SME
Streda, 26. február, 2020 | Meniny má Viktor
INZERCIA

Oravaman - najťažšie a najkrajšie preteky na Slovensku

Zuberec, ubytovanie na Orave, penzión Orava, penzión Škerda Zuberec. Oravaman 2014

Zuberec, ubytovanie na Orave, penzión Orava,  penzión Škerda Zuberec

ORAVAMAN - najťažšie a najkrajšie preteky na Slovensku

 Zuberec privíta v sobotu 12. júla 2014 účastníkov najťažších a najkrajších medzinárodných pretekov strednej Európy. Triatlonisti z 13 krajín si zmerajú sily extrémne náročných pretekoch v triatlone. Záujem o preteky je obrovský. Do Zuberca pricestuje 725 pretekárov. Preteky sa vypredali sa za rekordných 11 minút. Štartovné pole je nabité svetovými i našimi triatlonovými hviezdami. Súťažiacich, príbuzných, priateľov a stovky priaznivcov prichýlia penzióny, hotely, chaty, ubytovanie v  privátoch na súkromí. Štýlové  ubytovanie na Orave v Zuberci pod Roháčmi  poskytuje penzión Škerda. Cenné rady, aktuálne informácie, skutočné príhody z hôr vyrozpráva majiteľ penziónu, člen horskej služby a bývalý horský vodca zo Zuberca.

 

Načítavám video...

Absolútny tohtoročný letný  športový vrchol  Oravy a Liptova

Triatlonisti  trinástich krajín sveta si zmerajú sily v najťažších pretekoch strednej Európy s názvom Volkswagen Slovakia Oravaman 2014. Pretekári im dali i priliehavé označenie "Slovenský triatlonový Everest". V štvrtom ročníku  na nich čaká extrémna triatlonová porcia polovičného Ironmana, 2km plávania vo vodnej nádrži  Liptovská Mara, 90 km jazda na bicykli s veľkým výškovým prevýšením  2000 m   z Liptova na Oravu cez Zuberec do Suchej Hory na  štátnu hranicu s Poľskom, kde sa otočia naspäť do Zuberca a  neustálym stúpaním zamieria do Roháčov k bývalej Ťatliakovej chate. Po zoskočení  z bicyklov ich čaká  záverečný bonbónik veľmi náročný vysokohorský beh  s ďalším vysiľujúcim výškovým prevýšením 600 m, dĺžkou 21 km s   cieľom  nad dedinou Zuberec. Preteky sú najväčším tohtoročným letným športovým lákadlom na Liptove a Orave

Magnetom je silná konkurencia na čele so španielom Marcelom Zamorom

Preteky Volkswagen Slovakia Oravaman v Zuberci pritiahli silnú konkurenciu.

S veľkým napätím budú sledované súboje reprezentantov Nórska, Švédska, Anglicka, Belgicka, Talianska, Francúzska, Španielska ,USA, Juhoafrickej republiky, Česka, Poľska, Maďarska a pretekárov Slovenska.

Favoritov je veľa. Horúcim favoritom je svetová triatlonová hviezda Španiel Marcel Zamora, ďalej pretekár, ktorý priťahuje divákov tohto športu  všade kde príde, reprezentant českej republiky Petr Vabroškek. K favoritom patria viacerí reprezentanti slovenskej republiky, darí sa najmä Tomášovi Jurkovičovi.

img6066web-r523_res.jpg

mg1650-r952_res.jpg

 oravaman-3-r348_res.jpg

 

10851875013761799433011396320355o-r151_res.jpg

fotografie, zdroj: Martin Vlaško

 Pretekári siahajú na dno svojich fyzických a psychických síl

Charakteristikou pretekov je vynikajúca atmosféra okolo tratí. Pretekári siahajú na dno svojich fyzických a psychických síl. Je to dokonalá skúška fyzických i mentálnych hraníc športovcov. Tieto unikátne preteky na Slovensku vedú horskou kulisou najkrajších prírodných zákutí Oravy s nádhernými výhľadmi do údolí. Počas pretekov sú pretekári v plnom nasadení. Dlhé trate a členitý horský terén  neumožňujú taktizovanie.

orava-man-bike-r222_res.jpg

mg2129-r274_res.jpg

 20110723oravaman0026-r570_res.jpg

Bojové nadšenie, športové súperenie strháva publikum

Súťažia jednotlivci a trojčlenné družstvá. Doteraz sa preteky vždy vydarili, trate lemovali stovky priaznivcov, pridali sa i domáci a zahraniční  hostia tráviaci dovolenku v Západných Tatrách. K atmosfére  prispelo aj pekné počasie. Podujatie zakaždým prinieslo k nám veľké bojové nadšenie, vzácne okamihy športového súperenia i zaslúžené ovácie skvelého publika. Za všetkým krásnym čo sa počas týchto jedinečných pretekov prežíva sa skrývajú obetavé srdcia organizátorov, všetky podané pomocné ruky i štedrosť sponzorov. Darí  sa naplniť slogan podujatia "Bude ako nebolo". Reportáže z podujatia odvysielali televízia TA3,  RTVS v relácii Televíkendu - Extrémne v horách. Triatlonové preteky si získali napriek veľmi krátkej histórii svojej existencie stále miesto v kalendári pretekov Slovenskej triatlonovej únie a šíria veľmi dobré meno Slovensku, Orave, Zubercu. Obec Habovka vlani výborne naviazala na podujatie a zorganizovala po prvý krát v športovej histórii divácky veľmi príťažlivú časovku. Obidve podujatia priniesli pod Roháče nevšedné športové zážitky. Prijmite srdečné pozvanie na Oravu, do Zuberca pod Roháče.

 Ubytovanie na Orave, penzión Orava, penzión Zuberec Škerda

Zuberec, Orava, Roháče , Západne Tatry sú miestom vysokohorskej turistiky, zjazdového a bežeckého lyžovania, skialpinizmu, horolezectva, cyklistiky, horského behu. Hlavne sú miestom pokoja a  oddychu v objatí hôr. Horúca termálna voda termálnych kúpalísk Meander Park Oravice, Thermal Park Bešeňová, Aqua Park Tatralandia Liptovský Mikuláš je balzamom na duši. Históriou každého očarí Oravský hrad, drevenou oravskou architektúrou Múzeum oravskej dediny Zuberec. Na skok je turistické centrum Poľska Zakopané so známymi trhmi. Zážitkom je návšteva Demänovských jaskýň, vrcholu Chopok s nádherným výhľadom v Nízkych Tatrách. Ubytovanie Orava, penzión Orava, penzión Škerda Zuberec sú miesta rodinného kruhu v ktorom sa budete cítiť ako doma. Prijmite srdečne naše  pozvanie.

www.skerda.sk

 img1152-r159_res.jpg

 penzion-zuberec-skerda-r293_res.jpg

img0414-r338_res.jpg

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Bude ďalší Učiteľ Slovenska práve z vášho mesta alebo obce?

Komenského inštitút už tretíkrát vyzýva všetkých, aby nominovali výnimočných učiteľov na ocenenie Učiteľ Slovenska.

Tlačové správy

Bývanie stvorené pre šťastné detstvo

Hľadáte bývanie, zohľadňujúce unikátne potreby detí? Ako by malo vyzerať pravé „kids friendly“ bývanie? A kde ho nájdete?

Tlačové správy

Angličtina nielen pre maturantov

Prílohy s vypracovanými maturitnými otázkami nájdete v SME 26. a 27. februára.