely je dnes mixom elektronickej tanečnej hudby plnej rôznych experimentov s hlasným punkovým odkazom.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Magazín SME Ženy už v predaji

Novembrové vydanie nájdete v stánkoch od 29. októbra 2020

Tlačové správy

SPS ukončí rok miliónovými investíciami

Takmer sedem miliónov eur predstavuje tohoročný kumulatívny objem investícií spoločnosti Slovak Parcel Service.

Tlačové správy

Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Fukár na lístie, s ktorým sa dá popadané lístie, ihličie, či pokosená tráva ľahko nafúkať na kompost, či pozbierať do vriec.