SME
Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia
INZERCIA

Káva - najlepší štart do nového rána

Ako si spríjemniť najťažšiu časť pracovného dňa.

Ranné vstávanie je pre väčšinu ľudí nepríjemné a určite aj vy každé ráno hľadáte všetky možné spôsoby, ako si tieto chvíle vylepšiť. Niet sa čo čudovať, že veľa ľudí začína svoj deň práve hrnčekom horúcej kávy. Na svete sa každý deň vypije 1,7 miliardy šálok kávy a až 65 % z tohto počtu je vypitých ráno. Možno aj preto, že ľudia sú ochotní uprednostniť kávu pred ranným sexom. Ranná káva je teda jeden z najsilnejších denných rituálov.

Ste milovníkom kávy? Nie ste sami! Dokonca aj sám veľký maestro Johan Sebastian Bach zložil skladbu na počet svojej závislosti na káve. Samozrejme, je veľký rozdiel medzi vypitím kávy z plastového pohárika pri automate - ak túto tekutinu môžeme vôbec kávou nazvať. Verte, že pitie takejto kávy nie je ani zdravé a ako ranný štart určite nepostačuje. Nie všetci si môžu dovoliť každé ráno vypiť šálku kávy v pokoji, ale aby vás káva čo najlepšie naštartovala, mali by ste jej príprave venovať viac pozornosti.

dobrá káva v cafepoint

Čo robiť, aby bola vaša ranná káva účinnejšia?

  1. Začnite vodou. Možno ste už počuli o tom, že piť kávu nalačno je nezdravé. Ak by ste hneď po prebudení mali ako prvé do svojho žalúdka poslať iba kávu, svojmu organizmu môžete naozaj skôr uškodiť. A pokiaľ ide o nekvalitnú kávu či dokonca priveľmi osladenú, tým horšie. Aby sa váš organizmus dobre rozbehol, potrebuje začať s vodou, čo vám potvrdia lekári i odborníci na zdravý životný štýl. Kávomilci sa určite nebudú hnevať, ak kávu voda o malý krôčik predbehne. Ideálne je, ak si dáte k posteli už večer plný pohár vody a vypijete ho ešte predtým, ako vykročíte z postele. Potom vám už nič nebráni dopriať si šálku horúcej kávy bez výčitiek svedomia.
  2. Pite len kvalitnú kávu. Naše staré mamy hovorili, že káva má byť čierna ako noc, horúca ako peklo a sladká ako bozk. My dnes môžeme pridať ešte dôležitejšiu vlastnosti - kvalitu. V obchodoch nájdete rôzne druhy kávy, ale orientovať sa pri výbere len podľa toho, ktorá káva je práve v akcii, môže byť z dlhodobého hľadiska dosť nešťastným riešením. Lacná a nekvalitná káva vám skôr uškodí ako pomôže. Preto odporúčame nákup v špecializovanom obchode, kde vám odborníci na kávu poradia zrnkovú, mletú či instantnú kávu nielen skvelej chuti, ale aj výbornej kvality.
  3. Dajte si pozor na chémiu. I keď väčšina ľudí sladí kávu klasickým cukrom a dopĺňa ju mliekom či smotanou, niektorí ich nahrádzajú napr. umelým sladidlom či mliekom v prášku. Dajte si na túto zbytočnú chémiu pozor. Ak kávu vypijete len osladenú, ideálny je prírodný trstinový cukor, alebo med.
  4. Premeňte pitie kávy na rituál. Ak si kávu ráno len rýchlo zalejete a hneď potom sa ponáhľate osprchovať, obliecť a pripraviť do práce, skúste si svoj ranný harmonogram prispôsobiť tak, aby ste si mohli svoju kávu vypiť v pokoji. Nadýchnite sa, doprajte si prvý dúšok, zatvorte oči a myslite na niečo pozitívne. Spomeňte si na veci, za ktoré ste v živote vďační. Skvele sa tak naladíte na deň, ktorý je pred vami.  

Kvalitné kávy z celého sveta, kávovary a príslušenstvo nájdete v špecializovaných kávových obchodoch Cafepoint, alebo si ich môžete objednať v spoľahlivom a zákazníkmi overenom eshope.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Eva Kováčová: Motivácia vzdelávať sa je spojená s nádejou

Opatrovateľské kurzy, cudzie jazyky, IT zručnosti, aj osobnostný rozvoj. To všetko sa chcú ľudia naučiť.

Tlačové správy

Grafickí dizajnéri ukázali, ako možno zmeniť charakter miesta

Spravili nový „mejkap“ jednej prevádzky, ale Centrum stále nefunguje ako celok.

Tlačové správy

Zabudni na prvoplánové kostýmy. Tu sa budeš skutočne báť

Nebavia ťa halloweenske párty? Kašli na ne. Neďaleko Bratislavy otvárajú Strašidelný dom pre silné žalúdky.