SME
Sobota, 2. júl, 2022 | Meniny má Berta

Godzone turné ponúka možnosť zažiť nezastaviteľnú lásku

Počas týždňa Cirkvi pre mládež od 17. do 22.novembra navštívi projekt Godzone so svojim evanjelizačným turné Poprad, Košice, Považskú Bystricu, Bratislavu a Banskú Bystricu.

Mladí kresťania sa opäť stretnú v rámci Godzone turné v halách po celom Slovensku,  aby sa spolu zabávali, radovali a modlili. Počas týždňa Cirkvi pre mládež od 17. do 22.novembra navštívi projekt Godzone so svojim evanjelizačným turné Poprad, Košice, Považskú Bystricu, Bratislavu a Banskú Bystricu. V Ružomberok bude vyvrcholenie turné v podobe národných modlitieb za Slovensko. Projekt Godzone vystúpi s originálnym mixom pôvodnej hudobnej, tanečnej, svetelnej a dramatickej produkcie, ktorý je prístupný všetkým zadarmo. Minuloročné turné pritiahlo do športových hál dokopy vyše 13 000 ľudí a organizátori očakávajú minimálne porovnateľnú návštevnosť aj v tomto roku.

V novembri sa uskutoční už šiesty ročník Godzone tour. Ide o evanjelizačné turné pod záštitou Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže, Rady pre mládež a univerzity pri konferencii biskupov Slovenska, ktoré je svojimi rozmermi, prepracovanosťou  a dosahom výnimočné nie len na Slovensku, ale aj v stredoeurópskom kontexte. Zjednocuje mladých ľudí v celej krajine, z ktorých stovky sa ako dobrovoľníci podieľajú na jeho prípravách. Len v tíme, ktorí sa bude celý týždeň presúvať z mesta do mesta bude okolo 180 ľudí. „Robíme to opäť, pretože veríme, že v jednote je niečo veľmi špeciálne. Je potrebné sa stretávať, povzbudzovať sa navzájom a je potrebné ľudí každý rok niekam posúvať. Zároveň veríme v to, že Pán Boh nám ešte stále hovorí, že toto turné máme robiť  a že to je Jeho nástroj,“ hovorí riaditeľ projektu Godzone, Július Slovák.

„Ľudia v tomto svete potrebujú vidieť okolo seba usmiatych ľudí plných nádeje, radosti a pokoja, ktorí budú nezastaviteľní v láske a v prinášaní pokoja a nádeje.“

Tohtoročné turné nesie názov Generácia KIOBK – Nezastaviteľní. Tematicky nadväzuje na predchádzajúce ročníky a túži návštevníkom priniesť zas nový pohľad. „Nezastaviteľnosť je jedna z vlastností, ktorú nám sám Ježiš ukázal, keď išiel na kríž, padal pod ním, až na ňom napokon umrel, ale nezastavil sa v láske k nám a ja verím, že toto je naším poslaním. Ľudia v tomto svete potrebujú vidieť okolo seba usmiatych ľudí plných nádeje, radosti a pokoja, ktorí budú nezastaviteľní v láske a v prinášaní pokoja a nádeje,“ hovorí k téme Slovák.

Za tie roky, ako robíme tour vidíme nesmierne množstvo príbehov, ktoré nám vyrážajú dych.“

Motiváciou pre organizátorov nie sú financie, keďže projekt Godzone funguje z príspevkov dobrovoľných darcov a vstup na turné je zadarmo. Ich motiváciou sú ľudské príbehy, ktoré hovoria o radikálnych zmenách. Za tie roky, ako robíme tour vidíme nesmierne množstvo príbehov, ktoré nám vyrážajú dych. Vidíme mladých ľudí, ktorí hovoria o tom, ako sa vrátili v podstate naspäť k životu, pretože rozmýšľali o smrti v čase pred tým, ako prišli na turné a stretli sa s Tým, ktorý dáva život a preto ostali žiť. Vidíme rodiny, ktoré sa dali naspäť dokopy a ktoré žijú spolu ďalej. Vidíme ľudí, ktorí boli fyzicky alebo emočne uzdravení a ich životy sa menia,“ dodáva Slovák.

Tohtoročné turné bude výnimočné oproti predchádzajúcim, keď v Ružomberku nebude pokračovať štandardným programom ako v predchádzajúcich mestách, ale uskutoční sa tu takzvané celoslovenské Zvolanie. Svojim spôsobom ide o samostatné podujatie, ktoré je vyvrcholením celého turné. Jeho podstatou je zjednotiť sa a spoločne sa modliť za Slovensko.

Projekt Godzone vznikol ako reakcia na potrebu prinášať mladým ľuďom posolstvo evanjelia moderným a zrozumiteľným spôsobom. Realizačný tím projektu tvoria mladí ľudia z rôznych kútov Slovenska, z ktorých prevažnú väčšinu tvoria dobrovoľníci. Bližšie informácie o projekte sa nachádzajú na stránke www.godzone.sk

 

Načítavam video...

Na Vaše otázky rada odpovie:    

Ivana Šalgová                              

Email: ivka.salgi@gmail.com                                             

Mob: +421 902 417 514

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

MiVue 886 – vůbec první 4K UHD autokamera od Mio

Má tiež 1,7x väčší snímač a ULTRA nočné snímanie. Rýchlejší prenos záberov do telefónu zabezpečuje 5 GHz WiFi


20 h

Tankujeme približne o 10 – 50 centov lacnejšie ako v západnej Európe.


INZERCIA 1. júl

Letná kupónová a SMS súťaž o 3 letecké zájazdy v celkovej hodnote 10 000 €.


INZERCIA 1. júl
SkryťZatvoriť reklamu